Siding Nedir? Yararları Nelerdir?

Konusu 'Dış Cephe Boya & Yalıtım' forumundadır ve EU2 tarafından 11 Temmuz 2009 başlatılmıştır.

  11 Temmuz 2009
  Konu Sahibi : EU2
 1. EU2

  EU2 Guest

  Siding ülkemizde ve yurtdışında üretilen ve binaların dış yüzeylerinin kaplanması suretiyle ısıya ve sıvıya karşı korunma sağlayan dış cephe kaplama sistemidir.


  TopluKonut.org - Siding ülkemizde ve yurtdışında üretilen ve binaların dış yüzeylerinin kaplanması suretiyle ısıya ve sıvıya karşı korunma sağlayan dış cephe kaplama sistemidir.

  Siding bir dış cephe kaplama sistemi olmasının yanı sıra ısı izolasyonu sağlayarak,ısı kaybını önler ve yakıt tasarrufu sağlar.Ayrıca neme karşı da binanın dış bölümünü korumuş olur.


  Siding Çeşitleri

  Ülkemizde genel olarak vinil, ahşap, fiber, kompozit,alüminyum, xps gibi siding çeşitleri kullanılmakla birlikte Türkiye'de Vinil Siding in kullanım oranı diğerlerine göre daha fazladır.

  Siding Isı Tasarrufu

  Avrupa'da binaların %95 gibi bir oranında dış cepheler siding ile kaplı olup önemli bir yakıt tassarufu sağlanmaktadır.Ancak ülkemizde siding kullanımı Avrupa'nın çok gerisindedir ve bu da ülkemizde milyonlarca Tl'lik boşa yakıt harcaması anlamına gelmektedir.

  Sidin yalıtımı sayesinde hem oturduğunuz bina çok güzel bir görünüme kavuşacak hem de getirdiği ısı ve nem yalıtımı imkanı ile hem bütçenizden tasarruf edebilirsiniz.