Sigara içmeyenler

Konusu 'Arşiv' forumundadır ve ezgieylem tarafından 11 Mayıs 2009 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    11 Mayıs 2009
    Konu Sahibi : ezgieylem
  1. ezgieylem

ezgieylem Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    sigara içmeyenlerin sürekli şöyle zararlı, böyle kanser olursun, laflar resimler ve videolarla ortaya çıkıp ahkam kesmelerinden nefret ediyorum.

ben hemşireyim, pek çok doktor hatta göğüs hastalıkları uzamanı dahil yercesine sigara içtiğine şahit olabilirsiniz.

zararlarını sizden çok daha iyi bilmemize rağmen içiyoruz.

yani üçü beşten sallayıp ahkam kesip durmayın.

işinize bakın.

biz zaten yanlışın farkındayız, ancak bağımlılık sandığınız kadar kolay bir tedavi değil.

öyle olsaydı ne alkolik, ne uyuşturucu bağımlısı nede kumar bağımlısı olurdu.

ben şimdi içmeyenlerin hepsine söylüyorum, bir daha hayatın boyunca asla bir lokma ekmek yemeyeceksin? ekmeği bırak. farzetki zararlı. kaldiki ekmek bağımlılık yapmadığı halde bunu başaramazsınız.

tiryakiyi anlayamadığınız halde akıl vermeye kalkmayın.

bu tiryakileri korkutmaya çalışmalar, ölürsün, kansser olursun türünden öğütler tiryakinin zaten bozuk moralini tahrip etmekten başka bir şey değil.

lütfen artık rahat bırakın, biz derdimize çare arıyoruz, birde sizin moral bozmalarınızla vakit harcamayalım

2. 16 Mayıs 2009
  3. selenimo

selenimo çok şükürrr. Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    196
    Canım bende içerken senin gibi çok kızıyordum böyle söyleyenlere.Ama inanki bu söyleyenler yüzünden bıraktım bu sigarayı,sırf onlara kızdığımdan bıraktım.Şimdi diyorum ki iyiki beni bunaltmışlar.Hiç yardımsız,desteksiz bırakıyorum lan dedim ve bıraktım.
    Sen de o taraftan düşün istersen.Beyinde bitir,yoksa bırakma ihtimalin yüzde sıfır.

4. 16 Mayıs 2009
  5. _dilay_

_dilay_ Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    bende böle sinir olyodum yok içme su olur bu olur insanı deli ederlerdi simdi hamileyim içmiyorum ama ilerde içermiyim bilmiyorum ama seni cok iyi anladım yerimseniben

6. 17 Mayıs 2009
  7. ezgieylem

ezgieylem Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ben alkolik değilim bu yüzden onu anlayamam ve akıl vermem

sigara içmeyenlerin ahkam kesmesi çileden çıkarıyor beni, içipte bırakmış olsa neyse.

hayatında içmemiş adam akılveriyor, ders veriyor, saçma sapan konuşuyor

gelde boğma

8. 17 Mayıs 2009
  9. BaiLeyS

BaiLeyS 08.03.2012 Pro Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    146

sigara içmeyenler size bu şekilde akıl vermezlerse kendilerini kötü hissederler o zaman hiç bu açıdan düşünmediniz sanırım
    kimse sevdiği insanın göz göre göre kendini içten içe bitirmesine seyirci kalamaz
    belki de bozuk olan moralinizi bu sayede daha çok bozarak sizin bu illetten kurtulmanızı sağlayacaklar kimbilir
    yakınlarınız ağzını kapalı tutsun siz bildiğinizi yapın daha iyi o zaman ne diyelim -tatlicadiarzu-

10. 17 Mayıs 2009
  11. gulkurusuu

gulkurusuu güzel günler, bizi bekler Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    kuçukken dedem akciğer kanserınden öldü. ve ben o tabloyu hıç unutmadım bu nedenle 1 dal sıgara bıle içmedim.kımse o şekılde ölmemeli.

12. 18 Mayıs 2009
  13. ezgieylem

ezgieylem Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    herkesin sağlığı kendi tasarrufunda.
    tavsiye vermek başka burun sokmak başka!!!! sürekli taciz etmek başka.

sigara içmeyenler içenlere yardımcı olmuyor, sürekli taciz ediyor!!!!!!!!!!!!!

14. 18 Mayıs 2009
  15. gurbaa prenses

gurbaa prenses KK'nın Haylaz Kızı Pro Üye

Beğenildi:
    190
    Ödül Puanları:
    213
    sigara içmeyenlerin yanında pöfür pöfür içerseniz keserler tabi, az bile yapiyorlar
    benim sağlıgımı düşünmeyenin psikolojisini mi düşüncem ben
    pehh :nazar:
    ahkam da keserim burun da sokarım :nazar:

16. 18 Mayıs 2009
  17. TMYy

TMYy *T&M* Pro Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    ben sigara içmiyorum. annem babam içiyor. içenlere hiç karışmadım şimdiye kadar. yok öyle olur böyle olur diye. sigara içipte kendi keyif yapacak diye beni pasif içici durumuna sokanlara kızdım. ben içmiyorum içilen ortamlardada bulunmuyorum. ben sigara içenlere anlayış gösterdiğim kadar içenlerin içmeyenlerede anlayış göstermesini bekliyorum. yoksa başkası içmiş veya içmemiş beni ilgilendirmez her koyun kendi bacağından asılır.
    gerçekten bırakamayan bırakamıyo annemden biliyorum. nezamanki kendi ister ozaman bırakır zaten başkalarının demesiyle olmaz.

18. 18 Mayıs 2009
  19. BaiLeyS

BaiLeyS 08.03.2012 Pro Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    146
    tamam göz göre göre buyrun ölün ne diyelim kendiniz bilirsiniz :nazar:

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.