şiddet

Konusu 'Aile, Evlilik ve Çocuklar' forumundadır ve hazansonbahar tarafından 6 Aralık 2008 başlatılmıştır.

6 Aralık 2008
    Konu Sahibi : hazansonbahar
  1. hazansonbahar

hazansonbahar hayata tutunma zamanı... Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    fiziksel şiddet affedilir mi?ya da affedip sonra eşinin düzeldiğini gören var mı?fisfisfis

2. 6 Aralık 2008
  3. icimdeki_sen

icimdeki_sen 17.10.2014 miladim kizim Pro Üye

Beğenildi:
    77
    Ödül Puanları:
    153
    böyle bir sey bana göre affedilmez...
    eger bir erkek gücünü bir kadin üzerinde göstermeyse baslamissa o adam sizi sevmiyor demektir...
    bilmiyorum böyle bir sey yasamadim ama yasarsam affedemem heralde...
    affetsem bile hicbir sey eskisi gibi olmaz...
    en iyisi affetmemek bu yüzden...

4. 6 Aralık 2008
  5. BEBS

BEBS Guest

cnm şiddet tabiki affedilir bir eylem değil.bende çok şükür yaşamadım böyle birşey.ancak bunu yaşayan kadınlar affetmesede mecburiyetler yüzünden nelere katlanmak zorunda kalıyorlar hepimizce malum.keşke kadınların haklarını koruyabilse kanunlarımız sonuna kadar.ama kadın karakola gitse eşimden şiddet gördüm diye.geri dön o senin kocan severde döverde sözleriyle karşılaşıyor.açıkçası bazı kadınlar psikopat kocaların elinde eriyip bitiyor.eldende çok fazla birşey gelmiyor.ama yinede karşı koyup bunu kendimize yaptırmamalıyız.mümkün mertebe tabi.kim dövüyorsa eşini, ELLERİ KIRILSIN İNŞALLAH

6. 6 Aralık 2008
  7. Brave Capricorn

Brave Capricorn Şöyle yapsaydım böyle olmayacaktı diye bir şey yok Üye

Beğenildi:
    1.962
    Ödül Puanları:
    238
    Afedemem, yani bilmiyorum nasıl olur.. dayak yedikten sonra hiçbişey yokmuş gibi yüzyüze bakmak affetmek bana göre değil.. Şiddet görmek çok aşağlayıcı..:enbuyukkk:

8. 6 Aralık 2008
  9. şiddeti affetsen bile derin izler bırakır.eskisi gibi olmaz hiçbirşey. bir affedersin iki affedersin artık o affedileceğini bildiği için bunu alışkanlığa dönüştürür.
    canını yakan ve ve seni bu kadar aşağılayan bişeyin üstüne nasıl sarılabilirsin o erkeğe?asla eskisi gibi olamaz.canını yakmışsa sen değil kendi kendini affetmemeli.hem dinen hem hukuken yasaktır şiddet.
    şiddet, uygulayan erkeğin zayıflığını örtme çabasıdır !!o kadar zayıf bir erkeğide ben kabul etmem....

10. 7 Aralık 2008
  11. hazansonbahar

hazansonbahar hayata tutunma zamanı... Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    katılıyorum sizlere arkadaşlar.şiddet çok aşağılayıcı çok yıpratıcı..

12. 8 Aralık 2008
  13. er_ca

er_ca 6-11-2012 Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    ilk şiddeti gördüğün gibi yetkili kuruma gidip rapor olmak resti çekmek gerekir diye düşünüyorum. biraz korksun elini korkak alıştırsın.
    ama başlıca boşanma sebebi de olabilir mi bilmiyorum.

14. 8 Aralık 2008
  15. ikiz_lerim

ikiz_lerim DOĞUKAN & BATUHAN Pro Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    bencede sıddetın hıc bır mantıklı acıklaması ve affedılır yanı olamaz..yok esım bana bagırdı,yok benı dınlemedı vs.onların zaten kendını savunacak seylerı vardır ama mantıklı degıldır.tek kelımeyle dayagın yanı kadına sıddetın hıc bır mantıklı acıklaması olamaz, nedenı ne olursa olsun...bız kadınlar okadar fedakar olalım,onları el ustunde tutalım,onlarda gelsın bıze sıddet uygulasınlar..kadına el kaldıran eller KIRILSIN:eek:klava:yerimseniben

16. 8 Aralık 2008
  17. tuse

tuse Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    tabiki siddet afedilmez.ne yazikki dünyanin heryaninda kadinlar ve cocuklar fiziksel ve manevi siddete maruz kaliyorlar.bunu engellemek mümkün degil.siddetin hertürlüsü dinende yasak hele hele kadina ve cocuga el kaldirmak kadar günah birsey yok.siddet zayifliktir.insanlarin kendilerini kandirmasidir.ama ne yazikki siddete maruz kalan hanimlarimiz mecburen evliliklerine devam ediyorlar.bunun bircok sebebi var bence önce toplumun ön yargisi sonra maddi yetersizlik ve devletimizin yurtdisina nazaran kadinlarimizin haklarini korumamasi ailelerin kadinlarimiza sahip cikmamamsi hele birde cocuk varsa yandin hicbir yere sigamazsin sopasini yer oturursun kocanin dibinde.kadin asla unutmaz yaralanmistir birkere.ne yazikki yasalar olsa bile uygulanmiyor bir sekilde kadin madur kaliyo.hakkini arayamiyo maddi sebeplerden dolayi.allah kadinlarimizin yardimcisi olsun.

18. 9 Aralık 2008
  19. Çxoxpçxux

Çxoxpçxux Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    148
    kesinlikle şiddet uygulayan erkkekleri kınıyorum bu sadece kendi zayıflıkları acizlikleri