sigara

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve basakk600 tarafından 23 Haziran 2009 başlatılmıştır.

23 Haziran 2009
    Konu Sahibi : basakk600
  1. basakk600

basakk600 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    kızlar ya 4 haftalıkken ogrendım hamile oldugumu o zamana kadar 1 paket ictim sonra 8 haftaya kadar gunde 7 tane falan ictim 3 gun bıraktım geri basladım gunde 5 falan 3 gun once yeniden bıraktım bu arada 10.haftam bıttı ama artık kesın bıraktım.ama kafama takılan sımdıye kadar ne kadar zarar vermisimdir donusu olmazmı icim kan aglıyo.bilgisi olanlar nooooooolur cewap kızlar

2. 23 Haziran 2009
  3. caldion78

caldion78 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    148
    vallahi canım aynı problemde bende var 20 haftalık hamileyim bırakamadım su lanet seyii nese en son günde 4 veya 3 tane içiyrm bişi olmazz iişallah zararlı olduğu bi kesin zaten yeni doktorda moralimi bozdu biride bir 20 side bir hemen bırak dedii :KK43:

4. 23 Haziran 2009
  5. pretty_angel

pretty_angel Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Kızlar doktor hamile kalmadan 1 ay önce bıraksan olur demişti, ben hamile kalmadan 3 ay önce bıraktım. Bırakmayı istiyordum ama bırakamıyordum. (Allen Carr) Kadınlar ıçin Sigarayı Bırakmanın Kolay Yolu kitabını okudum. Şimdi 4 ay oldu sigara içmiyorum. Yazık günah bebeklerinize.

Son düzenleyen: Moderatör: 23 Haziran 2009
  6. 23 Haziran 2009
  7. ibolya

ibolya Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    146
    kızlar hamileyken sigara içmemek gerekiyo evet, bende hamileliğimi öğrenmezden önce neredeyse günde 1 paket içiyodum, işim çok stresli olduğu iiçin belki de ne kadar içtiğimi anlamıyodum bile, daha s onra sgaradan tiksinmeye başladım içemez oldum, sonra hamile olduğumu öğrendim ve bıraktım, bazen haftalarça hiç içmediğim oluyodu ama bazen de dayanamayıp arada içtiğim oldu, içmemek daha dğoru evet ama benim giibi sigara içen bir arkadaşım vardı, o da hamileydi, bırakmak için çok uğraştı ama bi türlü başaramadı, nefsine hakim olamıyodu, doktoru da ona yanlış hatırlamıyosam günde 5 taneye kadar izin vermiş, stres yaşamanı istemiyorum stresin hem bebeğe hem sana zarar verecek erken dğum tehlikesiyle karşı karşıya olabilirsin bu yüzden en fazla 5 tane iç demiş, içmemek daha iyi tabiki ama stres sigaradan daha kötüymüş zannımca

8. 23 Haziran 2009
  9. D-GABBANA

D-GABBANA Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    106
    dr 5 tane iç dedi lafı içenlerin kendını kandırması başka bişey değil.ben bugun 40.haftamı doldurdum,maalesef ben de hemen bırakamadım,7 sonra 5 en son 3 derken içmeden de dururum herhalde dedim.özellıkle bebek oynamaya başlayınca kıyamıyor ınsan o zaman dank edıyo kafasına anne olduğu.16 hafta oldu ben bırakalı elıme bıle almadım o gunden beri.bı yerde son hafta bıle bıraksanız bebeğin oksijenı artar yazıyodu.zararın neresınden dönsem kardır dedim ve bıraktım.içtiğim gunler zarar vermışmıyımdır?muhakkak kı vermışımdır ama çok şükür en azından bugune kadar iyi gitti herşey inşallah doğduktan sonra da bır sağlık problemı olmaz.sizler daha çok başındasınız lutfen bırakın,olmuyo dıye bışey yok ben 10 yıl boyunca 1,5 paket içtim.görüldüğü gibi de ölmedim
    içmeyince.

10. 23 Haziran 2009
  11. basakk600

basakk600 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ne bela sey bu ya.icmeyince canım deli gibi istiyodikkat toplayamıyrm ama icim rahat ediyo.icersemde vicdan azabından deliriyorum.ama 3 gundur garantı bıraktım.bıde kızlar sizde benım gıbımısınız devamlı herseyden nem kapıyorum o zarar mı bu zararmı falan dıe

12. 23 Haziran 2009
  13. leo7

leo7 yağmur'un annesi Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    şu konuyu konuşmak bile saçma gelio bana.arkadaşlar bebeğimizdende önemlimi ya şu illet.ben hamile olduğumu öğrendiğimde 1 aylıktı.bira bile içmiştim.ve günde 1..5 paket içiodum.felaket içiciydim.ama öğrendiğim an bırakmayı kafama koydum.daha doğrusu ben 2 3 ay önce bırakıp öle hamile kalmayı düşünüodum ama eşim sağolsun çok acele etti.planlı deildi yani gebelik.neyse hamileydim içmemem gerekiodu.zzorda olsa bıraktım.şuan 3 gün var artık günümü doldurmama cmt ye kadar gelmezse bebeğim.cmt gidip aldırcaz artık.bu zamana kadar canım çok istedi ama içmedim.içmeyide düşünmüorum.meleğime teşekkür ediorum beni bu illetten kurtardığı için onu sewmem için bir sebep daha işte.:)

14. 23 Haziran 2009
  15. kenyaa

kenyaa annesinin kuzusuuuu Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    kendine içmek için bahane uretmek cok kolay bırakacaksınız yaa kendini düşünmüyosan o minicik yavrucuga yazık nasıl annelik duygusu bilmiyorum o karnında kıpır kıpır sen onu o zehirin o dumanın içinde bırak gunah yaa

bende sigarayı bırakmıs biri olarak konusuyorum

16. 23 Haziran 2009
  17. caldion78

caldion78 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    148
    valla kızlar bazı doktorlar anne adayının çok strese girmemesi açısından günde 3 taneye müsade ediyorlar tabiki bırakmak en iisi ama bırakıcam die de strestende allah korusun kötü sonuç çıkabiliyo onun için lütfen yorumlarınızı dikkatli yapın

18. 23 Haziran 2009
  19. ibolya

ibolya Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    146
    ya çok merak ettiğim bişey var, siz şu anda bu yazıları yazarken sigara içip vijdan azabı çeken ve bırakmak isteyip iradesine de sahip olamayan anne adaylarına iyilik yaptığınızımı düşünüyosunuz, bu konu zaten bundan duyulan rahatsızlık için açılmış ve birçok arkadaş da rahatsızlığını dile getiriyor, siz de gayet rahat "yaaaa nasıl yaparsınız yaaa bebeğinizdende mi kıymetli yaaaa, hiç acımıyomusunuz yaaa" diye ahkam kesiyosunuz, acaaba diyorum bu şekilde konuşarak bu konuda başarılı olamayan ama hala daha çabalayan üstelik de vjdan azabı çeken bu kişileri strese soktuğunuzdan ve sigaradan daha fazla zarar verdiğinizden haberdarmısınız acaba, bilmem farkındamısınız ama bu insanlar hamile, relax olmak zorundalar, kötü olan herşeyden uzak durmak zorundalar, ki hiçkimsenin kimseye yalan borcu yok burda, eve bazı drlar anne adayının stres yaşamasındansa sigara içmesini yeğliyolar, stres erken doğumu getirir çünkü, erken doğum da ölü bebeği, herkes sizin gibi mükemmel değil malesef, benim gibi buradaki bazı arkadaşlar da iradesine hakim olmakta zorlanıyorlar,şahsım adına ben ş u yazdılkarınızdan aanalarını strese sokarak karınlarındaki dünyadan habersiz o minicik kuzuucukları üzdüğünüzü düşünüyorum, öyle bi izlenim veriyosunuz ki, sanki sadece siz çocukarınızı düşünüyosunuz, buradaki insanlar düşüncesiz bencil insanlrmış gibi davranıyosunuz lütfen yazdığımız cümlelerin insanlara neler hissettireceğini düşünerek yazalım,