şiddetli el uyuşması

Konusu 'Doğuma Hazırlık' forumundadır ve SiBeL tarafından 23 Ağustos 2009 başlatılmıştır.

23 Ağustos 2009
    Konu Sahibi : SiBeL
  1. SiBeL

SiBeL oğlum ve kızım herşeyim Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    86
    kızlar selam,

daha önce bu konuda bazı şeyler yazılmış ama hiç birinde çözüm olabilecek birşeyler göremedim ben.bileklerde ve ellerde gece ortaya çıkan uyuşmalar beni iki gündür çok rahatsız ediyor uyuyamıyorum iki saatte bir sırayla bir sağ elim bir sol elim uyuşuyor ağlıyorum dayanamıyorum artık kalkıp dolaşıyorum banamısın demiyor sabah kalkınca bile devam ediyor.34+3 oldum..zaten gece uykuları sorun olmaya başladı birde bu durum olunca gece olsun istemiyorum hiç :1no2:
    doktoruma geçen sefer sordum kilo aldığın için ödem yapıyor vücut dedi normalmiş ama dayanılır gibi değil.salı tekrar gittiğimde sorucam ama bunun bir çözümü yok mudur kızlar??

2. 23 Ağustos 2009
  3. kardelen_32

kardelen_32 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    canım o dediğin olay bende de oluyor. 28.haftamdayım. ama ben sinirlenince oluyor. gece sinirli yatmıştım yatağa ellerimin uyuşmaya başladığını farkettim ve bende ne yapmam gerek bilmiyorum

4. 23 Ağustos 2009
  5. NHLTLG

NHLTLG Rabbim korusun meleğimi.. Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    aynı şey banada oldu ve arada oluyor canımpanik halinde araıştım doktoru oda ödem oluştuğundan olduğunu söyledi tek çözümü el masajı yapablirsin sıkıp açmak gibi hareketler yapablirsin demişti ...

6. 23 Ağustos 2009
  7. SiBeL

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    86
    canlarım yapmadığım şey kalmıyor hareket ettiriyorum sıkıp açıyorum eşim masaj yapıyor ama o parmaklarımdaki ağrımı desem sızımı o kadar kötüki geçmiyor 2 gecedir ağlıyorum.daha öncede bana böyle birşey olmuştu doktora gitmiştim oda sodyum eksikliği gibi bişeyler demişti bana kan ilaçları ve sodyum içeren serum vermişti hem hamileliğine hazırlık olur demişti o zaman hamile felan değildim.
    doktorun verdiği magnezyum var granül halinde, bacak krampları için vermişti onu pek içmiyordum ona başladım bakalım fayda edecekmi ama geceleri çok sinirim bozuluyor bu kadar şiddetli olması normalmidir ya mafoldumben

8. 23 Ağustos 2009
  9. salihas

salihas herşeyim Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    canım hamilelikte özellikle karpal tünel sendromu denen bir rahatsızlık olusabiliyormuş.istersen internetten bir arastır belki bir tedavisi vardır.gecmiş olsun.

10. 23 Ağustos 2009
  11. SiBeL

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    86
    teşekkürler canım, evet dün bakmıştım bende tedavisi varmış, tedavi edilmezse elden cisim düşürmek gibi durumlara sebep olabilirmiş ama bu sanırım hamilelik dışı durumlar için geçerli.salı günü kontrolüm var doktoruma sorucam bakalım ama o güne kadar nasıl dayanırım bilmiyorum.günün bu saati oldu ellerim hala uyuşuk :1no2:

12. 24 Ağustos 2009
  13. orko_21

orko_21 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    canım yaklasık iki aydır aynı sorunu yasıyorum.parmaklarımı bazen kullanamaz hale gelıyorum.ve bu durum ıcın dr a gıttım ilaç falan var ancak hamılelık ve emzırme suresınce kullanılamıyor maalesef.ellerde odem olusması sonucu sinirlere baskı yapıyormus ve bu agrı uyusma meydana gelıyormus.allahtan senın son aylarda ortaya cıkmıs canım.ben ıkı aydır hıc bırseyı acamıyorum nerdeyse kalem bıle tutamaz oldum.hersey bebeklerımız ıcın.dogumdan sonra bır ıkı ay ıcınde gececekmıs allah sabır versin hepimize.....bu arada dr banada kramp onlesın dıye magnezyum falan vermıstı ancak bu kramp degıl resmen uyusma seklınde yanı krampla karıstırmamak lazım)

14. 25 Ağustos 2009
  15. SiBeL

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    86
    evt bana daha öncede olmuştu yazmıştım yukarıda da.evet herşey yavrularımız için yapacak birşey yok.az kaldı ama dayanıcaz napalım.
    evet krampla ilgisi yok uyuşma ve çok rahatsız edici.sana da Allah kolaylık versin canım..biraz daha dayanıcaz :ecrin_bebek:

16. 25 Ağustos 2009
  17. nickminkenari

nickminkenari sıkı sıkı tutun Pro Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    148
    aynı dert bende de var ara ara orta parmagım ve yüzük parmagım uyuşuyo dün dr a gittim karpal tünel sendromu dedi gebelikde alınınan kilo sinirlere baskı yapıyormuş bu yüzden olurmuş dogumdan sonra geçer dedi umarım öyle olur bazen hiç bişeyi tutamıyorum

18. 25 Ağustos 2009
  19. SiBeL

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    86
    yani doğum sonrasına kadar beklicez desene :bbo:
    zaten narkozdan dolayıda bazı kişilerde uyuşukluk kalıyor ellerde felan birde o eklenirse işimiz iş..tabi sezeryan istemiyorum narkoz markoz ama bellimi olur, hakkımızda hayırlısı inşallah canım..