Sıcaklarda ameliyat sonrası ?

Konusu 'Burun Estetiği' forumundadır ve skyeed tarafından 2 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

2 Ağustos 2010
    Konu Sahibi : skyeed
  1. skyeed

skyeed Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ameliyat sonrası bu havalarda ne kadar önemli yer teşkil eder ?
    ameliyat olanlar veya olmak isteyenlerin düşünceleri lütfen henüz bende karar verme aşamasındayım..sıcakların dinginleşmesini bekliyorum , ameliyat sonrası psikolojisinde sıcakların sinir bozucu bi faktör oldugunu düsünüyorum ne dersiniz ?

2. 2 Ağustos 2010
  3. ada_86

ada_86 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Eeğer sıcakların geçmesini bekleyecek kadar sabrınız var ve çok takmıyorsanız bekleyin tabi,nitekim sağlık ve estetik için yapılan bi operasyon bu,sıcaklardan bu dolayı ruh sağlığınızı bozacak etki yapacaksa beklemenizi öneririm;çünkü bi süre nefes alamama problemi oluyormuş,sıcaklardada bu çekilmez kanımca;fakat takıntı haline de gelmişse bi an önce olun,1haftada sıkıntısını yaşamayı göze alın artık,takıntısını çekmektense:)
    Tabi deneyimli arkadaşların önerisi daha önemli,yaşayan onlar sonuçta :)

4. 2 Ağustos 2010
  5. laracroft

laracroft Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Ben 9'unda ameliyat olacagim valla evde vantilatoru koycam tepeme :))) essin dursun firfir :)) eger ameliyat sonrasi disari cikilirsa bence fenalik gelir nem de var ama evde durulursa birsey olmaz

6. 2 Ağustos 2010
  7. sunseeker

sunseeker Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    Ben 14 Temmuz da ameliyat oldum ve bugün 2 Ağustos ozamandan beri kontrole gitmek dışında dışarı hiç çıkmadım ve bi 10 gün gece gündüz klimanın karşısındaydım yoksa alçı hayatta çekilmez bu sıcaklarda. Eğer kışın ya da baharda olma şansım olsaydı o zaman olurdum ama benim yaz dışında olma şansım yoktu. Onun dışında sıcakların bi zararı yok güneşte dışarı çıkmadıktan sonra. Bu ara artık akşamları çıkıyorum. Ee tabi sıkıntılı bi süreç bi kere ağrı sızı hiçbir şey yok ama insanın psikolojisi etkilenmiyo değil. Geçici bi süre böyle olacağını düşünerek kendimi rahatlatıyorum. Size de tavsiye ederim.Ne kadar güzel düşünürseniz her şey o kadar güzel ve kolay oluyor. Süreçle ilgili sorularınız olursa kendi tecrübelerimle anlatmaya çalışırım. Sevgiler...

8. 2 Ağustos 2010
  9. ucmayanucurtma

ucmayanucurtma Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    ben de temmuz un 8 nde oldum neden dışarı çıkmıyorsun ki evde daha çok sıkılırsın bandajlıyken bile çıktım hatta 1haftalık tatilimi de yaptım geldim dün.10 saatlik de yol gittim hiçbişi olmadıalkisalkisalkis

10. 2 Ağustos 2010
  11. sunseeker

sunseeker Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    tatil derken denize mi gittiin ohhh ne güzel valla. Aslında doktorum kesinlile çıkma gibi bişey sölemedi çıkarsan da muhakkak güneş kremi kullan dedi. tabi deniz olaylarına anca eylül de gidebilirsin dedi.Ben kendim riske atmak istemedim açıkçası çünkü cildim çok hassas ve ince güneşte ödemler kalıcı olur diye korktum. Sıkılma kısmı kesinlikle doğru çok sıkıldım ama gelen giden hiç eksik olmadı onlarla oyalandım:))

12. 2 Ağustos 2010
  13. pikolat

pikolat Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    hiçbişey olmuyo valla ol gitsin :)

14. 2 Ağustos 2010
  15. gulin

gulin Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    canım sıcaklarda burnunda tampon olduğu için ağzından nefes alıyosun oda çok kuruluk yapıyo.bide benim sinüzitim olduğu için klima açamadık pek.rahatsız oluyodum çünkü.ama bünyeye göre değişir ben herşeyi takarım dört dörtlük olsun isterim belkide bu yuzden bu kadar rahatsız oldum.bu arada 4. günüm.çoğu kişi ağrım sızım yok demiş ama benim oluyo yaa..ve ağrı kesici kullanıyorum günde iki kez.bazen çok ağrılı oluyo üçüncüyüde kullanabiliyorum..

16. 2 Ağustos 2010
  17. gokce13

gokce13 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    bende bu cumartesi olcam korktum valla simdi :) alçı çok mu ağır ki?? çünkü burası asırıı sıcaaaaaaaaaaakk :KK43:

18. 2 Ağustos 2010
  19. skyeed

skyeed Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    benim en büyük korkum ameliyat sonrası bebişimle ilgilenememem olur daha 12 aylık bebem