şiddet görenler okuyun lütfen yada şiddet gören arkadaşın varsa onun adına oku

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve leylamina tarafından 15 Ekim 2010 başlatılmıştır.

15 Ekim 2010
    Konu Sahibi : leylamina
  1. leylamina

leylamina yalnızzzz Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    Daha önce hayatımdan bahsetmiştim.şimdi sırf herkes görsün diye konu açıyorum çünkü artık dayanamıyorum.
    Annem ben 5 yaşındayken ölmüş,babamı kaybedeli de 11 sene oldu.kardeşim yok işe yarayacak akrabam da yok.yani tamamen yalnızım ne gidecek bir yerim nede tutunacak bir dalım var.
    üniversite bittikten hemen sonra evlendim.eşim gezer tozar kazandığı parayı yer.karı kız içki hepsi mevcut.bu arada çocuklarım oldu.boşanmayı hiç düşünmedim.taki ilk şiddet oluncaya kadar.ben her türlü pisliğine aldatmaya aşağlanmaya katlandım ama asla dayak yiyen bir kadın olmam boşanalım dedim.bir daha olmayacağına dair yeminler etti.yine sarhoş geldi yine dayak.ne yapmalı.boşanmam seni öldürürüm diyen adamı hayatımdan nasıl çıkartırım.3 sene bu şekilde geçti.çocuklarım babaları eve gelmesin diye dua etmeye başlamış.ne zaman eve gelse anne gel bizimle uyu diyorlar.ben daha fazla dayanamadım.ondan kurtulmak için çocuklarımın yokluğuna katlandım.evi terk ettim işe girdim adamı boşadım.yeni bir hayat kurmaya çalışıyorum.ama dim dik ayaktayım.namusumla ve tek başıma ayakta durmaya öğrendim.ben hala savaşıyorum ama bu savaşta da galip yine ben olacağım.çocuklarımı istediğim zaman görüyorum.zamanı gelince onları yanıma alacağım.insan isterse her zaman bir çıkar yolu bulur.size şiddet uygulamalarına izin vermeyi.

şimdi bu durumda olanlar lütfen bana ulaşın bana kimse yardım etmedi ama ben elimden geleni yapmaya çalışırım.

Unutmayın ya çaresizsiniz,yada çare sizsiniz...

2. 15 Ekim 2010
  3. MissA

MissA Doğum Hikayecisi Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    tebrik ediyorum sizi birçok insanın cesaret edemediği şeyi başarmışsınız ve en doğrusunu yapmışsınıza.s

4. 15 Ekim 2010
  5. semss

semss Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Allah yar ve yardımcınız olsun...alkisalkisalkis

6. 15 Ekim 2010
  7. yokh

yokh A$ksın Sen... Üye

Beğenildi:
    31
    Ödül Puanları:
    148
    Azminiz, kararlılığınız ve ayakta dimdik duruşunuz gerçekten takdir edilesi, kutlarım sizi..
    Keşke aynı dertten muzdarip diğer bayanlarımız da aynı cesareti gösterebilse ve kendilerini iktidar gören bu zavallı erkekler topluluğuna hadlerini sonsuza kadar bildirebilseler,
    Umarım en kısa zamanda çocuklarınızı da yanınıza alır, onlar ile huzurlu bir hayat sürersiniz,
    Kimseye de ihtiyacınız olmadığını düşünüyorum, siz kendi başınıza bir çok şeyi başarmışsınız zaten...

8. 15 Ekim 2010
  9. rosenoire

rosenoire Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    37
    Ödül Puanları:
    148
    Canım benim, seni alnından öpüyorum.Dilerim yavrularınla da birlikte olarak, daha mutlu günlere adım atarsın.Seninki bir ibret öyküsü.Burada en önemli şey, senin üniversite mezunu olman ve ayaklarının üzerine basabilmen.Kızlarımız okusunlar , okusunlar ki gelecek kaygısı taşımasınlar.

10. 15 Ekim 2010
  11. leylamina

leylamina yalnızzzz Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    arkadaşlar üniversite mezunu olmayabilirsiniz.lütfen herkes yazsın.size yardımcı olmak benim için birinci vazifem.ben neler yaşadığımı biliyorum.ne olur sessiz kalmayın.

12. 15 Ekim 2010
  13. HeartLess

HeartLess HUZUR MELEĞİMSİN SEN.. Pro Üye

Beğenildi:
    29
    Ödül Puanları:
    198
    Sizi tebrik ediyorum gerçekten,
    şiddet gören bayanların özellikle okumasını temenni ediyorum,
    elbette hemen boşanın,evinizi terk edin demiyorum ama
    eğer birşeyleri düzeltemiyorsanız yapacağınız şey kendi hayatınızı düzeltmektir...
    ve siz bu güvenle,bu güçlü karakterle en yakın zamanda çocuklarınızı da yanınıza alırsınız.
    Allah yardımcınız olsun...

14. 15 Ekim 2010
  15. leylamina

leylamina yalnızzzz Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    hepinize teşekkür ediyorum.

16. 15 Ekim 2010
  17. yesil000

yesil000 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Ne kadar dogru bir karar almissiniz, alnindan opulecek bir bayansiniz. Ne mutlu cocuklariniza!
    Rabbim hem sizin hemde cocuklarinizin koruyucusu olsun, kimsesizlerin kimsesi zaten O'dur suphesiz.

Hayatinizda ardi ardina mutluluk pesinizi hic birakmasin!

Ellerinizden opuyorum!

18. 15 Ekim 2010
  19. Tiryandafila

Tiryandafila Çok ŞÜKÜR. Pro Üye

Beğenildi:
    581
    Ödül Puanları:
    188
    Allah yardımcınız olsun.
    Hiç bir insan haketmiyor böyle bir hayatı.
    İnş en kısa zaman da evlatlarınızda yanınızda olur.
    Allah işlerinizi rast getirsin.