sezeyanla doğum yapanlar 2.normal olabiliyormuş

Konusu 'Doğum Yapanlar' forumundadır ve esteda tarafından 13 Ağustos 2008 başlatılmıştır.

13 Ağustos 2008
    Konu Sahibi : esteda
  1. esteda

esteda Batuhan & Bertuğ canlarım Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    106
    ilk doğumum çok istememe rağmen son anda sezeryan oldu. internetten araştırdım 2. doğum %60 ihtimalde olsa normal olabiliyormuş.özel hastaneler pek yapmıyomuş üniversite ile araştırma hastaneleri yapabiliyormuş çok sevindim çünkü normal doğumu çok istiyorum.

adresi gönderiyorum ilgilenenler izleyebilir.

http://www.uzmantv.com/sezaryen-dogum-yapanlar-daha-sonra-normal-dogum-yapabilir-mi

2. 14 Ağustos 2008
  3. Canım o biraz cesaret meselesi.Ben de sezeryan oldum.Normali çok ama çok istedim olmadı.Kasık bölgende dikiş izi varya, o dikişle iş bitmiyor.İstersen dikiş yerini elle,derinin altında sert birşey varmış gibi.Çok derin kesiliyorlar.Dipten dikerek yukarı çıkıyorlar.Dikilen yerler yağ tabakası zaten.İkincisi normal olurken bir yandanda eski dikişlerin yeri yırtılırsa ne olacak.Bu sefer sezeryandan daha ağır ameliyat geçiririz.Allah korusun.Zaten sezeryan olmuşum istemeye istemeye.Şahsen kendimi riske atmam.

4. 14 Ağustos 2008
  5. yaseminsen

yaseminsen rabbım sen evladımı koruu Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    106
    ewet nsıanın dedıgı gıbı bıraz cesaret meselesı ve bence cok tehlıkelı zaten sezeryanlı bı anneye sunı sancı verılmıyor eger normal dogum yapıcaksa ve ıkınmada zorlanma oluyorsa haydııı sezeryana tekrarr

6. 15 Ağustos 2008
  7. arzuco

arzuco Biri Beni Durdursun Canım Pro Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    146
    bende normal doğum yapmak istiyordum fakat normal doğum yapamayacağımı söyledi doktorum. Epidural sezeryan oldum bende. 10 tane doğursam yine epidural sezeryan olmak isterim. Normal doğumuda göbek kalmasın diye istiyordum.
    Heleki üniversite yada araştırma hastaneleri normal doğum sevdasına insanı bayılana kadar bağırtıp sonra sezeryana alıyorlar hiç göze alamam. Göbişim ve ben mutluyuz naniknanik

8. 15 Ağustos 2008
  9. Ansaneri

Ansaneri мιηιк кє&#8 Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ben o araştırma hastanesi madurlarından biriyim çatım dar olduğu halde suni sancıyı verdiler canıma okudular 1 gece fakat ömrümü yiyen gece olarak geçti tarih defterime ağrıdan düzensiz nefes alışım bebeğime yeterli oksijen gitmemesine sebep oldu ağrıdan kendimi sağa sola atıyorum bu arada elimde bi hortum çiçek koklar gibi onun kokluyorum oksijen yeterli olsun diye çünkü bebeğimin kalp atışlarında sorun vardı yetersiz oksijenden bi kolumda serum karnımda nst sol yanıma yatık 5 dakikada bi gelen sancılar açılmayan rahim açılsın diye iğne üstüne iğne heehh açıldı diyip erkenden suyumun patlamaları sabah hocaları geldi en son o baktı ve pratisyenlerin verdiği yanlış karar yüzünden hem bebeğimin canını hem benim canımı tehlikeye attılar apar topar sezeryana alındım kimsselere tavsiye etmem araştırma üniversite hastanesini denek olarak kullanıp insanlar üzerinde mesleklerini öğreniyorlar.

10. 15 Ağustos 2008
  11. bendenxixzz

bendenxixzz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bende sezeryanla dogum yaptım,
    eger 2 seneyı doldurmussanız ıkıncı dogumunuzu normalde yapabılıyomussunuz benım doktorm soylemıstı dogumdan once.

12. 15 Ağustos 2008
  13. cilekk

cilekk Kücük adamIna asIk.. Üye

Beğenildi:
    16
    Ödül Puanları:
    146
    arkadasim ilkini sezeryan ikinciyi normal yapti vede hic zorlanmadi..

14. 15 Ağustos 2008
  15. truf

truf Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    bilgi için sağol arkadaşımm
    komşumuz ilkini bebek ters geldiği için sezeryan olmuş ikincisini evde ebe yardımıyla normal doğum yapmış :1shok:
    bende çok istememe günümün geçmesine rağmen sezeryan oldum maalesef. senağlama ikinciyi şimdilik dünmüyorum ama olursa normali deneyebilirim. kaydirigubbakcemile2o cesareti görüyorum kendimde :CüvCüv:

16. 16 Ağustos 2008
  17. Gkcn

Gkcn Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    106
    eğer mümkünse neden olmasın.ama çoğu insan ikinciyi de sezeryan oluyor çünkü riskli bişey normal doğum.dikişlerde problem olabilir. en iyisi ikinciyi isteyenler ve ilki sezeryan olanlar doktoruna danışsın.en mantıklısı bu. buarada arzucocum benimde sezeryan ama normal doğum yapan bi bayandan daha az göbeğim var.7 kilo fazlama rağmen ki 60 kiloyum.göbeğim yok bile diyebilirim sana.göbek olayının doğum şekliyle bi alakası yok bence.

18. 17 Ağustos 2008
  19. arzuco

arzuco Biri Beni Durdursun Canım Pro Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    146
    göbekle ilgili bi sırrın var mı arkadaşım nası gitti CADIARZU benimde 15 kilo fazlam var 65 kiloyum ama tek sorunum göbek.. zaten önceden kilo almak isteyip alamıyordum sositososito