Sigara içen anneler. Bebeğim zayıf,ya sizin bebekle

Konusu 'Bebek Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve buyursunlar tarafından 2 Nisan 2009 başlatılmıştır.

2 Nisan 2009
    Konu Sahibi : buyursunlar
  1. buyursunlar

buyursunlar Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    Benim gibi sigara içen anneler.bebeğim zayıf.Acaba sigara anne sütünün besleyici etkisini azaltıyor mu.Aranızda sigara içen anneler varsa sizinde bebkleriniz zayıf mı.anne sütündeki nikotin bebeğe geçince bebekte ileride sorunlar yaratır mı?

2. 2 Nisan 2009
  3. casser

casser öğrenci anne... Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Bence kesinlikle bağlantısı vardır.Ben hamilelikten önce azda olsa içiyordum.Hamile kalınca bıraktım.Bebeğim 10,5 aylık şu an.Şimdi tek tük günde 1 yada iki tane oda emzirmeden 1-2 saat önce içiyorum.10,5 aya kadar hiç içmedim.Şimdi günde 1 sigara bile içince kendimi kötü hissediyorum.Bence içme yazık bebeğine.

4. 2 Nisan 2009
  5. bernice

bernice Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Hamilelikten önce 1 paket içerdim.Hamileyken bir ara zor bir dönem geçirdim ve yine başladım, günde 4-5 tane içtim.Şimdi de 4-5 tane içiyorum.Tabii hiç içmesek daha iyi olur ama ne yapayım içiyorum işte.
    Emziriyorum ve benim bebeğimin kilosu normal gidiyor çok şükür.

6. 2 Nisan 2009
  7. xeno

xeno Carpe Diem Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    Sigara içerek ,gözünüzden kıskandığınız bebeğinizin, ne tamiri olunmaz hastalıklara yakalanma riskini arttırdığınızın farkında değilsiniz sanırım.. Benim annem ve eşim balkonda içip hemen üzerlerini değiştirip dişlerini fırçalıyorlar ama bebeğim onların bu başırılı çalışmaları yüzünden ilaçsız atlatabileceği hastalıklarda kutu kutu antibiyotik içti. En son iğne oldu ve 1 hafta hastanede yattı. ıçinize sinecekse ve en ufak hapşırmasında en büyk sorumlusu siz olduğunuz halde vicdan azabı çekmeyecekseniz bence devam edin içmeye.. Canınızı bile vermeye hazır olduğunuz o miniciğe kendiniz en büyük zararı vermeye devam edin. Onun sizi seçme hakkı yoktu

8. 2 Nisan 2009
  9. KuzeyEge

KuzeyEge Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    148
    malesef bende içiyorum balkona çıkıp,Allahıma şükürler olsun :nazar:şimdiye kadar sağlığıyla ilgili bir problem yaşamadım 6 ay çokta güzel emdi tabiki cahil insanlar değiliz zararlarını biliyoruz malesef kötü bir alışkanlık ama ben bebeğin yanında içilmediği sürece sonuçlarının kötü olacağını düşünmüyorum

10. 2 Nisan 2009
  11. Hera

Hera Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    78
    Ödül Puanları:
    153
    sigara sütün içindeki yağ dengesini bozuyormuş. bebeğe de kilo aldıran yağlı kısmı zaten çok fazla içiyorsan ondan zayıf kalmış olabilir belki de bebeğinin yapısı budur. yine de az içmeye çalış

12. 2 Nisan 2009
  13. aysun444

aysun444 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    18
    Ödül Puanları:
    106
    Bebeğin kilosunun az olması o kadar da büyük bir problem değil, asıl sigara yüzünden verilen diğer büyük zararlara bakmak lazım.. Bebeklerde gözle görülen bişey olmamasa y ada rahatsızlanmaması sorun yok yada olmayacak anlamına gelmiyor..
    Xeno çok güzel yazmış, çok etkilendim..
    Bende sigara içiyordum hamileliğimin başlarında bıraktım hala canım istiyor ama hamilelik öncesi vücudum sayesinde yeterince zarar verdiğimi düşünüyorum bebeğime.

14. 3 Nisan 2009
  15. GumiGum

GumiGum Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Bende Hamilelik öncesi sigara içiyordum , ama Hamilelikte ve emzirme döneminde hiç içmedim Çünkü Hamilelikte Bebeğe geçtiği gibi emzirme dönemindede süte geçiyor.Gelişimini Yavaşlatıyor ve Bagışlık Sistemini Doğrudan etkiliyor, Haliyle bir çok Rahatsızlığı da ortaya çıkarıyor.

16. 3 Nisan 2009
  17. forga

forga Guest

Yiyeceklerdeki maddeler bile hatta kahvedeki kafein bile süte geçerken o zehirler süte geçmez mi?

18. 4 Nisan 2009
  19. Kancicegim

Kancicegim Aysima´nin Annesi:) Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    106
    ben hamileyken icmedim cok zorlandim ama simdi kendime hakim olamiyorum malesef iciyorum ama o kadar da fazla degil...insan kolay kolay birakamiyor.
    ama kizimin kilosu iyi cok sukur.