sigarayı bırakınca cildim düzeldi diyenler varmı?

Konusu 'Bir Bilene Sorun !' forumundadır ve pullukafa tarafından 20 Eylül 2008 başlatılmıştır.

20 Eylül 2008
    Konu Sahibi : pullukafa
  1. pullukafa

pullukafa Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    hep merak ediorum acaba bırakınca cilt gerçekten düzeliyomu yani gözle görülür bir fark oluyomu oluyosa mesela kaç ayda oluyor?

2. 20 Eylül 2008
  3. XIXC/@/

XIXC/@/ Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    evet fark oluyor en azından bende oldu 5 ay oldu sigarayı bırakalı içtiğim zmanlar yzümde sivilce akne cıkardı bide sanki daha yağlı görunurdu yüzüm ama şimdi öyle değil yanaklarıma renk geldi sanki doğal pembeleşiyorkaydirigubbakcemile3 ayrıca sivilcelerdede bayagı etkıli oldu cıkmıyor artık ilk hamıleliğimden sonra 2 sene ıcmemıstım sigara ozman nefes alışım bile değişmişti iyiki bırakmışım tekrardan başlamayıda düşünmüyorum doğumumdan sonrada :icecream::eek:

4. 20 Eylül 2008
  5. endeniz

endeniz Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Benim burun kenarlarımda seboreik dermatit tarzında kırmızılıklar ve pullanma olurdu. Sigarayı bırakınca 1-2 ayda farklılığı hissettim.Şimdi cildim daha parlak, daha pürüzsüz ve canlı, günlük bakımım zaten yetiyor, herhangi bir problem yaşamıyorum. Daha önce biraz uğraştırırdı, özellikle o burun kenarındaki kırmızılıklar sürekli çıkardı...
    Sen de farkedeceksin,cildin daha temiz ve parlak duracak,ondan önce kendi nefesin bile daha ferah gelecek, dokulara giden oksijen miktarını artırmış oluyorsun, vücut onarıma başlıyor, cildin de bundan nasibini alacak haliyle...:)
    Bu arada sigarayı bıraktığımdan bu yana o kırmızılıklar hiç oluşmadı:)

6. 21 Eylül 2008
  7. pullukafa

pullukafa Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    nası bıraktınız peki yaaa..:KK43:

8. 21 Eylül 2008
  9. endeniz

endeniz Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    http://www.kadinlarkulubu.com/sigaranin-sagliga-zararlari-ve-birakma-yontemleri-t2937/index.html

Bu linkte hem sigara ve sigara bırakma konularında bilgiler hem de bırakanların, bırakma yolunda olanların yorumları var. Ben sigarayı desteksiz bıraktım, sigaradan kopamamak, bırakıp 2 saat sonra tekrar devam etmek nedir onu da bilirim ama çok şükür artık hayatımda yok birkaç aydır ve hiç de aramıyorum. En fazla 2-3 kilo aldım, öle büyük bir hacim değişimi olmadı:)

Soracağın şeyler varsa, bırakmak istiyorsan sitede sana destek olacak, bu konuda motive edecek ve sorularını cevaplandıracak epeyce mesaj bulabilirsin, kendini foruma dahil edebilirsin. Dayanışma halinde bırakan arkadaşlar da mevcut...Sigarayı bırakırken, sigarayı bırakabilmiş insanların motivasyonu seni olumlu yönde etkiler zaten, seni daha güçlü kılar...Tiryakilik ömür boyu sürecek bir kader değil, bu alışkanlığı sonradan edindiğimiz gibi yok edebiliriz de...

Bu arada topik açarken sorduğun sorunun kesin ve tek bir yanıtı var : Sigarayı bırakınca, sigara içerken yaşadığın cilt sorunları büyük ölçüde bitiyor. Cilt nefes almaya başlıyor, kendini daha kolay yeniliyor, daha canlı ve parlak görünüyor. Bundan hiç şüphen olmasın canım...

Son düzenleme: 21 Eylül 2008
  10. 21 Eylül 2008
  11. Sineks

Sineks ölü böcek Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ben de bıraktım sigarayı yaz basında ve arada cokkkkkkkkkkkkkkk fark var.... cildim ne kadar yaslıymış meger sigara içtighim zamanlarda.. bi genclik güzellik geldi.. eskisinden cok daha sorunsuz cok daha duru cildim.. sigarayı bırakmak için sadece bırakıcam diceksin ve bırakacaksın.. yopksa olmaz.. ben aniden bırakıyorum dedim bıraktım.. kararlıysan bırakırsın kimse imseye zorla iç demiyoki.. nasıl bırakamıyoruz diyolar anlamıyorum.. bence bırakmak istemiyolar bosunda abizleri zehirliyolar.. ben bin pişmanım içtigime..

12. 26 Eylül 2008
  13. esoysf

esoysf Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ayy gerçekten mi yaa aynı şeyle benim de başım dertte ne yaptıysam gitmio özellikle burun çevresi ve kaşlarımın olduğu bölge pullanıo ve resmen deri değiştiriorumbenneyaptımki ama bırakamıyorum sigarayı ve cildim git gide mahvoluo:nazar:
    bi de nasıl bıraktığını yazsaydın

14. 26 Eylül 2008
  15. endeniz

endeniz Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Benim gene kaşlarımın olduğu deride pullanmalar oluyor, nemlendirciyle idare ediyorum ama burun çevresi yok mu!! kapatsan kapatamıyorsun, koparsan kızarıklık daha da büyüyor, hiç geçmiyor..Dermatolog onlar için seboreik dermatit dedi ve kortizonlu bir krem verdi; ancak o tip kremler uzun sürelli kullanımlarda deriyi inceltir..Sürekli nemlendirici niyetine kullanamazsın....
    Sigarayı bıraktıktan sonra hiç yaşamadım, sorunu kökten çözmüş oldum...

Nasıl bıraktığıma gelince...
    Ben annem ve babamla yaşıyorum, ikisi de içmez ve sigara konusunda çok duyarlıdırlar, en ufak bir kokuda söylenirler:) Sigara içerken dezavantaj olarak gördüğüm şey bırakınca en avantajlı etken oldu desem yeridir.
    yaklaşık 1 yıl önce midem bulandı, yediğim yemekten mi başka bir şey mi anlayamadım, o gün sigara içmedim. Daha sonra "sigara içmeden bir gün durabilmek" bana güç verdi. Sigarayı bıraktım demedim, her yeni günde bugün içmeyeceğim dedim,eğer istersem yarın düşünürüm ama önemli olan bugün dedim. "sigarayı bırakıyorum artık içmeyeceğim" sözünden ziyade "bugün içmeyeceğim" sözü daha tutulabilir bir sözdü. Her yeni günde bu sözü vermek daha mantıklıydı. İlk defa "kendimi kandırmak" yararlı bir eylem olmuştu.

o günlerde canım sigara çekti tabi, nikotin bantlarından kullandım. (O bantları kullanırken sigara içmek sakıncalı, vücuda fazla nikotin yüklemesi olur eğer içersen)..Gene her gün "bugün içmeyeceğim" dedim..Bir gün canım sigara istedi bu sefer 2 tane içtim ondan sonra 1 hafta içmedim. Sigarayı tam bırakmadım ama sigara içmediğim günler de oluyordu. Günde 1 paketten ayda 1 pakete düşürdüm. bu yaklaşık 6 ay böyle sürdü. Ama okuduklarıma ve duyumlarıma göre azaltarak değil birden bırakarak tam anlamıyla sigara bırakılabiliyormuş.
    ...Derken nisan ayında küçük bir operasyon geçirdim. Ön dişimin kökünde kist vardı, üst çeneden ameliyat oldum...Çekim ve ağız içi operasyonlarından sonra sigara içmek sakıncalıdır, kanama riskini ve şiddetini artırır, ağız içi ortamını mahvetmiş olursun, iyileşmeyi geciktirirsin. Sonra ön dişlerim kaplandı, yanındaki dişler beyazlatıldı. İstediğim şekilde gülebilmenin rahatlığını tadınca, o gün bugündür hiç içmedim. Sağlık kadar "estetik kaygı" da bunu sağladı;çünkü sigaranın dişlerin görünümünü mahvetmesi için fazla zamana gerek yok..
    Önemli olan sonuç işte, öyle ya da böyle sigaradan uzak olmak sağlığım için en yararlı adımdır.
    Benim hikayem bu canım....a.s.

16. 26 Eylül 2008
  17. esoysf

esoysf Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Süpersin yaa bunları okuyunca gerçekten biraz daha kendimi güçlü hissettim ben de bırakacağıom inşallah..Ya da bugün içmeyeceğim sözleriyle telkinler vereceğim kendime en iyisi bu sanırım:)

18. 1 Ekim 2008
  19. minikiz

minikiz Aktif Üye Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    38
    ben ilaç desteğiyle bir aydır bırakmaya çalışıyorum.çalışıyorum diyorum çünkü daha bir haftadır hiç içmiyorum.bir ay olunca bıraktım derim belki.cildimin rengi değişmeye başladı.sivilce çıkmıyor çıkanlar da çabuk kuruyor.aldığım nefes daha bi dolu dolu geliyor.kısacası zevkli birşey sigarayı bırakmak.bu arada endeniz arkadaşım süper destek verdi banaa.s.