Sezeryanmi Normal Dogummu ?

Konusu 'Gebelik' forumundadır ve scorpi tarafından 14 Eylül 2007 başlatılmıştır.

14 Eylül 2007
    Konu Sahibi : scorpi
  1. scorpi

scorpi Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86

firsat bulmusken oncelikle herkese hayirli RAMAZANLAR!
    Bayanlar evet bununla ilgili dusunceleriniz nelerdir? once ben kendi fikrimi belirteyim.. evlenmeden once sezeyanla dogumu dusunurdum belki bu Turkiyede yayginlastigi icin belkide dert cekmekten kacindigim icindi.. ne varki sezeryandan sonra bayanlar daha zor kendilerini toparliyorlarmis, normal dogumda ise kadinin organizmasi yenileniyormus,sut hemen dogumdan sonra geliyormus vs vs. bana Moskovadaki doktorum 17-24EYLUL arasi dogum yapmamin normal oldugunu soylemisti. Turkiyeye doguma gittigimde 17EYLUL olarak belirlediler ve 15eylulde doktora gittigimde hala dogum belirtileri yoktu bende, vede gayet iyiydim karnimda suyumda azalmamisti kalp atislari hem benim hem bebeginkide iyiydi. doktorum bana dediki eger 17EYLULe kadar sancin gelmezse esyalarini topla gel seni sezeryana alicaz. ben orda ne dicegimi sasirmistim,kafamda bin soru NEDEN?BU kadar saglikli iyi hamileleik gecirmisim gencim hic bir problemim yok ve beni sezeryana alacakmis. ister istemez moralim bozulmustu ailem destek oldu ve ben 17EYLUL GUNU gitmedim.kendi sancimi bekledim, 20eylul gece 12de sancilarim basladi ve saat sabah 4e yakin sIklasti bu sancilarim ve hastaneye gittik, ve oglene dogru kendim gayet normal sekilde dogumumu yaptim o gun ruya gibiydi gecekten.baska doktor doguma almisti beni AH ISTANBUL ISTANBUL OLALIIII adli sarkiyi soyleye soyleye... benim ablam mesela 3gun hastanede dert cekmis tanidik doktordu kesinlikle sezeryana almamisti gencsin kendin dogurursun diye.. belki simdiki ozel hastanelerde doktorlar o kadar basinizda beklemek istemediklerindenmi hemen sezeryana aliyorlar? o zamanda bencillik olmuyormu? yoksa maddiyat yuzundenmi? fikir goruslerinizi bekliyorum.. eminim aramizda dogum yapacak ve sezeryanmi normal dogummu diye kararsiz olan hamile bayanlarda vardir.. Hayirli Ramazanlar !

2. 14 Eylül 2007
  3. Kaguya Hime

Kaguya Hime Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Valla herkes cerez gibi sezeryanla doguruyor,gerek olmadigi halde.Gecenler de okudum bir arkadas soruyordu ayni soruyu ve gelen cevaplarda cok kolay oldugu cok memnun olduklari vs yazilmisti.Sasirdim kaldim o kadar kolaydi da ben niye nasiplenmedim bu kolayliktan diye.Hic bir Dr.mecbur kalmadikca sezeryana almaz,eger aliyorsa da baska seyler vardir.Ben iki dogumuda sezaryanla yaptim.Ikincisi 11 yil önceydi ve hala sikintilarini cekiyorum.Ve üstelik bebek icin de cok rizikolu.

4. 14 Eylül 2007
  5. BenCano

BenCano ~HürGeneral~ Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    148
    ben iki dogumumuda normal yaptım sancı kısmı zor ama oda o anda kalıyo bidaha ne sancı nede başka şikayet ama sezeryanlı arkadaşlarımdan duydugumm bazen yıllarca süren ameliyat yeri ağrıları, sızıları ve sezeryanlı dogumlarda karnın daha buyuk kaldıgı...
    eğer gerçekten gerekli bi durum yoksa normal doğum derim....

6. 14 Eylül 2007
  7. emrecemre

emrecemre Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    benim eskiden beri öyle bir korkum olduğu için allah nasip ederse sezeryanla doğum yapıcam....normal doğumdan aşırı korkuyorum........düşününce bile kötü oluyorum yanii o derece......

8. 15 Eylül 2007
  9. heyhaat

heyhaat Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    merhaba bende bu konuda birşeyler söylemek istiyorum .benim ilk doğumum oldukça zor olmuştu ve doğum sonrası asla birdaha normal doğum yapmayacağım diyede bir karar almıştım taki 6 yıl sonra kızıma hamile kalana kadar aradan geçen 6 yılda asla fikrimi deyiştirmemiştim nezamanki hamile olduğumu öğrendim ozaman sezeryandan vaz geçtim bunun sebebi ise sanki sezeryanla doğum yaptuğımda o çocuğun ve de anneliyimin daha az önemi olacakmış gibi geldi bana düşünsenize ayıldığınızda sizin kuçağınıza herhangi bir çocuk getirseler ve deselerki işte bu sizin çocuğunuz mecburen kabul edeceksiniz anneliyin kutsallığıda biraz onu hayata getirirken çektiyiniz acılar deyilmidir ve şimdi sezeryanla doğum yapmayı düşünen anne adaylarına nacizane fikrimi söylemek istiyorum o muhteşem varlığın hayatınıza giriş anınını nasıl kaçırmayı göze alabiliyorsunuz onu dünyaya getiriyor olmanın hazzını ve elbetteki acısınıda bence herşeye rağmen yaanılması gereken bir an

10. 15 Eylül 2007
  11. GxoxkyxuxzxuxndeDans

GxoxkyxuxzxuxndeDans GÖZLERİMDE GECE OLDU Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Doktorlar için sezaryan kendileri için basit ve kolay olduğundan hemen pat diye sezaryan öneriyorlar normal doğuda süreklı başında beklemek zorunda kalcak ee buda onun için hem zaman hemde para kaybı sezaryanda öylemı tarih belirliyor saat belirliyor hadı alıyoz diyor bitiriyor yurtdışındakı doktorlar sezaryanı önermıyorlar ama bizim maşallah türk doktorları hep sezeryan bende hamıle kaldığımda korkumdan sezaryan olcam derdim hep ama doğum yaklaştıkça normal doğum yapmaya karar verdim ağrısız doğum yaptım.Bebeğimide hemen kucağıma aldım biz bayanlar için en sağlıklısı normal doğum o acılar bile bebeğimiz için çekılmeye değer bana göre

12. 15 Eylül 2007
  13. TATOSH

TATOSH Ask dolu Üye

Beğenildi:
    27
    Ödül Puanları:
    148
    kesinlikle normal doğum derim..normal ve sezeryanla doğum yapmış biri olarak..ilk doğoumum normal olmuştu..ertesi gün kendimi toplamıştım..ama yavrum yaşamadı..neyse tahamı da sezeryanla doğurdumçünki 4 kiloydu..dr.ya seni kaybederiz yada çocugu diyince acil sezaryan olmuştum...ama sezeryandan sonra kendimi hemen toparlayamadım..narkozdan çıkamadım çok zor sezaryan..bence doğurabilen çatırçatır normal doğum yapsın..daha sağlıklı bence..ama genelde özellerde hemen ameliyat ediliyor çünki ameliyat başına para alıyorlarmış diye duydum...sevgilerr

14. 15 Eylül 2007
  15. scorpi

scorpi Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canim ilk once paylastigin ani ve dusuncelerin icin tesekkur ediyorum umarim kisa zamanda kendini daha iyi hissedersin... benim mecburi bi durumum yoktu ve beni sezeryana davet etmisti ki en bastan belirtmistim o doktora normal dogum yapmak istedigimi.... yavrunu benim icin op Saygilar Şeniz

16. 15 Eylül 2007
  17. scorpi

scorpi Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bende ayni fikirdeyim seninle[​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]

18. 15 Eylül 2007
  19. scorpi

scorpi Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    dedigim gibi bende oyle dusunurdum ve korkardim ama hamile kaldigimda bunun arastirmasini yaptim ve normal dogumun hem faydali hemde dogru olduguna karar verdim...