Şiddet görüyorum...

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve yagmurrrr2008 tarafından 30 Nisan 2009 başlatılmıştır.

30 Nisan 2009
    Konu Sahibi : yagmurrrr2008
  1. yagmurrrr2008

yagmurrrr2008 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    şuan o kadar karışık duygular içindeyim ki... eşimden sık sık şiddet görüyorum. en başlarda karşılık vermiyodum. giderek dozunu arttırdı.bu sefer benim sinirlerim iyice harap oldu kendimi tanıyamaz oldum. bende ona karşılık vermeye başladım. bu sabah beni tekrar dövdü. artık sınır tanımıyo. geçen seferki kavga da kucağımda çocuğum varken bana vurmuştu ve benim başım kızıma çarpıp kızımın alnı morarmıştı. birkaç gün eve almamıştım ama sonra kızımı görücem bahanesiyle gelip bi daha gitmedi.tek derdi kompleksi. onun karşısında güçlü durdukça daha da beter hale geldi. bunu dile de getirdi. bana vrduğunda ben karşılık vermeyip oturup ağlasam o zaman pişman olurmuş. kişiliğimin sağlam oluşu onu deli ediyo. bu kadar kendine güvenmesinin sebebi de benim aileme olan sevgim ve gururum. bana vurduğunda bunu aileme onlar üzülür diye söylemeyeceğim beni dövdü diyemeyeceğim konusunda kendinden o kadar emin ki.. burda bile bunları anlatırken gururumun nasıl kırıldığını nasıl yaralandığımı anlatmam mümkün değil. çünkü kendime yakıştıramıyorum bu şekilde muamele görmeyi. utanıyorum buraya yazarken bile. ben nasıl böyle bir adamı seçtim.evleneli 2 yıl olmak üzere ve bunu bana evlendiğimizin 3. gününden beri yapıyor. başlarda bu kadar değildi. ama baktı ki ben boşanmıyorum demekki dedi suçlu deilim. artık bunu suç olarak bile görmüyor. pişman olmuyor. bahanesi de benim ona karşılık vermiş olmam. az önce annemle konuştum akşam babamla konuşacak ve bu olay bitecek.midemi bulandırıyo artık benim. allahım benim ve kızımın yanında olur inşalah hepinizin dualarını bekliyorum.

2. 30 Nisan 2009
  3. MaviEge

MaviEge DENİZCİM VE BİRİCİK KIZLARIM Üye

Beğenildi:
    28
    Ödül Puanları:
    148
    canım bu durumda yapacak tek şeyin var.gidip şikayetçi olacaksın ve ayrılacaksın.neden sen ve yavrun şiddete maruz kalasınız ki.bu kadar aciz değiliz.buna hakkı yok kimsenin.çalışıyor musun bilemiyorum ama bu şekilde ne sen ne de çocuğun sağlıklı bir hayat süremez.allah yardımcın olsun.

4. 30 Nisan 2009
  5. Eyylxuxl

Eyylxuxl önce rütbeni bilicen Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    108
    evlendiğinin 3. günü şiddet gösteren adamdan ne beklersin
    boşan ayrıl demek kolay değil sen kendini daha iyi bilirsin ama yazık değilmi sana
    bu hareketlerini çekmek zorunsda değilsin

6. 30 Nisan 2009
  7. nturkan

nturkan Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    hey allahım daha neler duyacağız burda çok üzüldüm. rabbim senin ve bebeğinin yardımcısı olsun umarım en kısa zamanda kurtulursunuz.keşke daha baştan şiddet uygulayan bi adamdan hamile kalmasaydın:1no2:

8. 30 Nisan 2009
  9. Eyylxuxl

Eyylxuxl önce rütbeni bilicen Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    108
    çalışıyormusun canım

10. 30 Nisan 2009
  11. yagmurrrr2008

yagmurrrr2008 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    kızım daha 6 aylık çalışmaya başlayamadım ama çalışmam çok sorun değil ailem bu konuda sıkıntı yaşatmaz. benim derdim kendimle aslında kendime yediremiyorum böyle biriyle evlenmiş olmayı. daha önce birkaç kez düşünmüştüm boşanmayı ama hamilelik psikolojisi lohusalık derken belki sağlıklı düşünemiyorumdur diye bi türlü elim varmadı dilekçe vermeye mahkemeye. öyle basiretim bağlanmış ki nasıl durmuşum bu güne kadar beni hamileyken bile döven bi adamla neden devam ettim neden affettim. kendime çok kızıyorum. hatta beni dövdükten sonra bu çocuğa bişey olursa seni öldürürüm dedi. sebebi de ben onu tahrik edip kendii dövdürtmüşüm. yani çocuğa bişey olursa suçlu ben oluyrum bu durumda.

12. 30 Nisan 2009
  13. vizontele

vizontele Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    Canım; ben bişeyi merak ettim.
    Madem evliliğinizin 3.gününden itibaren sana bu şekilde davranıyor,
    şiddet çok önemli bir mevzu neden bebek yaptın?
    Dayak sebepleri neler?
    Şu an çalışıyormusun bilmiyorum ama
    güzelde mesleğin var canım.
    Bu adamı çekmek zorunda değilsin, sana sevgisi olsa zaten böyle davranmazdı.

14. 30 Nisan 2009
  15. ilona

ilona psikolocik deli Pro Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    348
    utanması gereken sen değilsinki neden utanıyosun o yaptıklarından utansın :kızgın:
    bu zamana kadar boşamaman hata adam alışkanlık haline getirmiş
    inşallah ailen yanında olurda kurtulursun
    allah yardımcın olsun

16. 30 Nisan 2009
  17. essmeralda

essmeralda pamuklara sarsam seni... Pro Üye

Beğenildi:
    33
    Ödül Puanları:
    148
    niye susuyorsunuz, niye buna müsade ediyorsunuz?
    niye şiddet olan bir evlilikte bir de çocuk yapıyorsunuz?
    inanın yarısından sonra okumadım konuyu çünkü gerçekten sinirleniyorum ben kendini ezdiren kadınlara.
    siz boşanmadığınız sürece bu eziyeti çekersiniz, bunun başka yolu yok.
    ne sebeple olsun dayağa susan sen çıkarmayan ve bunu yıllarca çeken dayak atan kadar olmasa da suçludur.

siz insansınız;
    bunu ne siz unutun ne de karşınızdakinin unutmasına müsade edin..

18. 30 Nisan 2009
  19. irem naz

irem naz Canım OĞLUM Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    148
    eşin bunu alışkanlık haline getirmiş...
    daha ne kadar sürdürebilirsin ki..
    yazık değilmi sana...
    ancak aciz olan kişiler şiddet uygular...
    allah yardımcınız olsun...