Sigarayı bırakmak için Zyban kullanan oldu mu ?

Konusu 'Zararlı Alışkanlıklar: Bağımlılık, Tiryakilik' forumundadır ve sumru00 tarafından 28 Mayıs 2010 başlatılmıştır.

28 Mayıs 2010
    Konu Sahibi : sumru00
  1. sumru00

sumru00 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Bu konuda pek bir bilgim yok ama şu ilk günlerdeki konsatrasyon azlığı sinir bozukluğu durumunu giderecek birşeyler arıyorum Zyban kullanan oldumu önerirmisiniz ?

2. 28 Mayıs 2010
  3. BinbirRenk

BinbirRenk Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    306
    Ödül Puanları:
    153
    Ben daha önce bir seferinde kullandım. Evet sinirleri yatıştırıyor, bırakmanın sendromlarını yaşamıyorsun ama beyinde baskılama olduğundan zararlı olduğunu söylüyorlar.
    Yani bu zayıflama hapları gibi bir etki.
    Sonuçta yine başladım ve şimdi yeniden bırakmaya çalışıyorum.
    Daha doğrusu bıraktım da başlamamaya çalışıyorum.kaydirigubbakcemile2

4. 3 Haziran 2010
  5. shining

shining Hoş Geldin Bebeğim Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Ben sigarayı bir çok kez bırakmaya çalıştım (Şu anda da 4 aydır içmiyorum) Bir keresinde Zyban ile bırakmaya çalışmıstım. Benim bünyem çok hassastır o yüzden mi bilmiyorum ama beni tam anlamıyla mongol etmişti zyban,, ole bön bön bakıyodum bi soruyu bi seferde anlamıyodum falan.

6. 3 Haziran 2010
  7. shining

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Onun dışında en rahat bırakma yöntemi bence biorezonans. Ben baya kolay bırakmıstım o yontemle ama baya tuzlu (300 tl) HAtta bigun cok sinirleninceye kadar aramadım bile sigarayı, Bu son bırakma denememde ise ot karısımından yararlandım. Kandaki mutluluk hormonu seviyesini tavan yaptıran bi karışım oldugundan ilk 1 haftalık donem kolay atlatılıyor (Ama bariz bi tiksinme olmadı bende). Onun dısında ise su an hala canım cekiyor cunku eşim kullanıyor. Bi sorunuz olursa seve seve cevaplarım

8. 3 Haziran 2010
  9. sumru00

sumru00 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Ot karışımı dediğin nedir ?
    Bu arada istek hep oluyor yani çok uzun yıllar önce bırakanların bile arada canı çekiyor duyduklarıma göre, keşke eşinde bıraksa senin içinde onun içinde iyi olur aslında çünkü içmeyene cidden iğrenç kokuyor... zyban öyle durgunluk yapabilir ama hapı bırakınca etkiside geçer zaten amaç ilk haftaları geçirmek şu ağlama krizlerini titremeleri iştahsızlık veya iştahlılık sendromlarını... gerisi daha kolay gibi geliyor bana...

10. 5 Haziran 2010
  11. shining

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    ot karışımı tek umut adlı bi karisim, evet eşimin kullanması kotu oluyor

12. 22 Ağustos 2010
  13. niloselos

niloselos Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    Yıllar önce Zyban la sigarayı bırakmaya çalıştım. Başlangıçta sinir, depresyon ve uykusuzluk yaptı. 15 gün bu çileyi çektikten sonra bir kırtasiyede küt diye düşüp bayıldım! Uyanınca birkaç dakika nerede olduğumu hatırlayamadım. Filmlerdeki "Nerdeyim ben?" sorusu gerçekten soruluyormuş. Sakın kullanmayın!

14. 27 Eylül 2010
  15. strawberry35

strawberry35 тнє נσкє& Pro Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    1.gün=herşey normal,ne sigara içme isteğinde azalma,nede bünyede bir tuaflık var.
    2.gün=fark göremiyorum yine,herzaman olduğu gibi yaşıyorum.
    3.gün=sabah ilk sigardan tat alamama,gündüz normal seyrinde gece şiddetli bir ağlama nöbeti(öyle böyle bir ağlama değil ama gözler patlayana kadar)sebep ise yok
    4.gün=tüm gün ağlama nöbeti devam ediyor,kuşa böceğe bakıp böğüre böğüre ağlama ,sigarada sanki lezzetli değil eskisi gibi
    5.gün=Tüm gün sürekli düşünme hali,iştahsızlık ve yorgunluktan ölmeme rağmen ciddi bir uyku sorunu ve uyuyayama.
    6.gün=uyuyamıyorum,çıldırmak üzereyim,iştah sıfıra düştü yemek yeme isteğim hiç yok.uyumak istiyorum gözlerim ağlamaktan ve uykusuzluktan ateş topu gibi ve uyuyamıyorum.
    7.gün=Ciddi bir baş dönmesi,eminimki tansiyonum diplerde şu anda,hala uyuyamıyorum,aşırı bir sinir ve düşünce hali devam ediyor,panic atak hat safada,sigarayıda sanki stresten içer durumdayım.eşimle tartışıyoruz bana sen beyninde yapıyorsun bütün bunları şeklinde bir yorumu var ve devam ediyorum ilaca acaba benmi saçmalıyorum diye.
    8.gün=Allahım ben ölüyorum galiba,işin ilginç yanı çokta hazır hissediyorum buna kendimi
    9.gün=bırakıyorum ilacı ve içmiyorum.sigara bana daha faydalı eminim.
    Eşim devam ediyor içmeye onda bir sorun yok henüz
    ben 2-3 güne kendimi ancak toparlıyorumki 10cu günden itibaren eşimde sinir,uykusuzluk,iştahsızlık ve baş dönmesi başlıyor.Şu saat itibair ile hala kendisi yaklaşık 2 gündür uyumamış haldekaydirigubbakcemile3
    Ve karar veriyorum benim beynim değilmiş tüm bu senaryoları yazankaydirigubbakcemile3
    Herkeste aynı etkiyi göstermiyeceği kesin ama beni maf ettiğini söyleyebilirim.
    Kesinlikle doktor kontorlünde kullanılması gereken bir ilaç.
    Siz siz olun benim gibi kulaktan dolma bilgilerle gidip eczaneden alıp başlamayın sakın.
    Mutlaka doktora danışın,uygun görürse kullanmaya başlayın.
    Hala kendime tam gelmiş değilim aynı duruma düşmeyin:eek:lmaz:

16. 1 Kasım 2010
  17. yjasmin

yjasmin Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    İnanmıyorum ya nasıl bir ilaçtır o öyle eşindede başladıysa uykusuzluk falan demekki herkeste aynı etkiyi gösterebilir iyiki buraya bakmışım ilacı almak üzereydim doktorada danıştım kullanabileceğimi söyledi hayatta almam artık!!!:KK24:

18. 14 Mayıs 2011
  19. fullestetikli

fullestetikli Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Zyban bana da dokunmuştu kullandığım dönemde iç sıkıntısı ,donukluk ve keyifsizlik böyle bir depresyona girer gibi olmuştum...İnanın kendiniz daha kolay bırakabilirsiniz sigarayı tabii ilaçların herkesteki etkileri farklı olabilir ama bendeki etkileri bunlardı...Ben biyorezonansla 3-4 ay sigarayı bırakmıştım en kolay ve rahat yöntem biyorezonans bence de...