Sigarayı bırakıp kilo alanlar

Konusu 'Zararlı Alışkanlıklar: Bağımlılık, Tiryakilik' forumundadır ve zedier tarafından 4 Ocak 2010 başlatılmıştır.

4 Ocak 2010
    Konu Sahibi : zedier
  1. zedier

zedier Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    Arkadaşlar öğrenmek istediğim şu;sigarayı bıraktan sonra kilo almanızın gerçek nedeni nedir.Yemediğiniz halde kilo aldınız mı?

2. 5 Ocak 2010
  3. htcvlkn

htcvlkn çıkmaz yolda yol aramakta Pro Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    sigara bırakıldıktan sonra günlük aldığın kalori hiç değişmese bile metobolizma hızı yavaşladığı için vücut ağırlığının %5 i kadar kilo alma ihtimali var. bunu bana kendi doktorum söylemişti. kilo alımını engellemek için spora yönelmelisin demişti doktorum. internette filan da metobolizma hızının düştüğü yazıyordu. aman boşver canım alacağın 3-4 kilo olsun. diyet yaparsın geçer gider o da. sen şu illetten kurtul da..

4. 5 Ocak 2010
  5. zedier

zedier Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    Kendi kendime yaptığım diyetle asla veremiyorum,bekleyip görmek lazım herhalde ılk ay almazsam bir daha almam diye düşünüyorum.Alırsamda doğru diyetisyene gitmem gerekecek.

6. 5 Ocak 2010
  7. TheShe

TheShe Guest

ılk bıraktığımda çok kilo almıştım ben, hatta bu yüzden tekrar içmeye başlamıştım eyvahedigeldismile
    Şimdi 2. bırakışım, 2 ay falan olacak, kilo almadım hiç.
    Ama abur cubura da yüklenmedim, iştahım da açılmadı.
    Yeme düzenimi değiştirmedim.
    ılkinde çok iştahım açılmış, abur cubura dadanmıştım boshayallersmile

8. 8 Ocak 2010
  9. zedier

zedier Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    Sigaradan değil ama kilo yüzünden acaip sıkıntıdayım,normal yediğimi yemeye devam ediyorum,zaten abur cubur yemem ama ödemmidir nedir bilmem 1 haftada 67den 69 a çıktım. ıçim daralıyor.

10. 8 Ocak 2010
  11. pelince

pelince Zayıflıycam Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    86
    Bende bırakalı 5 gün oldu yemek konusunda kendimi sıkmıyorum açıkçası ama öyle abartılı yemiyorum da tek derdim çayla olips yemek acayip hoşuma gidiyor günde 5-6 tane olips yiyorum.Ama bir hafta daha böyle geçsin spora vericem kendime bende sigara içerken spor yapmazdım şimdi spora başlayıp yediklerimede dikkat ederek aksine sigarayı bırakıp kilo verenlerden olmak sitiyorum bakalım.

12. 9 Ocak 2010
  13. zedier

zedier Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    Pelince bende kilo almıyarak belkide önyargıları yıkabiliriz,illaki kilo alınacak diye kural yok,günde 30 dk lık yürüyüş bile yeterli.Olips yemene takılma okuduğum kadarıyla sigara isteğini bastırmak için naneli bir şeyler atıştırın diye öneride bulunuluyorlar. Kızlar tat alma durumunuz nasıl,besinlerin tadını nasıl alıyorsunuz?

14. 9 Ocak 2010
  15. selenimo

selenimo çok şükürrr. Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    196
    kızlar bende tatlıya düşkünlük yaptı,sigara içerken tatlıyla hiç aram yoktu, sigarayı bıraktıktan sonra tatlı yeme isteğim oluştu,canım tatlı çekiyor hep, yiyorum valla,
    sigarayla tatlı merkezi beyinde aynı yerdeymiş ,sigarayı bırakınca o orataya çıkıyormuş,
    sigarayı bırakalı nisanda 3 sene olacak,
    ilk zamanlar hızla 7 kilo aldım.
    sonra spora ve az yemeye gayret ederek 5 kilosunu verdim,
    şu an itibariyle 3 kilo fazlam var hala,
    tatlı yemeye devam çünkü,

16. 9 Ocak 2010
  17. pelince

pelince Zayıflıycam Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    86
    Evettttttttttttttt arkadaşım ben sigarayı bıraktıktan sonra allahın izni le herşeyin üstesinden gelebileceğimize gönülden inanıyorum Allah sağlık versin şimdiden daha enerjik hissediyorum.Sen ne kadar oldu bırakalı zedier

18. 9 Ocak 2010
  19. TheShe

TheShe Guest

Ben de aynıyım, sigara içerken tatlı aramaz hatta yiyemezdim bayardı. Ama bırakınca sürekli tatlı yeme isteğim oluyor. Üst üste neler yiyorum belli değil :nazar:
    Benim zaten 2-3 kilo fazlam vardı üstüne almadım bırakınca, ama yüzde şişliğim var ondan da kurtululursam benden iyisi yok boshayallersmile