Sigara dan kesin kurtulmam gerekiyor.Çünkü ...

Konusu 'Zararlı Alışkanlıklar: Bağımlılık, Tiryakilik' forumundadır ve bbknur tarafından 13 Nisan 2010 başlatılmıştır.

13 Nisan 2010
    Konu Sahibi : bbknur
  1. bbknur

bbknur Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    Arkadaşlar ben sigarayı bıraktım (inşallah) ama daha 5. günüm bu yüzden inşallah bırakmışımdır ve inşallah bir daha hiç işim olmasın sigarayla.Bu topic te herkes kendi nedenlerini sıralasın bu da motive açısından iyi olacak diye düşünüyorum.mesela benim aklıma gelen şuan en iyi neden kızlarıma ve eşime karşı mis gibi kokmak istiyorum.Parfüm kullanmayı çok seviyorum ama inan bana parfüm dayanmıyor.Neden bu parfümlerin kokuları kalıcı değil dünyanın parasını veriyoruz.iki saatten fazla kalmıkyor üzerimde diyordum .Şimdi aynı parfümüm elbisemde iki gün kalıyor.Yani o sigara denen illetin kokusu parfümümü bastırıyormuş.Buda bırakmam için iyi sayılabilecek nedenlerden biri parfümümden bile tasarruf yapıp ev ekonomime katkım olmuş olcak:) Neresinden balarsan bak sigara iğrenç bişey.Arkadaşlar sizde bırakmak istemenizdeki nedenlerinizi yazın birbirimizden güç alalım ve tamamen kurtulalım bu illeten.

Uzun lafın kısası kızlarım bana sarılmak istediğinde yeni sigara içtiğim için "kızım şimdi işim var gidermisin burdan" gibi bahaneler uydurmak yerine gel bebeğim deyip ona doya doya sarılmak, koklamak istiyorum.sizinde nedenlerinizi bekliyorum.alkisalkisalkisalkisalkisalkis

2. 13 Nisan 2010
  3. melekkk__

melekkk__ Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    bıraktım diyemıyorum amaaa

sigarayı BIRAKMAK ıSTıYORUM CUNKUU

kokusu berbattt...

ağız tadını bozuyorr.....

içtikte nefesim daralıyor........

2 dk yürüsem nefes nefese kalıyorum :KK43:

4. 21 Nisan 2010
  5. idealist_m35

idealist_m35 aynı ben.. Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    güzel soru:))

-çirkinleştiriyor..
    -23 yaşındayım cildim yaşlanmaya başladı sanki...
    -hızla kilo verdim...
    -ağzım kokuyor,insanları öpmekten çekiniyorum..
    -kendimi bitkin ve yorgun hissediyorum...
    -olmayan keseme zarar...

SONUÇ SıGARA KESıNLıKLE BIRAKILMALI... FAYDA YOK ZARAR ÇOKKKKK.....

6. 21 Nisan 2010
  7. Masalimgercekoldu

Masalimgercekoldu Kızım, en büyük şansım Üye

Beğenildi:
    6.256
    Ödül Puanları:
    238
    -Kedimin ciğerlerini zehirliyorum.
    -Sürekli dişlerimi fırçalamak zorunda kalıyorum.
    -Parmaklarım ve nefesim sigara kokuyor.
    -Her ay onun için para harcıyorum.
    -Koşunca deli gibi nefessiz kalıyorum.
    -Kıyafetlerimi sürekli sinen sigara kokusu için çok sık yıkıyorum.
    Bu liste böyle akıp gider ama hala sıkı bir içiciyim :) Bana "sigaraya bırakıp, ona vereceğiniz parayı biriktirin, ev alın, köşk alın" bidi bidileri sökmüyor.Eşimle ortalama 400 lira sigaraya ayda ödüyoruz eğer sigarayı bırakırsak bile o parayı borca harca ödeyeceğiz :) Kimseden de sigarayı bıraktım ev aldım gibi birşey duymadım, bunlar fasa fiso bence.Ona verilen para mutlaka bir yere ister istemez gidecektir.Ayrıca "x videosu seyrettim, x kitabını okudum sigarayı hemen bıraktım" larda çok hikaye, birçok videoyu ve kitabı elimde sigarayla okuyup, seyrettim, bana mısın demedi.Ayrıca ne kadar kararlılık olursa olsun, sonuçta nikotin bir uyuşturucu ve vücut bu uyuşturucuya bağımlı, hem vücut istiyor , hem bu aşılsa bile alışkanlıkların verdiği yaptırımlar var, onlarda devam ediyor.Yemek bitti, hadi sigara, kahveyle sigara, içki masasında sigara, tavla oynarken sigara, internette sörf yaparken sigara gibi, 24 saatimi paylaştığım, her şeyin yanında güzel giden ve onsuz bu aktivitelerin zevk vermeyeceği düşünülen bir zehirli arkadaş :KK43: Özetle bırakmak istiyorum, ama şu saate kadar yazılan, çizilen , gösterilen hiçbir şey beni zerre kadar etkilemedi.Israrla kendimi zehirlemeye devam ediyor aynı anda da bırakmayı deli gibi istiyorum.

8. 26 Nisan 2010
  9. bbknur

bbknur Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    bütün düşüncelerine aynen katılıyorum.13 senelik içiciydim bırktım demek için çok yeniyim o yüzden şindilik 20 gün oldu içmiyorum diyorum dediğin gibi herşey boş kitap bilmem ne sen istemedikten sonra hiçbirşey sana bunu bıraktıramaz.ben yrdım lmadan içmemeye ve bu duruma katlanmaya çalışıyorum ma artık hastanelerin sigara bıraktırma poliknilikleri var oraları bi dene ben son çare oraya gitcekken önce kendim denemeye karar verdim şimdilik iyi gidiyorum inşallah böyle devam eder.

10. 27 Nisan 2010
  11. kundelunus

kundelunus Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    Hamile olduğumu öğrendiğim gün sigarayı bıraktım, iki senedir de içmiyorum. Şunu anladım ki beyinde bitirmediğin sürece vücutta bitiremiyorsun. Bırakmak için önce gerçekten istemelisin. Ara ara hala krizlerim geliyor ama hemen kendimi başka şeye yönlendiriyorum. İstemek yolun yarısı burası kesin...

12. 5 Mayıs 2010
  13. peptyy

peptyy Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    108
    sigarayı bırakmamın bugün 37. günü artık sadece yemekten sonra birazcık aklıma geliyor , ama hemen geçiyor kendimle gurur duyuyorum ,

14. 6 Mayıs 2010
  15. luffee

luffee Aktif Üye Pro Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    86
    Tebrik ederim arkadaşım. Umarım bir daha başlamazsın. Ben emzirmeyi keser kesmez başladım ve şimdi sanki resmen sigarasız geçen günlerimin acısını çıkarıyorum. Elimi yüzümü yıkamadan,kıyafetlerimi değiştirmeden bebeğimin yanına gitmediğim için resmen hergün çamaşır sepeti doluyor. Bir an önce bırakmak istiyorum tekrar.
    Bence sen de hazır bırakmışken bu topiclere uğrama. Boşuna aklına getirme bu illeti. a.s.

16. 7 Mayıs 2010
  17. EbRuLi

EbRuLi Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    x kitabının x seminerine katılın, bende sizin gibiydim kurtuldum:)

18. 7 Mayıs 2010
  19. EbRuLi

EbRuLi Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    sizin durumunuz sanırım şu oldu. Sigarayı bırakmak istiyorum çünkü (bebeğim oluyor) yani bebek için bıraktınız. Bebek ile aranızdaki fizyolojik bağ biter bitmez maalesef tuzağa düştünüz. Sigarayı Bırakmak istiyorum çünküüü (kendim için istiyorum) mantığıyla bakarsanız bırakacağınızı umuyorum. Allen Carr yönteminin kitabını yada dvd sini mümkünse seminerine katılın. Bakış açınızı değiştirmenizi sağlayacaktır.

bir an evvel çocuğunuza ve size sigarasız günler gelmesi dileği ile,