Sezeryanla doğumdan sonra 34 kilo şöyle geri verilir

Konusu 'Doğum sonrası Annelerin Sorunları' forumundadır ve melikeberra tarafından 13 Temmuz 2010 başlatılmıştır.

13 Temmuz 2010
    Konu Sahibi : melikeberra
  1. melikeberra

melikeberra Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    31
    57 kiloyla hamile kaldım 90 kiloyla doğuma girdim.5 ay sonunda şu an 56 kiloyum şöyle oluyo
    1. kesinlikle diyet yapmayın çok gereksiz
    2. emzirirken verdiğiniz günlük kalori 800 yani iki tam öğün...
    3. kesinlikle elma ve kuru üzüm kompostosu için gün boyu içebildiğiniz kadar ...
    4. moralinizi düzeltmek için 15-20 gün sonra korse takın...
    5.dolabınıza 5 tane küçük şişe su koyun ve onu mutlaka bitirin..
    6. çocuğunuz gazlıysa gece uykusu yok denecek kadar azsa zaten stresten erimemek içten bile değil...
    7. 2. ayın sonunda hafif egzersizle beraber mekik çekmeye başlayın korkmayın dikişlere bişey olmuyo ben denedim... 20 kez yapın her gün. garanti veriyorum 4. ayın sonunda dümdüz bir karın olucak..
    8.öğün asla atlamayın ve aç kalmayın..... sevgiler

Son düzenleme: 13 Temmuz 2010
    Beren27, vorones, ehl-i keyf ve diğer 3 kişi bunu beğendi.
  2. 13 Temmuz 2010
  3. ske

ske bal oğlum,kaymak kızım Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    ben hala doğumda aldığım kilolarımı veremedimm.

oğlum şuan 4,5 yaşında,tam 8 ay emzirdim,4 5 ay çokk gazımız oldu geceleri çokk uykusuz kaldım.

say saay bitmez yani,bide ben pko luyum ve troidlerim az çalıyor.şuanda 63 kg yim fakat 1 grm veremeiyorumm.boy 1.60.

hele bu günlerde acaip moralim bozuk kilomdan dolayı,yaz geldii daha bii ortaya döküldülerr

ne yapıcam bilmiyorumm:sinifsinif:

4. 13 Temmuz 2010
  5. nurecrin

nurecrin Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    86
    süpersinalkisalkisalkis benım 1,5sene oldu 100 kıloyla dogurdum şu an 77 kıloyum hadı bakalım hayırlısı:lepi:

havalikiz_84 bunu beğendi.
  6. 13 Temmuz 2010
  7. irmako77

irmako77 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    61
    Doğum yapalı 2,5 ay oluyor. Hafta da 2 saat spor salonuna gidiyorum. Her sabah ya yürüyüş ya da plates yapıyorum. Günde en az 2,5 litre saf su ve bunun yanında rezene, ısırgan, ıhlamur gibi çaylar ve 1 bardak süt tüketiyorum. Taze meyve ve sebze ağırlıklı besleniyorum. Yediğim ekmek sayısı günde 3 ince dilimi geçmez. Yine de doğumda veridiğim kilolar dışında 1 kg bile veremedim. Nasıl olacak bu iş ? :uhm:

8. 13 Temmuz 2010
  9. elif_sena

elif_sena gobusume mutluluk kondu .. Üye

Beğenildi:
    34
    Ödül Puanları:
    148
    tebrik ederim 34 kilo dile kolay ..
    bende suan 36 haftalik hamileyim
    62 ile hamile kaldim ideal kilom 55 yani biraz kilolu hamile kaldim simdi 69 um toplam 7 kilo aldim
    dogumdan sonra bende bebegimi hem emzirmek hemde bir an once eger kalirsa fazlaliklarimdan kurtulmak istiyorum
    umarim hamilelikte aldigimbu yedi kiloyu dogumda verirsem gerisini kolay hallederim ..

havalikiz_84 bunu beğendi.
  10. 13 Temmuz 2010
  11. melikeberra

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    31
    elif_senacım ben seni tebrik ediyorum bu kadar az kilo alabildiğin için. doğumla beraber aldığın bu minicik kilo gideceği için kilosuz ve diyetsiz bir anneliğe hoşgeldin.Allah hayırlı doğumlar nasip etsin.sağlılklı olun ikinizde.....

12. 13 Temmuz 2010
  13. txuxlinxsxahin

txuxlinxsxahin Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    melikeberra ben de seni tebrik ediyorum.:nazar:ama şimdi karnın dümdüz mü gerçekten?
    ben de 60 ile hamile kaldım 72 ile doğum yaptım çıktığımda 66 kiloydum 6 aydır emziriyorum 2 kilo bi veriyorum bi geri alıyorum.karnımın dümdüz olmasını istiyorum yine yine yenideeennn:Saruboceq:

14. 13 Temmuz 2010
  15. april_sun

april_sun Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    39
    Ödül Puanları:
    108
    Allah nazardan saklasın melikeberra; ben doğum yapalı 26 gün oldu (sezeryan) hergün birer birer gitti kilolar; oh dedim ne kolay kilo veriliyo doğum sonrası.
    ama artık durdu kilo vermem 64 de çakılı kaldımmafoldumben
    6 kilo kaldı bende ve kendimi çok iri hissediyorum.
    bakalım dediklerinin bir kısmını zaten yapıyorum diğerlerini de denicem; inşallah sonuç sendeki gibi olur..

16. 13 Temmuz 2010
  17. melikeberra

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    31
    xthefelix canım benim çok sağol.allah sağlıklı ve huzurlu büyütmeyi nasip etsin.ama bence sen şanslı annelerdensin çünki çok az bir kiilon kalmış bence süper. ben bu yazdıklarımı uyguladım ve sonuç başarılı. eski kıyafetlerini dene istersen içine girmeye az kaldı diyip kendini motive edebilirsin ayda 4 kilon rahat gider bence kendini rahat hissettiğin an hafif egzersizlere başlarsan sonuç hızlanır.ama kendini yormadan.özellikle dikişleri tabiki...yattığın yerden hafif hafif hareketler yap bence.....selamm

18. 13 Temmuz 2010
  19. elff

elff Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bende 78 le doğum yaptım 64 indim ve çakıldı kilom 4 ay oldu ilk zamanlar hiç iştahım yoktu şimdi çok açıldı yiyorum hep yorgun hissettiğim için spor falan hiç bişey yapmıyorum