sigorta şirketine dava açsak sonuç alabilirmiyiz

Konusu 'Hukuk Köşesi' forumundadır ve cbbk tarafından 16 Aralık 2009 başlatılmıştır.

16 Aralık 2009
    Konu Sahibi : cbbk
  1. cbbk

cbbk Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    10-10-2009 saat 02 :30 da arabayla kaza geçirdik karşı taraf sokaktan aniden çıktı önümüze maddi ve yaralanmalı bir kaza oldu malesef ben ön cama kafamı sert biçimde çarptım arabanın önü göçtü karşı tarafın yanda hasarı vardı ama bizimkinden hafifti polis ve ambulans geldi beni hastaneye kaldırdılar sonra sabah karakola gittik ifade verdik iki tarafta alkolluydü ama sürücü olan eşimin 132 promil çıktığı için ehliyeti alındı ve karşı taraftan daha yüksek alkollü olduğu için trafik yönünden o hatalıda olsa kabahatin fazlası bizdeymiş neyse orda perişanca geçen saatlerden sonra ben kötüleşince şikayetçi olmaktan vazgeçtik uğraşamadık o halde yani zaten polislerde boşuna uğraşırsınız dediler karşılıklı şikayetçi olmadan eve döndük bizim araba şirket arabası eşimin patronunundu tamir ve ceza masraflarını karşıladık kaza günü verilen raporda bizim hasar bedeli 3000 tl kaeşı tarafın 2000 tl gözüküyodu 2 gün önce eşimin işyerine sigorta şirketinden karşı tarafın kasko bedeli olarak hazırlanmış 7000 tl lik bir bildiri geldi ödemediğimiz taktirde icra yolundan bahsediliyo eşim şirketi aradı bu fiyatın nasıl bu kadar yüksek olabildiğini sordu normal olduğunu söylediler eşime taksit yapabileceklerini bizim zaten trafik sigortamızında olmadığını söylediler bizde olduğunu söyleyip kendilerine faxladık inceleyip bize döneceklerini söylediler ve şu an bekliyoruz böyle bir parayı taksitlede ödememiz zor ne yapabiliriz uzlaşma sağlanmazsa dava açabilirmiyiz açsak şansımız ne olur çok zordayız resmen eşimle 3 gündür bunalıma girdik lütfen yardımcı olurmusunuz