Siğil ve Kanser!

Konusu 'Tüp Bebek Yöntemi ile Çocuk Sahibi Olmak.' forumundadır ve didi_ tarafından 11 Mayıs 2010 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    11 Mayıs 2010
    Konu Sahibi : didi_
  1. didi_

didi_ İki deli kedim... Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Kadın-doğuma gittim bugün, tekrardan smear için çağırmışlardı. (Daha önce de akıntım var diye gittim ve neye bağlı olduğunu öğrenmek için antibiyotik ve fitil verip bittikten sonra tekrar smear için gelmemi istediler.) Bu sefer aynı doktor yoktu. Siğillerim vardı yaktırdım sonra kalmadı bir daha da çıkmadı dedim. (1 yıl önce temizlendiler bu arada) Ona bağlı zaten bu akıntıların dedi. Rahim ağzı kanseri aşısını sordum zaten sana geçmiş virüs, aşıyı yaptırman anlamsız dedi. O aşıyı siğil sana bulaşmadan yaptıracaktın dedi. Aynı zamanda zaten onu özeller 600 tl ye yapıyorlar dedi.

Daha önce ki doktora sorduğum da yaptırabilirsin tekrardan siğillerinin çıkmasını engeller demişti. Fiyatı da 1000-1500 tl arası o da aynı şekilde özelde yaptırabilirsin demişti. Şimdi kafam karıştı hangi doktorun dediğine inanmalıyım. :bbo:

ılerde rahim ağzı kanseri olma riskim yüksekmiş!
    Bu doğru mudur? Doğru ise eğer ne gibi önlem(ler) almalıyım?

Umarım her sorduğumu cevaplarsınız. :gitme:

Son düzenleme: 11 Mayıs 2010
  2. 14 Mayıs 2010
  3. Bahceci

Bahceci Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    merhabalar geçmiş olsun. kanserden koruyan aşı diye bilinen aşının içinde bir kaç tipe karsı bağışıklık sağlandığından sizde lezyona yapanın tipi belirlenip ona göre aşı tavsiyesi en doğru olanıdır. ancak bahsettiğiniz fiyatlar gerçekçi değil. fiyatlar bu kadar yüksek değil. üç dozda tamamlanır aşınız madem başladınız üçünü de tamamlayın.

4. 14 Mayıs 2010
  5. didi_

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Şu an da siğillerim yok 1 yıl önce yaktırdım nüksetmediler. Tip için testte yapmadılar, öyle birşeyden de bahsetmediler. Hangi tür tipe sahibim bilmiyorum. Aşıya başlamadım henüz bilgi ediniyorum. Ne yapacağım peki siğillerimin hangi tip olacağını nasıl öğreneceğim?

Son düzenleme: 14 Mayıs 2010
  6. 15 Mayıs 2010
  7. Bahceci

Bahceci Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    kanda bu testi yaptırabilirsiniz. belli laboratuvarlar hpv tipleme çalışabilirler araştırıp bunu yaptırabilirsiniz. ya da ayrı bir maaliyette budur diye düşünüp zaten 5 tipe katşı duyarlı olan aşınızı yatırmaya başlayabilirsiniz.

8. 15 Mayıs 2010
  9. didi_

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Peki bu aşıyı olduktan sonra siğillerimin nüksetme durumu var mı? Onun için bir önlem alamaz mıyım?

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.