Sigarasız hayat çok güzel:)

Konusu 'Zararlı Alışkanlıklar: Bağımlılık, Tiryakilik' forumundadır ve duygut tarafından 7 Ocak 2010 başlatılmıştır.

7 Ocak 2010
    Konu Sahibi : duygut
  1. duygut

duygut Guest

sigarayı bırakalı 1 hafta oldu. ilk günler çok zorlandım krize girdim ama yinede içmedim. mücadele ettim sigarayla. önceden 4 ay bırakmıştım. vucudum nikotin istemedi. sigara içmek için içtim yeniden başladım yani. ama bir daha asla başlamaya cesaret edemem. bu kadar zorluk yaşa sonra bir daha başla. ayrıca arkadaşlar ben parlıament alıyodum 1.5 lira zam gelmiş yuhh dedim:KK70: 7 lira 25 kuruş olurmu sigara yaa:sm_confused: ama bilerek yapıyolar artık nereye kadar bakalımkaydirigubbakcemile3 insanın aldığı maaşın çoğu sigaraya gider. geriye ne kaldı?kaydirigubbakcemile3 içen arkadaşlar bırakın sizde sağlığınız için. bir gün bir hastalık çıkarsa allah korusun ama o zamanmı bırakcaksınız? benim yüzümde sivilce çıkıyodu o bile geçti, saçlarıma bile canlılık geldi.insan sigara içince çirkinleşiyo. yırtın atın paketi hiç düşünmeyin hayat devam ediyo bir dumandan ibaret değilmiş yanikaydirigubbakcemile3

2. 8 Ocak 2010
  3. mmeerrwee

mmeerrwee Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    canım krizlere nasıl dayandın bide ne kadar süredir kullanıyordun

4. 8 Ocak 2010
  5. mmeerrwee

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ay ben de çok istiyorum ama bırakcam iyince bile canım istiyo

6. 8 Ocak 2010
  7. emremustafa

emremustafa canım oğullarım Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Son zamdan sonra azaltarak bırakacam dedim.Şimdi indirime girdi ne yapacam:::)))))Zor ya gerçekten çok zor............

8. 8 Ocak 2010
  9. mmeerrwee

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    aynen arkadaşım çok zor elim ayağım uyuşuyo resmen sürekli uyumak istiyorum ama yatınca uyuyamıyorum kafayı yiyeceğim

10. 8 Ocak 2010
  11. duygut

duygut Guest

kızlar ben 16 yaşımdan beri içiyodum kaç kerede bıraktım başladım. şimdi 8.ci günüm o kadar rahatladımki.ilk 1 hafta gerçekten çok zor.dediğiniz gibi uyuşuyo insan.ama bir daha başlamya asla cesaret edemem. kalbim sıkışıyodu.gittikçe cildim saçlarım berbat olmaya başladı.hayır onu bırakın sağlığım bozuluyo bunu farkettim.ben yakında evlenicem.ve yakın zamandada çocuk düşünüyorum.nikotin temizlensin istiyorum vücudumdan.çocuğuma yazık olur.nişanlımla beraber bıraktık. kalbim sıkıştıkca bana korkular geliyodu. ya birden gidersem ya nişanlımada bişey olursa? devam etseydik fazla yaşayamıcamızı biliyodum. kızlar hasta olmayı beklemeden biz bıraktık. sizin önce böyle düşünceleri kafanızdan atmanız gerek.ben bırakamam diyosanız daha hazır değilsiniz. önce kafadan atıcaksın,vazgeçiceksin.eğer kafadan silerseniz 1 hafta zorlanırsınız ama dayanırsınız çünkü beyin artık vazgeçmiş ondan.1 ay sonra zaten ister istemez beyin nikotini unutuyo normal yaşama geri dönüyosunuz ve çok mutlu oluyosunuz kendinizle gurur duyuyosunuz iyiki bırakmışım diyosunuz.ben krize girdim asabi oldum ama yinede içmedim.çünkü 1 hafta sonra düzeliceğimi biliyodum.evet şimdi öyleyim çok rahatım. akapuntura gidicektim vazgeçtim.gerek kalmadı.unuttum ben sigarayı onsuzda hayat devam ediyo kızlar:) kendinizi bir an önce hazırlamaya bakın.illa bir hastalığınızın çıkmasımı lazım bırakmanız için? (tabi allah korusunda) yani kafanızda bitirmeye bakın ama bitirdiğinize emin olun öyle bırakın.

12. 8 Ocak 2010
  13. duygut

duygut Guest

bu arada şimdiki yaşımda 25:)

14. 8 Ocak 2010
  15. mmeerrwee

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    saol canım bilgi için araştırdığım kadarıyla ilk 4-5 gün kriz oluyormuş sonra yavas yavaş krizler azalıyor ve 15 günün sonunda en alt seviyelere iniyormuş 5 günü atlatmak marifet çok kez denedim ve deneyeceğim de bırakana kadar paketteki son sigarlarım inşallah bende bırakacağım

16. 8 Ocak 2010
  17. duygut

duygut Guest

yani bu hep böyle sürmediği için rahat ol. onu bildiğin için zaten dayanıyosun.eğer hergün kriz gelseydi kimse bırakamazdı canım.nasıl nikotine alışıyoruz.bu seferde nikotinsizliğe alışıyoruz hepsi bu.
    ilk 1 hafta oyalan.evde durma ilgini çekicek bir şeyler yapki aklına bile gelmesin sigara.gelincede ye hiç çekinme.ama ilk 1 hafta için geçerli.sonrada spora başla. eğer sen sigarayı bırakmak istiyosan bu çok güzel birşey.demekki birgün gerçekten bırakıcaksın anlamına geliyo.ye,iç uyu,sinirlen ama yeterki bir daha başlama.emin ol sonunda sen mutlu olucaksın iyiki kurtuldum diceksin. derin derin nefes almaya çalış sürekli.gözlerini kapat kendini rahatlat bir şekilde.inan bırakmak aslında zor değil.sadece biz gözümüzde büyütüyoruz.uyuşturucu resmen bizi esir almış.umarım kurtulur ve iyileşirsin canım.buraya yazarsın artık.sağlıklı günler diliyorum sana.:teselli:

18. 8 Ocak 2010
  19. mmeerrwee

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    inşallah yarından itibaren bırakmaya kararlıyım yarın olmasa bir hafta sonra bırakana kadar kendimle savaşcam yenilsemde pes etmemeyi düşünüyorum