Şiddetli mide bulantısı

Konusu 'Gastroenteroloji - Sindirim Sistemi Hastalıkları' forumundadır ve fermur tarafından 20 Mayıs 2008 başlatılmıştır.

20 Mayıs 2008
    Konu Sahibi : fermur
  1. fermur

fermur Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Merhaba arkadaşlar bu başlık var mı yok mu bilmiyorum ama aradığımda istediğim yanıtı bulamadım.
    Benim problemim herşeye midemin bulanması yolculuk sırasında.Otobüs,taksi,deniz,tren hiç farketmiyor.Hepsinde mide bulantım tutuyor ve istifrağ etmeden rahatlayamıyorum.
    Yolculuk sırasında mide bulantımı dindirebilecek bir ilaç var mı önerebileceğiniz?
    Dramamine kullandım ve maalesef etkisini göremedim...:çok üzgünüm:

2. 20 Mayıs 2008
  3. EU2

EU2 Guest

Canım benide küçükken çok tutardı araba.Antiem adlı ilaç çok iyi geliyor bana.Ancak biraz sersemletiyor..

4. 20 Mayıs 2008
  5. fermur

fermur Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Canım benim sersemletmesi umrumda değil yeterki acımı dindirsin.Çünkü öyle bir bulantı ki eşimde çok üzülüyor yolculuk,tatil herşey zehir oluyor ve muhakkak yolda istifrağ ettiğim için herşey dahada beterleşiyor rengim benzim atıyor midemde koşturuyorlar sanki.Antiemi de deneyeceğim inş iyi gelir.

6. 21 Mayıs 2008
  7. TuRuNCu

TuRuNCu Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2.352
    Ödül Puanları:
    238
    "araç tutması" başlıklı konuya bi göz at istersen.
    Eğer sersemletmesini önemsemiyorsun ben de anti-em öneririm sana.

8. 21 Mayıs 2008
  9. fermur

fermur Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    baktım da pek birşey göremedim maalesef ben ilaç önerisi istiyorum aynı sorunları yaşayanlar varsa gerçekten çekilecek gibi değil bu bulantılar

10. 21 Mayıs 2008
  11. TuRuNCu

TuRuNCu Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2.352
    Ödül Puanları:
    238
    Maalesef bende çok çekiyorum ama yapacak bişey yok.Dediğim gibi sersemletmesine razıysan anti-em öneririrm.Ben sersemletmesine dayanamdığım için kullanmıyorum.Çok şey denedim ama geçmedi maalesef.
    Son olarak geçen hafta araba ile 5 saatlik yola gidecektik.Arabanın arka tarafında orta koltuğa oturdum ve gözümü yoldan ayırmadım.Sağa sola mecbur kalmadıkca başımı çevirmedim.Karnımı tıka basa doyurmadım ve ağır kokular sürmedim.Sonuççç olarakkk çok rahat gittim geldim.a.s

12. 21 Mayıs 2008
  13. EU2

EU2 Guest

Birde yola çıkmadan önce elma yemekte iyi geliyormuş.Önerdiğim ilaçta iyi gelmezse bir doktora görün istersen.Belki bilmediğimiz daha tesirli bir ilaç verir ya da birkaç ilaç alman gerekir.

14. 21 Mayıs 2008
  15. fermur

fermur Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    maalesef birde böyle bir kötü yanı var.gördüğüm yemekten tutta sürdüğüm parfüme kadar herşey dahada azdırıyor mide bulantımı doktora göründüm zaten midemle ilgili problemlerimde var ama geçmek bilmiyor bir türlü :çok üzgünüm:

16. 21 Mayıs 2008
  17. fermur

fermur Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    elmayıda denerim canım inş birinden biri iyi gelir :çok üzgünüm:

18. 22 Mayıs 2008
  19. irna

irna Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    çok gecmiş olsun.benim kızında aynı sorunları oluyordu .şimdi aracda iken kendileri gelip yapıştırıyorlar kulak arkasına küçük bir yara bandı gibi o bulantıyı kesiyor.söylersin böyle bişi varmı yapın diye yoksa eczaneden satılır heralde faydası oluyor canım.