Sıcak Şarap

Konusu 'İçki - İçecekler' forumundadır ve Malice tarafından 22 Aralık 2009 başlatılmıştır.

22 Aralık 2009
    Konu Sahibi : Malice
  1. Malice

Malice WTF?! Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    bir sıcak şarap tarifi de benden gelsin o zaman

iki şişe kırmızı şarap
    yarım bardak su
    yarım bardak şeker
    4 çubuk tarçın
    5 karanfil
    1 portakal
    1 limon

Su, şeker, tarçın ve karanfili tencereye koyuyoruz, tahta bir kaşıkla karıştırarak 5 dakika kısık ateşte kaynatıyoruz. Ocaktan alıp şarabı ve kabukları soyulmup irice kesilmiş meyveleri ilave ediyoruz. Hepsini beraber 40 dakika çok hafif ateşte ısıtıyoruz. Kesinlikle kaynamaması lazım malum içinde alkol var uçup gider yazık olur mazallah. 40 dakika bittikten sonra şarabımızı süzerek servis ediyoruz. Öyle tülbentle falan süzmeye gerek yok içind küçük meyve posacıkları kalabilir tadını etkilemiyor içerken. Afiyet olsun kan olsun.

2. 22 Aralık 2009
  3. PurpleRain

PurpleRain what if i'm the bad guy? Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    146
    oh benim tarifden biraz daha sert bu tarif, her türlüsünü severek içerim bunun ben çiçekim, senin tarifini de mutlaka deneyeceğim en kısa zamanda. bu arada sıcak şaraba karanfil de çok yakışıyor malicem, tavsiye ederim opuyorumnanaktan

4. 23 Aralık 2009
  5. prensesin.uykusuyum

prensesin.uykusuyum standart. Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    146
    en kısa zamanda deneyeceğim süpersin malicemmmm

6. 23 Aralık 2009
  7. Malice

Malice WTF?! Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    oyy canlarım şekerparelerimm yerim sizi, deneyin tabi tadından içilmiyo valla süper bişey. tucem karanfil mi demek istedin başka bişey mi anlamadım tarifte karanfil de var da fisfisfis bu arada ben de senin tarifi deniycem tucem bi de su yerine votka da konuluyormuş o daha da bi sert olur denemek lazım :içelim:

8. 23 Aralık 2009
  9. PurpleRain

PurpleRain what if i'm the bad guy? Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    146
    aaaa hem de 5 tane karanfil var ve ben görmüyorum kafamçokkarıştı-tatlicadiarzu- votkayı ben meyve şarabıyla yapıyorum canım ama 2 kadehten fazla içebilen olmadı, şahane kafa yapıyor da kaydirigubbakcemile3

canım sıcak şarap içmek istedi benim valla da yapıcam yarın bunu ben malicem Şeniz

10. 23 Aralık 2009
  11. olivia

olivia bazen gitmek en dogrusu, elveda KK ve sevdiklerm ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    5.651
    Ödül Puanları:
    238
    Sicak sarabi kisin karlarin icinde, tüm vücudunuz üsümüs bir vaziyette icmek kadar zevkli birsey olamaz.
    Simdiye kadar hic kendim yapmadim, hep hazir disarida ictik, belki deneyebilirimde :)))
    Cok tesekkürler kizlar bana güc verdiniz denemekte.

12. 23 Aralık 2009
  13. Malice

Malice WTF?! Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    canım inan dışarıda içilenden çok daha lezzetli oluyor bu konuda kesinlikle emin olabilirsin, ayrıca yapımı çok basit, bi kere yapınca vazgeçemiyceksin :lepi:

14. 23 Aralık 2009
  15. TheShe

TheShe Guest

Ben akşam için şarabımı aldım ama bu sıcak olanı kalabalık içecekken yapmalı, şimdi ben kendime tarifi azaltıp yapsam keyifli olmaz. Yılbaşında falan deneyebilirim ama :hulya:
    Teşekkürler malicem çok güzel bir tarif oldu bu :içelim:

16. 23 Aralık 2009
  17. Malice

Malice WTF?! Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    afiyet olsun şarapçı theshem opuyorumnanaktan evet dediğin doğru kalabalıkken denemek gerek, ben bi kere tek başıma yaptım söylemesi ayıp 1 şişeden, yine çok güzel oldu da, bitirene kadar soğudu son kadehler pek bişeye benzemedi. sabırsıznıknan bekliyorum sizin yorumlarınızı afiyet olsun cokacimcoook

18. 23 Aralık 2009
  19. wishne

wishne Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Bu tarifi Selçuk_Şirincede şarap satıcısı vermişti ,denemiştim gerçekten süper oluyor.Hazır satılanlardan çok daha güzel.Uzun zamandır yapmamıştım ,haftasonu muhakkak yapacağım.Emeğine sağlık,keyifli içmeler:içelim: