Sigara iip de, tp bebei tutan var m?

Konusu 'Tüp Bebek Özel Bölüm' forumundadır ve bebegem tarafından 10 Eylül 2009 başlatılmıştır.

10 Eylül 2009
    Konu Sahibi : bebegem
  1. bebegem

bebegem BEBEĞİMİ VER RABBİM Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    evet sigara bağımlısıyım ve tüp bebek yaptırıcam

sigara içipte tüp bebeği tutan varmıı

2. 10 Eylül 2009
  3. yeterb

yeterb Allahım sen koru bebeğimi Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    canım benim doktorum tedavim sırasında kesinlikle sigarayı yasakladı hatta pasif içici bile olma dedi. sigara damarları büzerek kullanılan ilaçların etkisini azaltıyor. biraz zor olur ama bırakmaya çalış bence insan tedavi sırasında maddi manevi yeterince yıpranıyor başarısız olursan sonra kendini yersin sigara yüzünden mi oldu diye ve üzülürsün.tabi yine kendin bilirsin. Allah yardımcın olsun

4. 10 Eylül 2009
  5. subuo

subuo Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    ben sigara ictim 2 yumurta olustu 1i boş 1i de esımın 65milyon spermıyle dollenmedi bile bu sigaraylamı ılgılı emin deilim ama vıcdan azabı yasıorum
    karar senın ben sadece paylasmak ıstedım

6. 10 Eylül 2009
  7. canende

canende Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Sigara içmek kadınların menopoz yaşını beş yıl kadar geri çekiyormuş bu da demektir ki yumurtalık rezervini bozuyor, ayrıca erkeklerde de çok büyük zararı var benim bir yakınım düşük olan sperm sayısı ve kalitesini sadece bitkisel ilaçlar ve sigarayı bırakarak yükseltti şimdi bir bebekleri var (hem de doğal bir gebelik) tüp bebek tedavisi çok zahmetli bir süreç ve defalarca uygulanması ve bir sürü ilaç yüklenmesi kadın vücudu için sakıncalı, evet çok zor biliyorum ama şansınızı atırmak için mutlaka bırakmalısınız.

8. 11 Eylül 2009
  9. angel_baby

angel_baby Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Bende bir sigara bağımlısıyım tüp bebek tedavim boyuncada mümkün olduğunca azaltarak devam ettim sonuç pozitif ama ben yinede seni etkilemek istemiyorum bırakmak en iyisi hiç yoktan bir dene derim bırakmayı

10. 11 Eylül 2009
  11. bebegem

bebegem BEBEĞİMİ VER RABBİM Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    evet çok doğru maddi manevi yıprattığı...

sigaranın bir etkisi oluyorsa tabiki bırakırım....

sadece emin olmak istedim..

çünkü bir sigara bağımlısının ne kadar zor bıraktığını bilirsiniz..

12. 11 Eylül 2009
  13. funda_ey

funda_ey Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    bende malesef içiyorum ama tedavi öncesi bıraktım ama sonuç negatif ve yenisine hazırlanıyorum sıgara içmeyi seviyordum ama çocugum olmasın çok istiyorum ve onun yaşam kalitesin ben etkileyeceksem içmemem gerek anne olmak fedakarlıktır diyerek kendime baskı yapıyorum tedavi çok zor çok stresli bence riske atma inşallah pozitif sonuç alırsın

14. 11 Eylül 2009
  15. plum12

plum12 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    merhaba banada doktorum sigara konusunda uyarı yapmıştı.Sigara yumurta kalitesinini kalitete embriyonun tutunmasını ve gelişimini engelliyor diye. Tedavi süresince malesef bende sadece azaltabildim cnm çok istediği zaman içiyordum ama transfer olduktan sonra bıçak gibi kestim zaten öyle bir ruh haline giriyorsun ki sendede öyle olucaktır. Biraz meşakkatli bir yol bu pişman olmamak için tedaviden önce bırakmak en iyiysi.

16. 11 Eylül 2009
  17. nurnberg

nurnberg Kızım yaşama sevincim Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Bende sigara ve kahve tutkunuydum... 3 denemede hem sıgara hem kahveye devam ettım olmadı. 4. tedavımde 2 sınıde bıraktım sonuç posıtıv oldu. Sigara etkılıyomuydu bılmıyorum ama ıcmemeye calış.... ben sıgara yerıne mandarın yedım süreklı... günde 2 3 kılo....

18. 11 Eylül 2009
  19. nero_ka

nero_ka Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    kesinlikle bırakmalısın arkadaşım zordur ama bebeklerimiz için ,ben 32 yaşındayım bende sigara içiyodum fakat doktorum kesinikle bırakmalısın yumurta olgunlaştırma iğnelerinin etkisini bile azaltıyor dedi , ben transfer günü bırakmayı düşünüyordum sigarayı ama ilk iğneme başladığım gün bıraktım ve içim çok rahat.