Sigaradada neymiş öyle bir bıraktımkii !!!

Konusu 'Zararlı Alışkanlıklar: Bağımlılık, Tiryakilik' forumundadır ve pomakkizi tarafından 22 Mart 2010 başlatılmıştır.

22 Mart 2010
    Konu Sahibi : pomakkizi
  1. pomakkizi

pomakkizi Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    arkadaşlar merhaba umarım dikkatinizi çeker.ben 10 yıllık sigara içicisiyim.sigarayı hayatımın bir parçası olarak düşündüm hep.26 yaşındayım.düşününki henüz gelişme dönemimde bu illetle tanıştım.okdar kötü etkilerini gördümki kendimde.düşününki sigara ile ilgili izlediğim o iğrenç videolar bile etkilemiyordu.yaşıtlarımın cildi harikayken benim cildim onların yanında yaşlı kalıyodu onlar hiçbir kreme gerek duymazken ben kırışıklık kremleri araştırıyordum.nefes almakta zorluk falan filan bi tarafa yüzümde yaptığı deformasyon beni sigaradan nefret etmeme sebebp oldu.bırakma düşüncesi hep vardı ama birtürlü uygulayamamıştım.çok şükür bir gece aniden verdiğim bir karar ve çok inanarak ettiğim dua ile (Allahım beni bu illetten kurtar ve bırakmama yardım et.)kurtuldum.çok olmadı bırakalı sadece 10 gün ama asla geri dönmem ve asla birdaha elime dahi almam.kurtuldum çünkü.daha önce bırakmayı deneyememiştim bile.ilk defa böyle oldu ve yeniden doğmuş gibiyim.hatta hep derdim kendi kendime acaba sigarasız nasıl bir hayatım olurdu.içen arkadaşlarım neolur bırakalım bu pisliği.azaltarak olmuyo kesinlikle.birden kesip atın.inanın uygulaması söylemesi kadar kolay.yeterki karar verin.evde asla sigara çakmak bırakmayın.küllükleri ortadan kaldırın.sakız çekirdek meyve helede yoğurt.ilk 3 güN dayanın gerisi kolay.evet biraz iştah açılıyo ama varsın açılsın.enazından kendimizi zehirlemiycez.ARTIK KENDİMİ BEDENİMİ NEFESİMİ CİLDİMİ (inanın 2gün bile cildimin canlanmasına yetti.)HERŞEYİMİ ÇOK SEVİYORUM.sizlere yardımcı olmayıda çok isterim.sevgiler.

2. 22 Mart 2010
  3. gelmesendeolur

gelmesendeolur Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    30
    Ödül Puanları:
    108
    bravo kız bende 10 yıllık içiciyim ve bir aydır içmiyorum bende bıraktım ...bir bravoda bana gelsin o zaman dimi :)

maddi manevi kardayız gerisi hikaye...

4. 22 Mart 2010
  5. pomakkizi

pomakkizi Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    süpersin canımmmm bravoların hepsi sana gelsin azıcıkta bana senin daha çok olmuş.

6. 22 Mart 2010
  7. alkim

alkim Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    108
    ikiniz adına çok sevindim o illetden kurtuldugunuz için darısı digerlerinin başına istenirse insanın başaramadıgı iş yokopuyorumnanaktan

8. 23 Mart 2010
  9. aaybis

aaybis Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ÖYleyse hepimize bravo..

ben de 16 yıldan sonra günde en az 2 paket içerken hemde,birden bıraktım.ve kesin kararlıyım.başlamayacağım..üstelik haftaya da spora başalayacağım,sigaraya verdiğim paraları artık daha sağlıklı olmak için vereceğim...
    :sm_cool:

10. 23 Mart 2010
  11. BenmasMavi

BenmasMavi Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Büyük başarı tebrik ediyorum arkadaşım ..:lepi:

12. 24 Mart 2010
  13. aken11

aken11 Guest

Tebrikler arkadaşlar. Darısı benim ve diğerlerinin başına inşallah.

14. 24 Mart 2010
  15. spaniard

spaniard Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    20
    Ödül Puanları:
    148
    hepinizi tebrik ederim öncelikle de bir sorum olacak,ben de içiyorum ama böyle arkadaşlarla birlikte yada çayın yanına iyi gidiyor diye falan 1-2 tane içiyorum.bir paketi rahat 1 ay gidiyor.içmesem bile kolay kolay aramıyorum sigarayı.örneğin bi gün içtikten sonra taa 1-2 ay sonra içesim geldiği oldu yani.acaba ben bağımlı mıyım?

16. 24 Mart 2010
  17. aken11

aken11 Guest

Hayır tiryakilikden ziyade senin ki bence özenti. hani demişsin ya çayın yanında arkadaşlarla, özenti oluyor o onlar yaktı işte bende yakıyım onlara eşlik ediyim gibisinden. Aramıyorsun ne güzel, herşey beyinde bitiyor işte.Bende beynime sigara konusunda hükmettiğim an zaten kurtulmuş olucam. İnş.bilmiyorumkismile

18. 24 Mart 2010
  19. spaniard

spaniard Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    20
    Ödül Puanları:
    148
    evet evet özentilikten evet kesinlikle.zaten ilk yaktığımda da özentiliğimdendi.kızlar içiyorlardı böyle ellerinde sigara çok karizma görünüyolardı,ben de ilk öyle yaktım.inşallah bırakırsın tamamenboshayallersmile