Şiddetli geçimsizlik ne demek?

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve betican tarafından 23 Nisan 2009 başlatılmıştır.

23 Nisan 2009
    Konu Sahibi : betican
  1. betican

betican Guru Üye

Beğenildi:
    27
    Ödül Puanları:
    308
    Şiddetli geçimsizlik ; erkeğin karısına sürekli kötü davranması,erkeğin ailesinin evlenrken gelinlik yerine kefen giymiş gibi düğününün geçmesi, her zaman oğullarını tutup sizi irdelemesi, her fırsatta sizi sürekli iğlenemesi, her sorduğuna her söylediğine ters cevap vermesi, her lafını ağzına tıkayıp, ağzını açtığına bin kere pişman etmesi, sürekli karısının isteklerini ve mutlu olduğu şeyleri görmezden gelmesi, ne karısına ne de çocuğuna zaman ayırmak istemeyip,sürekli ya işiyle yada arkadaşlarıyla vakit geçirmek istemesi, karısı her türlü maddi zorluğa, hatta açlığa bile katlanırken, onun kıymetini bilmek ve ona da bildirmek, el üstünde tutup , onu mutlu etmeye çalışmak yerine, durmadan onu ezip , psikolojik olarak şiddet uygulayıp, mutsuz etmesi, hatta daha da ileri gidip zaman zaman el kaldırması, herkese her konuya karşı eşini suçlayıp ailesini, hatta arkadaşlarını bile haklı görmesi, yaptığınız hiçbir şeyden mutlu olmaması, siz sadece çocuğunuz için sabredip, evliliğinizi yıkmamaya çalışırken, onun daha da kudurup eşine sürekli hayatı zından edip, kan kusup kızılcık şerbeti içitim demesi, eşi haklı da olsa, her zaman üzülen ve ezilen tarafın eşinin olması, küçücük çocuğu babasız kalmasın diye bunca eziyete katlanıp, her türlü maddi manevi zorluğa katlanıp, her türlü psikolıjk şiddete hatta bazen de fiziksel şiddete katlanıp evinde oturup bu evliliği ve yuvayı kurtarmaya çalışmak mıdır?
    Ben bunların hepsini belki 1,5 yıldır yaşıyorum. Ve gün geçtikçe daha da eriyip ,bitiyorum.
    Ne yapmam gerektiğine karar veremiyorum.Yediğim lokma içtiğim su bile haram oluyorken, çocuğuma iyi annelik yapamıyorum.
    Ama neden ve nereye kadar daha dayanabilirim hiç bilmiyorum.
    VE İNANIN BUNU BURADA ANLATAMAKTAN , SİZLERDEN YARDIM İSTEMEKTEN BAŞKA ÇAREM YOK. KİMSELERE ANLATAMAM, ANLATSAMDA ANLAMAZLAR.

ARTIK İMDAT DİYE SOKAĞA ÇIKIP BAĞIRMAK İSTİYORUM....

2. 23 Nisan 2009
  3. nesrin111

nesrin111 hayat boş boş boş Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148
    yanlış mı hatırlıyorum..siz eşinizle barışmamışmıydınız?herşey iyi değil miydi?

4. 23 Nisan 2009
  5. betican

betican Guru Üye

Beğenildi:
    27
    Ödül Puanları:
    308
    -----------

Yok canım yanlış hatırlamıyosun, barışmıştık.Ama ben bütün bunlara susup, sesimi çıkarmadığım sürece, çok iyiyz, benden iyi kadın yok.Ama ben bir gık diyim, dünyayı başıma yıkıyor.
    Kendimi çok kötü hissediyorum.
    Bende hep iyi olmasını istiyorum,ama olmuyor,artık dayanamıyorum...

6. 23 Nisan 2009
  7. essmeralda

essmeralda pamuklara sarsam seni... Pro Üye

Beğenildi:
    33
    Ödül Puanları:
    148
    bu kadar eziyete, psikolojik ve fiziksel şiddete rağmen niye hala sürmeyen bir evliliği sürdürmeye çalışıyorsunuz?
    eşinizin bunları yaparak sizi hala sevdiğinize emin misiniz?

8. 23 Nisan 2009
  9. Molia

Molia Faded color of dreams ... Üye

Beğenildi:
    748
    Ödül Puanları:
    153

ßenim ßu konudaki dü$üncem $u..

1. Çocuk yapmak icin acele edilmemeli..Önce evlilikte iki taraf ßirßirini iyice tanımaLı ve güvenmeli..İyi ßir anne oLur mu ya da ßaßa?.....diye..

2. ßir kadın evde oturmamaLı..Calı$malı..Kendi ayakları ustunde duraßilen her ßayan erkegin gözunde aLtın degerinde oLur..

3. ßir ßayan asLa kendinden taviz vermemeLi, kimseye kendini ezdirmemeLi, laf söyletmemeli...

10. 23 Nisan 2009
  11. betican

betican Guru Üye

Beğenildi:
    27
    Ödül Puanları:
    308

-------------------

Valla ona sorarsanız beni çok seviyor, bensiz yaşayamaz.
    Bende tam olarak ne yaşadığımı anlayamıyorum, ben mi abartıyorum, acaba suç bende mi diye kendimi çok suçluyorum.
    Kendimde hata arıyorum, ama bulamıyorum.Gerçekten yaptığım kötü hiçbir şey yok.
    Bu arada neden sürdürmeye çalışıyorum, birincisi çocuğum için, ikincisi içimdeki sevgi daha tam olarak bitmediği için, üçüncüsü ise her şeyi denedim olmadı diyip, vicdanımı tamamen rahatlatmak ve oğluma karşı hayatını etkilieyecek bir kararda tamamen bütün haklarını sonuna kadar kullanıp, oğluma ileride neden bittiğini açıklayabilmek için.

12. 23 Nisan 2009
  13. nesrin111

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148
    valla ne diyim bilmiyorum..gerçektende elinizden geleni yapıp sonrasında da hep aynı kötü muamele ile karşılaşıyorsanız o zaman inatla devam etmenizin bir anlamı yokki..boşu boşuna kendinizi yıpratıyorsunuz..çocuk için falan katlanıyorum demeyin lütfen..böyle bir ortamda mı ona daha fazla yarar sağlarsınız yoksa ayrı olduğunuz ortamda mı?

14. 23 Nisan 2009
  15. rumeys

rumeys Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    benzer sorun bendede var eş ve şiddet yönüyle,aile yaada arkadaşlar yönünden problemimiz yok.hatta kayınvalidem benim yanımda eşime bana güzel davranmasını nasihat eder.ama işte önemli olan aynı çatıyı paylaştığın insanla iyi olmak.aile huzursuzsa ,anne artık mutsuzsa,çocuklarımızı babasız bırakmayalım derken annesizmi bırakıyoruz aslında.mutsuz annenin bebeği nekadar mutlu olabilir.bunu sadece sizin için değil kendi nefsim için ve benzer şeyleri yaşadığım için yazdım

16. 23 Nisan 2009
  17. essmeralda

essmeralda pamuklara sarsam seni... Pro Üye

Beğenildi:
    33
    Ödül Puanları:
    148
    çocuğunuz için sürdüyorsunuz ama böyle huzursuz bir ortamda, annesinin şiddet gördüğü bir evde büyümek de çocuğunuzun psikolojisini çok da iyi etkilemez.

ben şahsen hem dayak yiyip hem de manevi eziyet çeksem içimde sevgiden eser kalmazdı..

inşallah siz herşeyi denerken daha da fazla yaralar almazsınız..

18. 23 Nisan 2009
  19. nesrin111

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148

evet katılıyorum...insan çocuğu için fedakarlık yapmalı ama sırf baba yanında yanında olsun diye de, neyden olursa olsun dememeli..bir çocuk iyi bir ortamda büyüyorsa etrafa faydalı olur,kişiliği güzel gelişir yoksa böyle bir ortamda nasıl çevresine faydalı ,iyi bir insan olacak..anne babalar hep çocuklarını öne sürüyor,güya onlar için fedakarlık yapıyor...aslında alakası bile yok..bence siz alışkanlıklarınızdan kurtulamıyorsunuz ve hayatınızı başka birisi ile yada tek başınıza geçiremeyeceğinizi düşünüyorsunuz..gerçekten çocuğunuzu düşünüyorsanız hagi ortamda daha iyi olacaksa onu düşünün ve ona göre davranın