sigara yüzünden babam bana küstü

Konusu 'Arşiv' forumundadır ve fxixrtxixnanxixnkxixzxix tarafından 11 Eylül 2008 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    11 Eylül 2008
    Konu Sahibi : fxixrtxixnanxixnkxixzxix
  1. fxixrtxixnanxixnkxixzxix

fxixrtxixnanxixnkxixzxix Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    146
    kızlar benım sorunum bababın sıgara tıryakisi oluşu...:nazar:normalde gunde 1,5 paket ıçen kişi ramazanda 2 pakete cıkarıyor....bazende artırıyor..bu durum benı uzuyor..:çok üzgünüm:.

ve benım alerjim var bazı kokulara,polenlere,toza,dumana bunun gıbı şeylere bu durumlarla karşılaşınca hapşırık krızı oluyor ve agır bır grıp durumu yaşıyorum..senağlama.babama içmemesini soyluyorum...babamda içme dedıgım zaman aksılık yapıp daha cok ıcıyor..

bıraz önce ıftar yemegındede aynı bu durum yaşandı...ve babam küstü..:1closedeyes:eek:ysa bıraz sabretıp yemekten sonra ben dıger odadayken içse problem yok...ınanın öyle hapşırıyorum kı kaburgalarımın çatırdadıgını hissediyorum..

nerdeyse benden vazgececek sıgara ıcın...babam küstü ve konuşmuyor :1no2:eek:ysa ben onun saglıgı için uyraşıyorum..ne söylesem beni tersliyor.kafamçokkarıştı.bu duruma benımde canım sıkılıyor...

kızlar sıgara içipte bırakan varmı...nasıl yaptınız yada babamı nasıl sıgaradan vazgeçirebılırım...:uhm:.bana yardım edermısın...:enbuyukkk:

2. 11 Eylül 2008
  3. EU1

EU1 Guest

Benim babam sigarayı bıraktı..çok uzun yıılardır içiyormuş ben doğunca bırakmış..ama daha sonra tekrar başladı..bi biraz fazla vıdı vıdı ettik..o dönemdede hacca gitti öyle bırakabildi canım :KK43:
    ama annem senelerdir içiyor,nikotin sakızlarınıda denedi bi türlü olmadı..bence bi şekilde baban sigaradan tiksinmeli yada kendi iradesiyle bunu istemeli..
    bende sigara içiyorum..Ve şunun farkındayımki herşey kafada bitiyor..

4. 11 Eylül 2008
  5. minikiz

minikiz Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    15
    Ödül Puanları:
    148
    canım merhaba.ben bırakmaya çalışıyorum.benim mesajlara bakarsan belki yardımcı olur.

6. 11 Eylül 2008
  7. EU1

EU1 Guest

sigfara ıcerken üstüne su dök
    arkasından makasla yanasıp sıgarasını kes
    genelde su dök üstune basına
    havalar sogudukca rahatsız olucaktır
    her sıgarasın mahvet hepsıne su dök yaktıkça, ortadakılerı de kaldır sakla yenısını al sın sen sakla
    vazgecıcekjtır

8. 11 Eylül 2008
  9. shiftcan

shiftcan Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    549
    Ödül Puanları:
    113
    bende içiyorum bunu biri bana yapsa çok kötü döverim elimden alamazlar vallakaydirigubbakcemilekaydirigubbakcemile
    yada babama bunu yapsam döverek öldürürkaydirigubbakcemile2kaydirigubbakcemile2

10. 11 Eylül 2008
  11. havin87_vin

havin87_vin Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    mrb,öncelikle babanın sigarayı kesmesini senin deil babanın kesmek istemesi önemli çünkü bu işler irade meselesi ve uzun süre sigara içen insanların birden bire sigarayı kesmesinin yanlış olduğunu biliyorum az az kesmeleri gerek ve eğer babanda sigarayı bırak istiyorsa bence uzman birinden yardım alması gerek şimdi sigara üzerine birçok tedavi var örneğin bantlar vücuttaki nikotin ihtiyacını gideriyor kulağa takılan bantlar ama bence bunlar için babanla oturup ailece konuşun hem senin sağlığın için hemde babanın sağlığı için zararlı olduğunu anlatın ve bir tedavi için ikna edin ve birde patlıcanın nikotin ihtiyacını giderdiğini duymuştum belki bol miktarda patlıcanlı yemekler yerse belki bir nebze nikotin ihtiyacını karşılar .bence babanla konuş ve ikna et:)başarılar

12. 11 Eylül 2008
  13. YAGMURUM

YAGMURUM Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Sigara gerçekten vazgeçilmesi çokta kolay olmayan bir bağımlılık olmasına karşı babanın bu tutumu hiçte dogru değil.
    Sonuçta ortada bir rahatsızlık var ki şayet rahatsızlığınız olmasa bile içenin yanında içmeyenlerinde ciddi anlamda etkilendiğini muhakkak biliyordur.
    Babanızla ciddi bir şekilde bu alışkanlığı ile ilgili şikayetlerinizi anlattıktan sonra dahi davranışlarını devam ettiriyorsa sizin yapabileceğiniz o ortamda bulunmamak.
    Sevgiler...

14. 11 Eylül 2008
  15. fxixrtxixnanxixnkxixzxix

fxixrtxixnanxixnkxixzxix Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    146

canım bunları babama yapsam sen ne yapıyorsun der sigarayı ustumde söndürür.:tomato::eek:klava:

16. 11 Eylül 2008
  17. benkibele

benkibele Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    106
    canim sen boyle bol keseden attigina bakilirsa etrafinda hic tiryaki olan yok anlasilan. bu hareketler var ya bir sigara tiryakisi icin bosanma sebebidir... ya da kavga...

18. 11 Eylül 2008
  19. benkibele

benkibele Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    106
    canim ben esime ne dedimse vazgeciremedim. yani daha kotu etki yapiyormus soyledikce. bende de hapsirik krizi geliyor. ama iciyor. kendini beni zehirledigini bile bile iciyor. insallah bebegimiz olursa o belki biraktirir.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.