şiddetli karın ağrısı

Konusu 'Tüp Bebek Yöntemi ile Çocuk Sahibi Olmak.' forumundadır ve pelusss tarafından 17 Mayıs 2010 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    17 Mayıs 2010
    Konu Sahibi : pelusss
  1. pelusss

pelusss Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    merhabalar hocam ben de yaklaşık 3 yıldır sağ kasık bölgemde şiddetli karın ağrım var. 4 kere apandisit diye acile gittim ama apadisit değilmiş. eşim o zaman tıp da intörn dü onun sayesinde akdeniz tıpta aklınıza gelebilecek her türlü abdominal bölgeyle ilgili testler yapıldı. hatta fmf testi bile yapıldı. antalyadaki bütün jinekologlara ve bununla birlikte dahiliye ve genel cerrahiye gittim ama herkes aynı şeyi söyledi görünürde herşey normal. sadece bir tane doktor tüpün tıkalı olabilir dedi. ama özel hastane olduğu için laparoskopi yapmak istemedi. başka bir doktora gittim laparoskopi için o da yapmadı. size sormak istediğim tüp tıkanıklığının belirtileri neler. ona göre özel hastanede yaptırmayı düşünüyorum.

bu arada bir kere hamile kaldım ama hamile olduğumu bilmediğim için ilaç kullandım. o yüzden aldırdım.

cevabınız için teşekkürler
    saygılar

2. 23 Mayıs 2010
  3. Bahceci

Bahceci Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    merhabalar tup tikanikligini basit bir sekilde rahim filmi cektirerek ogrenebilirsiniz fakat tarif ettiginiz agrilara karin ici yapisikliklar endometriozis dedigimiz bir takim hastaliklar da sebeb olabilir bunu ogrenmenin yolu laparoskopi olmanizdan gecer fakat iyi bilen bir doktora ve donanimli bir yere ihtiyaciniz var ayni zamanda bu tur operasyonlari kaydettirmenizde de fayda var kolay gelsin gecmis olsun

4. 30 Mayıs 2010
  5. pelusss

pelusss Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    teşekkürler

6. 31 Mayıs 2010
  7. zipzip

zipzip Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1.377
    Ödül Puanları:
    238
    Bu tür operasyonlari kaydettrimenizde fayda var demissiniz. Bunun nedeni nedir? Simdiden tesekkür ederim cevabiniz icin. Ben bunu hep merak etmisimdir, yani hastanin kaydettirme hakki varmi ve kaydettirmenin avantaji nedir?

8. 31 Mayıs 2010
  9. incimuygarim

incimuygarim Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    102
    Ödül Puanları:
    68
    var hayatım ben laparoskopi olduğumda gözümü açtım dr um kaseti bana verdi bende şaşırmıştım ama ii bişey elinde bulunsun tedavi süresince dr değiştirirsen direk verirsin eline izler bazen biz eksik anlatabiliyoruz çünkü en net bilgi yani bu arada özelde falanda olmadım ege doğum evinde oldum sevgiler

10. 17 Haziran 2010
  11. Bahceci

Bahceci Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    merhabalar gunumuz teknolojisinde kaydedebilmek artik kolay bir islem diger taraftan gorulecek seyi herkes farkli gorebilir ve yorumlayabilir oysa ki operasyonu yapan doktorun yazacaklari ile tatmin olmamiz gerekecektir bazen detaylar es gecilebilir yorum farki olabilir kisacasi doktorun yazacagi operasyon notunda daha kiymetli bir veridir hem bizim icin hem de sizin icin insanlar genelde gormedikleri seylere zor inanirlar doktorun da bunu veriyor olabilmesi kendine olan guvenini gosterir sevgiler

12. 5 Ağustos 2010
  13. nurummm

nurummm Oğlum Abii oluyor!!! Karnıma Mutluluk Kondu :) Üye

Beğenildi:
    154
    Ödül Puanları:
    153
    Hocam merhaba aynen arkadaşta oldugu gibi bendede şiddetli bir karın agrısı var. Benim sol kasık bölgemde. Kaç defa doktora gittim bununla ilgili ultrasonla falan baktılar görünürde bişey yok dediler ve her seferinde ya bir agrı kesici yada iltihap kurutucu verip yoladılar. Çok şiddetli bir agrı normal zamandada oluyor zaman zaman. Regl oldugum zamanda oluyor. Agrıyan yere doku dugum zaman çok fazla canım acıyor.Ne yapmam gerek bununla ilgili. Şimdiden teşekkür ederim.

14. 22 Eylül 2010
  15. Bahceci

Bahceci Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    Merhabalar detayli bir muayene buna bagli yapilacak birtakim testler sonucunda ancak ne yapilabilecegine karar verilebilir sevgiler gecmis olsun

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.