sezeryanmı normalmı

Konusu 'Jinekoloji / Kadın Hastalıkları' forumundadır ve dolphins tarafından 14 Ağustos 2008 başlatılmıştır.

14 Ağustos 2008
    Konu Sahibi : dolphins
  1. dolphins

dolphins gelecegi görebilsem Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    kızlar.bır kızım var:nazar:normal dogumla dunyaya geldı.sımdı esım tutturms ıkıncı cocuk ıstıyor.ama ben hazır degılım her yonden...belkı tuhaf gelecek ama ıstemememın nedenlerınden bırıde dogum olayı..belkıde sezeryan yapacagımı bılsem olumlu yonde kararım degısırdı.ama sezeryan yapanlarda hep daha zor oldugunu soyluyor.onun da dogumldan sonra acı oldugunu.ama otekındede once cekmıyormuyuz acıyı...bılmıyorum kızlar ya...ıkısınıde deneyen arkadaslar varmı..sızce hangısı.....a.s.

2. 14 Ağustos 2008
  3. irem naz

irem naz Canım OĞLUM Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    148
    bencede en iyisi normal dogum...

4. 14 Ağustos 2008
  5. axsxkitom

axsxkitom Konyanın Gülü :) Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    86
    dün doktorum bana sezeryan olacağımı söyledi
    normal yapamazsın dedi çünkü ikiz gebelik benimki.

BEN KESİLMEKTEN DEĞİL UYUDUĞUMDA TEKRAR UYANAMAYACAKMIŞIM GİBİ GELİYOR ONDAN KORKUYORUM.!!!

6. 23 Ağustos 2008
  7. dolphins

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    kızlarrrrr tecrube beklıyorummmmm...

8. 23 Ağustos 2008
  9. meryem hazal

meryem hazal Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    canım sen bilirsin ama ben normal dogum derim çünkü sezeryan doğum yaptıktan sonra her yönde zorluk çekiyosun ben ikikez sezeryan oldum çok zor canım ben tafsiye etmiyorum

10. 23 Ağustos 2008
  11. cennet kuxsxu

cennet kuxsxu Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaşlar benim bebeğim yok amabi yakınımdan dinledim kendisi doktor sezeryan yapmış tavsiyede ediyor doktorun önemli diyor tabi.dediğine göre orası bir daha eskihali gibi olmuyormuş.

12. 23 Ağustos 2008
  13. ayxsxel

ayxsxel Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    benim 4 çocugum var arkadaşım.hepsini de normal dogumla dunyaya getirdim.ama 3. çocugum dört aylıkken bir dış gebelik olayı yaşadım ve sezeryan gibi ameliyatla sol yumurtalık tüpünü aldılar.şu kadarını soyliyim ki berbat bişey .günlerce kısıtlı hareket etmek ve acılar cekmek hiçte kolay olmadı.ama dogumlarımda ertesi gun gayet rahat bi şekilde gezdim evin içinde .hatta 4. dogumdan 15 gun sonra parka gezmeye rahatlıkla cıktım.sıkıntısızca.rahat ol normalden şaşma derim. abla tavsiyesi tabi tutarsan.......

14. 23 Ağustos 2008
  15. Kancicegim

Kancicegim Aysima´nin Annesi:) Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    106
    ya ben hic dogum yapmadim ama sezeryan olsun normal olsun herkes farkli seyler diyor...demek ki bunun nedeni kisiden kisiye,bebekten bebege degiskenlik gostermesi...sonucta her bunye farklidir...bence arkadasim sen yine de bebek dusunursen normal yap,herseyin dogal olani iyidir,hem normal dogumda cacugu dogurana kadar aci cekiyorsun ama szeryanda dogumdan sonra da cekeceksin belki..ona gore karar ver,yine de sen daha iyi bilirsin tabi..

16. 24 Ağustos 2008
  17. dolphins

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ama ablam ondadaoncasınde ezıyet cekıyoruz be yavva.s.

18. 24 Ağustos 2008
  19. canayakxixn

canayakxixn Bir Nefes&Düş Gibi Pro Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    Ben sezeryanla doğum yaptım.Sanırım kişiye göre de değişebilir.Çok zorlandığı hatırlamıyorum.Normal doğumda tercih edilebilir fakat bu benim görüşüm.Kadının genital bölgesi hasara uğruyor,dokuları yıpranıyor bu da cinsel yaşamı olumsuz etkilediğini biliyorum.Artık şimdi ağrısız sancısız doğum yöntemleri de var.Ben ikinciyi planladığımda epidural yöntemi tercih edeceğim.