Sıcaklar...

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve yazdan tarafından 9 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

9 Ağustos 2010
    Konu Sahibi : yazdan
  1. yazdan

yazdan zehra'm:) Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    kızlar selam 31+4 haftalık hamileyim.bebeğimin en hızlı büyüyüp kilo aldığı dönem,ama bunaltıcı sıcaklardan dolayı yeterice beslenemiyorum.midem bulanıyor resmen,yediklerim ağzımda büyüyor.sonra oturupta üzülüyorum:KK43:(

kızlar bu sıcaklarda sizler nasılsınız,neler tüketiyosunuz,bebeğime faydalı olan ama sıcaklarda da yenebilecek önerileriniz varmı?

şimdiden teşekkürler...:KK46:

2. 9 Ağustos 2010
  3. pperfinya

pperfinya berfinim 3 yaşına giriyor Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    canım bende 31+1 hamileyim inan bana aynı sorun bendede var ama ben bol bol ceviz yiyorum yağlı diye bide muz bebişe yarıo ama fazla yersen kansızlık yapar senin karnında sürekli gerilmeler oluyor mu ? bide bazen sert tekmelerle sancım oluyo bu sıcaklar yüzünden erken doğurmasak bari :KK43:( aa bide dr vitamin ilacı verdiyse aksatmadan alırsan iyi olur

4. 9 Ağustos 2010
  5. yazdan

yazdan zehra'm:) Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    evet canım aynen,benimde karnımda ve kasıklarımda gerilmeler başladı.muz bende yiyorum hergün 1 tane.cevizde yiyodum ama unuttum bu sıralar,suya dayanıyorum sadece,sonrada üzülüyorum,sanki bebeğim aç kalıyo gibi.bu sıcaklar şansımıza galiba:))

6. 9 Ağustos 2010
  7. pperfinya

pperfinya berfinim 3 yaşına giriyor Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    evet karpuzda çok faydalı 5 çeşit vitamin varmış içinde en azından kapruz peynir yani kalsium idare edicez allah yardımcımız olsun

8. 9 Ağustos 2010
  9. Yeldaa25

Yeldaa25 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Soğuk soğuk süt için kızlarr ben öyle yapıyorum bazen muzlu ve çilekli içiyorum sıcaklarda iyi gidiyor:KK46:

10. 9 Ağustos 2010
  11. sehrayin

sehrayin gül kokulu kızım Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    108
    bende 33+2 deyim çok güzel olan iştahım sıcaklardan dolayı kapandı
    ama çıok fazla dert etmiyorum bunu bizler en azından ilaçlarımızı alıyoruz muzdu cevizdi fındıktı yiyebiliyoruz,alamayanları falan düşündükce nasılsa besleniyordur bebeğim,hiç vitamin alamayanların bile bebekleri beslenirken diyorum
    sende içini ferah tut o bi şekilde beslenir senin yediklerinden,hiç bir şeyde yemiyor değilsindir
    takıpda üzme kendini

12. 10 Ağustos 2010
  13. GizemAkyuz

GizemAkyuz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    61
    Bence de hiç üzülme canım, bebiş sen bir şey yemeden de senin depolarından beslenir nasılsa zaafiyet geçirmediğin sürece :)))
    29. haftamdayım, ben de sıcaktan bütün gün bir şey yiyemiyorum.. Gidip gelip ya abur cubur atıştırıyorum ya da meyve atıştırıyorum birer ikişer...
    Bir de nesquikli süt yapıyorum arada soğuk soğuk onu içiyorum, tok tutuyor bir müddet...

Ta ki akşam eşim işten gelene kadar böyle geçiştiriyorum,eşim gelince onunla oturup yemek yiyorum işte günde 1 öğün :))
    Sıcakta canım hiçbir şey istemiyor...

Rahat ol, canını sıkıp da üzme bebişi :))

14. 10 Ağustos 2010
  15. ingilizceci

ingilizceci Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    kızlar bende aynı durumdayım resmen zorla yemeye calısıyorum ama asıl sorunum uykusuzluk geceleri sıcaktan uyuyamıyorum :S sonrada butun gun yorgunluk halsızlık kasılmalarımda arttı ıns erken dogum olmaz

16. 10 Ağustos 2010
  17. almira85

almira85 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    108
    geceleri terden sırıl sıklam uyanıyorum ayaklarımın altı avuçlarım yanıyor zaten birde üzerine nem ve sıcak vantilatör sabaha kadar çalışıyor ama ben yinede terliyorum iş yerimizdeki klima bile fayda etmiyor banada. bol bol su içiyorum akşamları süt içiyorum ve birde vazgeçilmez karpuz. bu sıcaklar da allah hepimizin yardımcısı olsun bizde 22 haftalığız

18. 10 Ağustos 2010
  19. tugba82

tugba82 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    Arkadaslar bende 27+4 gunluk hamileyim ve antalyada yasiyorum burada sicak ve nem beni cok zorluyor esim mutfaga bile klima taktirdi sokaga mecbur kalmadikca cikmiyorum sicaklar bende istahsizlik yapmadi sadece eve tikilip kaldim ara ara bendede kasilmalar ve hafif sanci oluyor sicaklar yuzunden erken dogum yapmaktan korkuyorum doktorumun verdigi haftalik igne var (proluton Depot) dusuge ve erken doguma engel oluyormus 32 inci haftaya kadar kullanicam umarim havalar serinlerde bizlerde rahar ederiz:CüvCüv: