Sigaradan nefret edenler ve bırakmak isteyenler, beraber deneyelim mi? (Mayıs 2013)

Konusu 'Zararlı Alışkanlıklar: Bağımlılık, Tiryakilik' forumundadır ve kissnookums tarafından 20 Mayıs 2013 başlatılmıştır.

20 Mayıs 2013
    Konu Sahibi : kissnookums
  1. kissnookums

kissnookums tut beni kuş olayım mamu <3 Üye

Beğenileri:
    1.670
    Ödül Puanları:
    113
    Biraz önce bir başlık gördüm ve bırakan arkadaşların yorumlarını okudum. İnanılmaz bir şekilde şevke geldim.

Daha önce bir sürü yöntem denedim. Champix bile kullandım ve ilacın zararlı etkilerini de kendimde hissettim. İlacı kullandıktan bir süre sonra tekrar başlayıp kendi çabamla gene bıraktım, ama sıkıntılı bir dönem geçirdiğim için yeniden başladım. Bilirsiniz, sigara en kötü anımızda sarıldığımız sığınaktır.

Beraber bu zıkkımdan kurtulabiliriz : ) Kafamızın attığı bir şeye sinirlendiğimizde buraya içimizi dökeriz ve kriz anını atlatmış oluruz. Bu grup başlamış bile deyip yazmamazlık etmeyin. Yeni gelenlere kapımız her zaman acık.

Topiğin iki kuralı olacak;

1. Üç ayı atlatana kadar en az iki günde bir durumunuzu (kaçıncı gün olduğu, ne hissettiğiniz gibi) yazın (Kaçamakları önlemek için).
    2. Kaçamak yaptığınızda dürüst olun ve yazın muhakkak.

Topiğimiz hayırlı olsun. Umarım güzel arkadaşlıklar kurup birbirimize destek oluruz.

Not; Paketimde üç tane sigaram var. O üç tane zıkkım son zıkkımlanmam olacak.

Son düzenleme: 20 Mayıs 2013
  2. 20 Mayıs 2013
  3. kissnookums

Beğenileri:
    1.670
    Ödül Puanları:
    113
    güncel...

güncel...

4. 21 Mayıs 2013
  5. kissnookums

Beğenileri:
    1.670
    Ödül Puanları:
    113
    Kızlar son sigaramı biraz önce içtim. : )

6. 21 Mayıs 2013
  7. benebakbiyo

benebakbiyo Aktif Üye Üye

Beğenileri:
    69
    Ödül Puanları:
    48
    5 ay önce 10 yıllık tiryakiliğimi bitirmiş bulunmaktayım. ilk 3 gün sıkın dişinizi vermeyin canınızı kızlar sonrasına dayanabılıyorsunuz.suanda ıcen bırısı yanımdan gectımı tıksınıyorum.ben ki kackere bırakıcam dıye deneyıp basaramayan bırıydım :)

8. 21 Mayıs 2013
  9. Gadi

Gadi ciuuvvv Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bende üniversitede başladım 3 senedir içiyorum... hayır çok bi süre değil 3 sene ama artık okadar çoştumki 2 paket içiyorum bi süredir... ve bırakmakta istiyorum hemmadi sarsıyo hemde kendimi cidden bitkin hissediyorum...bunu başaran arkadaşlar nasıl yaptıklarını anlatırlarsa çok yardıncı olurlar valla :82:

10. 21 Mayıs 2013
  11. kissnookums

Beğenileri:
    1.670
    Ödül Puanları:
    113
    Teşekkür ederiz desteğin için. (Gerçi henüz kimse katılmadı bana, ama ben başlayayım birkaç kişi oluruz elbet) Denedim yapamadım, yapamam gibi düşüncelere kapılmıyorum. Aslında bırakmayı denemek de insana bir tecrübe kazandırıyor, Nerede ne yapman gerektiği konusunda tecribeli oluyorsun.

Var mı bize önerilerin? Neler yaptın?

12. 21 Mayıs 2013
  13. benebakbiyo

Beğenileri:
    69
    Ödül Puanları:
    48
    İlaçla felan hıkaye zaten ben ılac kullanarak daha cok artırmıstım.en buyuk avantajım eşim kullanmıyordu yani kriz anlarında sıgara bulabılecegım bırılerının etrafımda olmamasıydı :) bekarken bu mumkun degıldı kardesımden babamdan alıyordum hersekılde.ilk gun sabaha kadar uyumadım ezanlar okunurken ben oturmus yatakta aglıyordum esım uyandı napıyosun dıye :) dua ediyordum kurtulayım artık diye ciddi ciddi. agzımda yaralar sacımın ıclerı sıvılce doldu ama sonu güzel olucak diye dusundukce daha hafıflıyor sıkıntı. içilen ortamlardan uzak dur ılk baslar ıcın bence.

14. 21 Mayıs 2013
  15. kissnookums

Beğenileri:
    1.670
    Ödül Puanları:
    113
    Canım sigarayı bırakmayı ertelemenin çok gereksiz olduğunun farkına varman lazım çünkü her zaman insanın bahane edecek bir problemi çıkıyor.

16. 21 Mayıs 2013
  17. kissnookums

Beğenileri:
    1.670
    Ödül Puanları:
    113
    Malesef benim babam sigara içiyor canım. Biliyor da ailem üstelik. Onun da vermiş olduğu bir rahatlık var, ama birden karar verdim. Pes ettiğim anlar olacaktır mutlaka, önemli olan o anları atlatmak.

:)

18. 21 Mayıs 2013
  19. benebakbiyo

Beğenileri:
    69
    Ödül Puanları:
    48

Ailenin bilmesi cok buyuk rahatlık oluyor bende babamı gaza getırıp beraber bırakmaya calıstıgmızda oldu belkı babanı ıkna edebılırsın benıde kurtarırsın bu ılletten dıye :)