Sigara ve cildim

Konusu 'Sivilceli Ciltler ve Çözümleri' forumundadır ve diyala tarafından 26 Ağustos 2009 başlatılmıştır.

26 Ağustos 2009
    Konu Sahibi : diyala
  1. diyala

diyala Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    :1ninca:28 yaşındayım ve 8 senedir sigara içiyorum. 24 yaşına kadar cildim pürüzsüz parlak iken şimdi bir ton koyulaştığı gibi alerjik bir hale geldi. Küçük toplu iğne başlı beyaz sivilce gibi şeyler çıkıyor yüzümde.
    Nedenini çözdüm SıGARA.....Bırakamıyorumda....Sigara alerji yapıyor cildimde. Karma bir cildim varken ıyice hassaslaştı cildim.

Geçenlerde cildiye doktoruna gittim. Bana Crebros tablet ve Nerisona C Krem verdi. ılk bir hafta kullandıktan sonra cildim mükemmel oldu. Fakat ilaçlar bittikten sonra tekrar başladı. Şimdi her gün Nerissona kremi sürmek zorunda kalıyorum. Sürmezsem bir gün bile tekrar aynı sivilcelerden çıkıyor yüzümde. AYNI PROBLEMı YAŞAYAN VARMI?
    BıR ÇÖZÜM LÜTFEN( SıGARA BIRAKMA DIŞINDA)

2. 26 Ağustos 2009
  3. magdelena

magdelena Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    108
    cnm nie sigarayı bırakmamakda ısrar ediısınki bırakdıkdan sora oluşcak olan güzel cildini düşün öle motive ol hem ömründen 5 sene gidio sora dudak yanak gırtlak akciğer kanseri olablrsn sonra beyin hücrelerin ölüor erken bunaltıo kemiik erimesine yol açıo..ooo dahada var yane
    senin için söylüorm sigarayı bırakman gerçektende iii olur hem çocuuun varsa onun içinde zararlı

4. 27 Ağustos 2009
  5. justis

justis Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    tam benlik bir konu acmıssın arkadasım benimde tenim okdr güzel,parlak ve canlıydıki ki cok beyazdıı cildimde ama gel görki son 2 yıldır siyah noktalar gözenekler hepsi beni buldu bu naletten dolayııı 5 6 yıldır kullanıyorum bende :KK43: son 2 yıldır cildimin en büyük düsmanı ama bırakamıyorummm rengimde sarardı sürekli solgun napcaz biz sanırım en iyisi bırakmak ama olmuyor :1no2:

6. 28 Ağustos 2009
  7. magdelena

magdelena Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    108
    tabi bırakmak için önce istemek lazım nikotin sakızı sonra şu bantlar varya onlarda deniyin bnm kuzenim o bantları kullanıp bırakdı

8. 28 Ağustos 2009
  9. justis

justis Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    sakızı deendim ama igrencccc yaaa berbat bir tadı var birseye yaramıyor ama nikotin bandını cok merak ediyorum işe yararmı acaba bi bırakabilsem su illeti mafoldumben

10. 29 Ağustos 2009
  11. aysag

aysag Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    72
    Ödül Puanları:
    153
    alın bendende o kadar kıslar öle güzel cildim vardıki ya bu sene bende bozuldugunu farketmye basaldım sigardan oldugunuda iyi biliyorum biliyorum bu illet daha neler acacak basıma ama gözümü acar acmaz sigara istyo canım daha 2 sene önce cekildiğim bir resmime rastaldım gecen annemlerde valla bu kadar bozulur insanın cildi ve bunları yazarken bile sigar içiyorum offff siyah noktalrım ve sivilcelrim cogaldı hele adet döneminde kedimi tanıyamıyom ergenlikte bile cilt sorunu yasamadım ben ama kendi nefsimle bozuyorum cildimi ahh bırakabilsem keske

12. 29 Ağustos 2009
  13. rewsenim

rewsenim Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    arkadaşlar ben de 13 senelik bir tiryaki olarak 21 ağustostan beri ağzıma sigara koymadım.çok zor oluyor bazen hele de yemeklerden sonra içim çekiliyo valla. zamanında çok başarısız sigarayı bırakma deneyimlerim oldu ama şimdi sırf cildim için içmemeye kararlıyım 3 günde bile acayip farkediyo insan düzeldiğini hissediyo kötü bi şekilde yaşlanmak istemiyorum içmiceem artık

14. 29 Ağustos 2009
  15. justis

justis Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    tebrik ederim seniii sakın tekrar baslamaaaa bu kez bitir tamamenn ben 3gün dayanabilsem gerisi kolay olcak ama basaramıyorum senağlama

16. 29 Ağustos 2009
  17. rewsenim

rewsenim Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    justis sağol canım darısı başına bence başarısız denemelerden korkma bırakmaya niyetin varsa.. insana tecrübe veriyor:lepi:

18. 29 Ağustos 2009
  19. tatlicadiarzu

tatlicadiarzu O Bir Dadas Pro Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    106
    Benim tenimde sigaradan berbat:çok üzgünüm:
    ama birakmayi da düşünmüyorum:icecream:
    takii o beni birakana dek:asigim:-tatlicadiarzu-