Sigara Kullananlar ve Tüp Bebek

Konusu 'Tüp Bebek Özel Bölüm' forumundadır ve shoksheker tarafından 26 Ocak 2009 başlatılmıştır.

26 Ocak 2009
    Konu Sahibi : shoksheker
  1. shoksheker

shoksheker Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    Dün yumurtalarım toplandı arkadaşlar bize verilen belgede alkol ve sigara içilmemesi önerilir diye bir ibare var. Çok şükür alkol zaten kullanmıyorum ama sigara içmemek için kendimi zor tutuyorum sizler bu süreçte neler yaptınız sigara içme isteğinizi nasıl yendiniz? Paylaşırsanız sevinirim...

2. 26 Ocak 2009
  3. irem naz

irem naz Canım OĞLUM Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    148
    tüp bebek değilde aşılamam yapıldığı zaman bırakmıştım siğarayı...ama aşılamadan iki hafta önce bırakmıştım...kendimi zoraki tuta tuta bıraktım içmedim,hep bebek için içme diye kendimi hep avuttum,bir ay kadar içmedim tutmayıncada yine başladım...:kahve:
    umarım seninki tutar canım...a.s.

4. 26 Ocak 2009
  5. PinkRose

PinkRose Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    doğacak bebeğini zehirlediğini düşün tatlım onu havasız bıraktığını düşün olabileceklerii..inşş içmezsin ve bırakırsın inşş..

6. 26 Ocak 2009
  7. emsalll35

emsalll35 Allah ım sen yavrumu koru Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    canım öncelikle hayırlısı olsun inşallah Rabbim gönlüne göre versin ve emeklerini boşa çıkartmasın inşallah. ben de mikroenjeksiyon yöntemi ile ilk denemede hamile kaldım 7 haflık olduk Rabbime şükür. canım ben 15-16 yıldır sıgara kullanıyorum daha önce 4 kez aşılama yaptırdık bu süre içinde hiç bi degişiklik olmadan sıgaramı içtim ama dr. sıgaranın bebek için çok büyük düşman oldugunu ve bırakmam gerektigini söylemişti ama ben bırakmamıştım tabii aşılamalar başarısızdı bu arada benim eşimde içiyor sıgara ama mikroenjeksiyon a başladıgımızda dr.um kesinlik bırakacaksınız dedi tedaviye başlamadan önce eşimde bende bıraktık içmedik öyle başladık tedaviye ama dr.um bırakın sıgara içmeyi sıgara içilen yerde bile durmak yasak dedi bende her yasağa uydum. bi bebğimin olması anne olmak benim için herşeyden daha önemliydi sıgarayı bir günde bıraktık ve Rabbime binlerce kere şükürler olsunki muradımızı verdi.bence sende içme canım geç kalmış sayılmazsın keşke dada önce önce bıraksaydın ama önemli degil.Rabbim yardımcın olsun inşallah iyi haberler alırsın

8. 26 Ocak 2009
  9. GUKUMSER

GUKUMSER Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    ben sureklı kendıme sıgara ıcersen asla anne olamayacaksın dıyordum. Bırde bu beyaz cıbıklara baglı yasamak ne kadar acızlık sıyordum. Vede tedavıye baslar baslamaz bıraktım sonra tuttu ama 6 haftalık dustu. Bırde sıgara ıcseydım kendımı hıc affetmez sureklı suclardım. Sıgara ıcmek bır annenın bebegıne yapacagı en buyuk kotulu. Bır anne bunu nasıl yapar yavrusuna anlamıyorum.

10. 26 Ocak 2009
  11. shoksheker

shoksheker Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    çok teşekkür ederim arkadaşım evet inşallah geç kalmış sayılmam ya çok önemli çünkü

12. 26 Ocak 2009
  13. emsalll35

emsalll35 Allah ım sen yavrumu koru Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    canım Rabbim inşallah isteyen herkeze ana baba olmayı nasip etsin tedaviye başlayan tüm arkadaşlar inşallah iyi sonuçlar alırlar bebek bekleyenlerse hayırlısı ile bebeklerini kucaklarına alırlar inşallahh. canım unutma herşey bebeğimiz için maddi manevi herşeyimizi veriyoruz onlar için sıgara nedir ki hem sağlığımız hem kesemiz hem bebişimiz için o pis dumanın emeklerimizi boşa çıkartmasına ve anne olma hakkımızı elimizden almasına izin veremeyiz degil mi ? güzel heberlerini bekliyorum canım dularım sizlerle Rabbim gönlünüze göre versin inşallahhhhhhhhh

14. 26 Ocak 2009
  15. shoksheker

shoksheker Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    amin canım amin inşallah rabbim yüzümüzü güldürür bu sefer

bu süreç gerçekten stresli bi süreç rabbim hepimizin yardımcısı olsun sende sağlıkla bebeğini kucağına alırsın inşallah

16. 26 Ocak 2009
  17. tulay24

tulay24 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    mrb.arkadaşlar bendede aynısorun var sigara malesef içiyorum 2003 den beri cuma günü yumurtalarım kısmetse toplancak bırakmam lazm dediğiniz gibi bebişi düşünüp içmemiz lazım..

18. 26 Ocak 2009
  19. shoksheker

shoksheker Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    tülaycım valla şuan diyorumki keşke iğnelere başlayınca bıraksaydım nolur bugünden itibaren ikimizde tamamen bırakalım sigara içersek tutmıycak diye düşünelim ve vazgeçelim bu illetten