Sigaradan kurtulamıyorum!!!

Konusu 'Adım Adım Gebelik' forumundadır ve cicek11 tarafından 31 Aralık 2008 başlatılmıştır.

31 Aralık 2008
    Konu Sahibi : cicek11
  1. cicek11

cicek11 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    12 haftalık hamileyim ve günde 1 paket içtiğim sigarayı sadece 7ye indirebildim.Hem bebeğimim sakat olmasından korkuyorum hem de bu zıkkımı bırakamıyorum.
    Yeterince vicdan azabı çektiğim için,bana vicdan azabı çektirmeden sigaranın bebek üzerinde kesin bir olumsuz etki yaratıp yaratmadığını anlatabilecek biri var mı?
    ya da benim gibi bırakamayan arkadaşlar var mı?senağlama

2. 31 Aralık 2008
  3. Larosw

Larosw Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    148
    ben tiksindim 10 hafta civarlarında kendiliğimden bıraktım..
    ama bi arkadaşım bırakmadı doğurana kadar içti hemde uzun malbora hemde günde 1 paket..
    şuan şükür nur topu gibi güzel bir oğlan bebeği oldu..
    ama bunu örnek al diyede anlatmadım.. lütfen sen sen ol o 7 yide en aza hatta sıfıra indir ki bebeğini zehirleme..kendini meyvalara vb aparatlara adapte et sen sen ol kurtul şu illetten..
    bak günde 2 paket sigara içen tam bir tiryaki olan söylüyor sana bunları..
    ben bıraktıysam sizlerde bırakabilirsiniz..
    tek şey azim.. dilerim bırakırsın..
    a.s.

4. 31 Aralık 2008
  5. aysun444

aysun444 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    18
    Ödül Puanları:
    106
    Ne zaman bırakırsınız biliyormusunuz Allah korusun bebeğinizin sağlığı ile ilgili olumsuz bir haber alırsanız, lütfen bunu bebeğinize yapmayın. Ben hamileliğimin başında hamile olduğumu öğrendikten sonra çok moralim bozulduğunda toplasanız 5 tane farklı günlerde içmişimdir, bunun rahatsızlığını yaşıyorum şuanda, tam organları oluşmaya başlamışken bunu yapmamalıydım. Yanımda biri içse onu soluduğum için çok rahatsız oluyorum, canım istemediğinden değil bebeğe zarar verirmi düşüncesinden...
    Bilim bebeğin kesinlikle kötü etkilendiğini söylüyorzaten sigara dumanı bebeğe direk giidiyormuş filtreden falan geçmiyormuş yani...

Nur topu gibi bebeği olan ve hamileliğinde sigara içmiş olan kişilerin bebeklerinin sadce görüntüsüne bakarak bu söyleniyor, kanser adayı olduğunu kimse düşünmüyor.

6. 31 Aralık 2008
  7. BeyazLilyum

BeyazLilyum diplomalı uzman ev hanımı Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    106
    canım sana sadece bu illetten kurtulman için dua edebilirim..zararlarını sayarsam ve bu konudaki düşüncelerimi söylersem yanlış anlayıp üstüne geldiğimi düşünmenden ve kırılmandan korkuyorum...inşallah en kısa zamanda sıfıra indirirsin ve bir daha eline almazsın..başka bişey diyemiyorm

8. 2 Ocak 2009
  9. gurcan06

gurcan06 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    keske bırakabilsen cnm adına üzüldüm bende sigara içiyordum fakat hamile olduğumu öğrendikten kısa bir süre sonra bıraktım

10. 2 Ocak 2009
  11. manitu

manitu manitu Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    merhaba çicek11 bende sigara tiryakisiyim hamileliğim boyunca içmedim şu an 6 aylık oğlum var tekrara başladım.bu illetten kurtulmak çok zor şu an ki psikolojini çok iyi anlıyorum içmeyen için bırak demesi çok daha kolay oluyor.en azından azaltmaya çalış böylelikle yavaş yavaşta bırakırsın.Ama bunu kendine çok da fazla dert edip bebeğinide üzme tamam mı annecik

12. 2 Ocak 2009
  13. xixrmak2004

xixrmak2004 ANNESİNİN ŞEKERİ :))))))) Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    cnm bende senin gibi hamileliğinde sigaraayı bırakamayanlardanım ama şimdi çok vijdan azabı çekiyorum çok şükür kızım 5 yaşında sağlıklı bir çocuk ama bağışıklık sistemi zayıf olabiliyormuş ilrliyen yaşlarda günümüzde hastalıklar o kadar çok türediki yaşlı genç çocuk dinlemiyor hem bebeğin hem kendin için inşallah biran önce bırakırsın cnm ve bizim gibi sigara içen herkez

14. 2 Ocak 2009
  15. melekberke

melekberke Serseri aşığım..... Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    Bir paketten 7 adete indirmeyi başaran, hepsini keser arkadaşım. Hadi cnm. çok zor ama bebişin için yapabilirsin. Anneler çocukları için herşeyi yapar, sakin ol, aklına gelince ortamdan uzaklaş, sigarayı hatırlatan ortam ve içeceklerden uzak dur.Başaracaksın.

16. 2 Ocak 2009
  17. Cinarefeninannesi

Cinarefeninannesi çınar efe_alya naz Pro Üye

Beğenildi:
    20
    Ödül Puanları:
    146
    arkadasım yarın siirtten gata ya gıdecek hastaneye nedenmı çok sıgara içip bebegın kalbının sag tarafta ve mıgdenın yukarda olmasından dolayı ooo hala dınlemeyıp ıçıyor gercı belkı sen anlar belkı bebegın ıçın vıcdan azabı cekmemek için bırakırsın......

RyhnMlk bunu beğendi.
  18. 2 Ocak 2009
  19. cicek11

cicek11 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Arkadaşlar önemseyip birşeyler yadığınız için hepinize çok teşekkür ediyorum...