Shiatsu...Bilgiler

Konusu 'Eski Kültürlerin Ruhsal ve Bedensel Tedavi Yöntemleri' forumundadır ve Auraile6his tarafından 13 Temmuz 2008 başlatılmıştır.

  13 Temmuz 2008
  Konu Sahibi : Auraile6his
 1. Auraile6his

  Auraile6his Aktif Üye Üye

  Katılım:
  12 Temmuz 2008
  Mesajlar:
  13
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  76
  Shiatsu

  Uzakdoğu'da 5000 yıldan beri süregelen Çinlilerin Anma masajıyla akupunkturun birleşiminden oluşan bir masaj etkinliğidir.
  Shiatsu yerde bir şilte üzerinde, kıyafetler çıkarılmadan yapılan bir masaj yöntemidir. Hiçbir yan etkisi bulunmayan Shiatsu her yaşa uygulanabilir. Shiatsu yaklaşık olarak 700 akupunktur noktasına parmak ucu, el ayası, dirsek ve ayak tabanı kullanılarak değişik süre ve baskı teknikleri uygulanarak yapılır. 1,5 saat süren seansların sonucu olarak 3 gün maksimum etkisi hissedilir.
  Shiatsu; kan ve akkan, lenf dolaşımını düzenleyici, hormonların ve salgı bezlerinin çalışmasının pozitif etkileyici özelliğe sahip olup vücuttan toksinlerin kolay atılmasını sağlar, aaaabolizmayı hızlandırır ve böylece fazla kiloların verilmesine yardımcı olur. Zihnen ve bedenen derin bir dinlenme sağlar, uyku kalitesini arttırır.
  Vücuttaki organların enerjileri düzenlenirken varsa tıkanıkların giderilmesine de yardımcı olan Shiatsu, düzenli uygulandığında vücudun bağışıklığını arttırır. Dolayısıyla hastalıklara karşı koruyucu etki gösterir.
  Çocuklara yapılan Shiatsu ile uyku problemlerini, kabızlık, hazımsızlık, hırçınlık, sinirlilik, stres, depresyon, baş ağrısı, migren ve bunun gibi şikayetleri giderilebilir. Bağışıklık sistemlerini güçlendirir.
   
 2. 15 Ocak 2009
  Konu Sahibi : Auraile6his
 3. yesilim

  yesilim Popüler Üye Pro Üye

  Katılım:
  25 Kasım 2006
  Mesajlar:
  9.033
  Beğenildi:
  11
  Ödül Puanları:
  148
  [​IMG]

  [​IMG]


  Basit ve pratik tekniklerle uygulanabilen Shiatsu kolayca öğrenilebilir. Herkes, tüm vücuduna olmasa da belli bölgelerdeki birkaç pratik ve önemli noktayı öğrenip, kendi kendine kolayca uygulayabilir. Vücutta özellikle önem taşıyan noktalar vardır. Bu noktaların yerini öğrenmek gündelik yaşamda çok işe yarar. Örneğin sıkça herkeste görülen ve basit bir sorun olan baş ağrısı noktasını öğrenmek ve kendi kendine uygulamak mümkündür. Ağrı kesici ilaçlar yerine bu yöntemi uygulamak uzun vadede kişiyi mide rahatsızlıklarından ve ilaçların yan etkilerinden koruyacaktır. Bağışıklık sistemini güçlendiren noktayı bilince kişi daha az hasta olacaktır. Yine uzun vadede antibiyotik türevi ilaçların tüketimi azalacaktır. Bu durumun hem kişiye hem de bütüne katkısı vardır. Shiatsu masajı yaptırdığınız terapistinize, ihtiyacınız olan ya da merak ettiğiniz noktaları sorup size öğretmesini isteyebilirsiniz. Shiatsu, bireylerin ve ailelerinin sağlıklı ve mutlu bir yaşam sürmelerine, hastalıklardan korunmalarına yardımcı olur.

  [​IMG]


  Alıntı