sezeyanla doğum yapan arkadaşlar

Konusu 'Gebelik' forumundadır ve esrad tarafından 30 Temmuz 2007 başlatılmıştır.

30 Temmuz 2007
    Konu Sahibi : esrad
  1. esrad

esrad Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    doğumuma az kaldı 3-4 hafta kadar fakat karar veremedim..normal doğum korkutuyor açıcası geçenlerde bir arkadaşım normal doğum yaptı 22 dikiş attılar hala oturmakta zorluk çekiyor bunları duyunca birde ilk doğumum olacağı için korkuyorum sezeryan olmayı düşünüyorum...sezeryanla doğumdan sonra ne gibi şikayetleriniz oldu memnun kaldınızmı biraz bilgi verirseniz sevinirim en azından yaşanmış tecrübelerden yararlanmış oluruz..şimdiden teşekkürler...

2. 30 Temmuz 2007
  3. Tiny

Tiny Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    108
    esracım doğum yapmadım ama seni korkutan dikişler ise sezeryanda da dikiş atılacak. ve ağrısı oluyor tabi. ben bebişim olursa ve herşey yolunda giderse normal doğum istiyorum. annelerimizi düşün , milyonlarca kadın normal doğum yapıyor. bence en sağlıklısı bu. tabi birde anestezi var...
    korkutmuş olmayayım gözünü :p.

4. 30 Temmuz 2007
  5. kuxsxum

kuxsxum Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    86
    esracım ben normal diye gidip sezeryan olanlardanım rahim ağzı tersti normal yapamadım.sezeryan olacaksan 10 günü gözden çıkar bol bol yatacaksın gerçekten ağrıyor.ama kulaktan duyma şeyler var karnın kalır falan derlerse inanma kalacaksa normaldende kalır sonra lohusa korseleri var.sezeryanın en kötü yanı yalnız tuvalete gidemiyorsunbeni 10 gün eşim götürdü elleriden tutarak çünkü tek başına oturamıyorsun.ama acıdan korkuyorsan ben 17 saat normal sancı 3 saat suni sancı çektim.sezeryan yap derim.hayırlısıyla bebişinde sağlıkla gelir inş.

6. 30 Temmuz 2007
  7. kelebek.81

kelebek.81 Depresif Pollyanna Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Doktorlar bile normal doğumu öneriyor canım sezeryanı çok büyük ağrılarla geçirenler var normal doğumuda çok hafif ağrılarla geçirenlerde var sonuçta biri doğal olanı diğeri ameliyat çeşidi bilmiyorum isezeryanı izledinmi ama ben nette izledim Allah vermedikçe kimse benim karnıma o şeyleri ya pa maazzzzzz:enbuyukkk:

8. 30 Temmuz 2007
  9. gxuxzeljoe

gxuxzeljoe Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    ben sezeryan olucam benımde bı yakınımın 7tane dikişi oturamadı haftalarca tuvalete zor cıktı bıde doğum sancısı cabası oyle olacagına sezeryana olurum yatarım ne kadar yatacaksam ama kişiye gore degısıyo bıcok tanıgım sezeryan oldu kımı 3gun de ayaga kalktı kımı bın pişman bunyeyle alakalı bence doğum herkese gore degısık bence kımseye sormamak lazım senın nasıldı dıye herkes farklı yasıyo allah herkese kolaylık nasıp etsın:KK46:

10. 30 Temmuz 2007
  11. belissimo

belissimo Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    [B]ben iki ay önce normal doğum yaptım.bir gün bile yatmadım.dikişim 3 tane idi hissetmedim bile.her anlatılan hikayeyi dinleme.kendine güven.millet at üstünde yaşarken doğurmuş.ağrıyı istemezsen epidural normal yap.ben öyle yaptım[/B]

12. 31 Temmuz 2007
  13. gul_gunes

gul_gunes Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    57
    Ödül Puanları:
    108
    Benim de çok fazlaca korkum vardı normal doğumdan, çok hikaye dinledim, birsürü şey okudum sanırım bu tamamen kişiyle alakalı. bazılarının çok kötü geçiyor doğumu, bazılarıysa 10 dakikada doğurdum diyor. kişinin acı eşiğine bağlı bu sanırım. acı eşiğimiz yüksekse herkes gibi normal doğurabiliriz.
    Sezeryan tamamen bir ameliyat.

14. 31 Temmuz 2007
  15. AnneyimBen

AnneyimBen evli mutlu çocuklu :) Üye

Beğenildi:
    740
    Ödül Puanları:
    153
    canım bende senın gıbı normal dogumdan korktugum ıcın sezeryan yaptım 4 ay once hıcte dedıklerı kadar agrım olmadı sadece 3 gun dıkıs yerın acıyo agrı olmuyo ama yatarken ve kalkarken zorlanıyosun canın acıyo ben 3 gun yattım ama tabı doktorum hep dolasacaksın dedı dolastım sonra butun ıslerımı kendım yaptım dedıklerı gıbı 10 gun falan yatmadım ama belkı bunyeden bunyeye degısır benım kı cok rahat gecmıstı

16. 31 Temmuz 2007
  17. esrad

esrad Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    çok teşekkürler esmacığım içimi rahatlattın,yazılarını takip ediyorum diyet ve sağlık bölümündende..sana ileriki dönemlerde ihtiyacığım olacak doğum sonrası kiloların verilmesi ve bebek bakımında..

18. 31 Temmuz 2007
  19. AnneyimBen

AnneyimBen evli mutlu çocuklu :) Üye

Beğenildi:
    740
    Ödül Puanları:
    153
    canım verıyosun merak etme herzaman yardımcı olurum canım ben dogumda 21 kılo aldım ve 3 ay once hepsını verdım sımdı eskı kılomdayım ve gobegımde kalmadı