sihirli bir formülü olan varmı acaba?

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve xxayazxx tarafından 31 Aralık 2009 başlatılmıştır.

31 Aralık 2009
    Konu Sahibi : xxayazxx
  1. xxayazxx

xxayazxx Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaşlar 29+1 hamileyim.doktorum bebişime zayıf dedi.ikinci hamileliğim.birincidede böyle olmuştu.doktorum bebek aspirini falan vermişti folik asit 9 ay kullandım zaten ve son aylarda bebeğim öyle büyümüştüki doktorum bile şaşırmıştı 3kilo 800 gram doğmuştu .şehir değiştirdik haliyle eski doktoruma gidemiyorum.şimdiki doktorumda 3 buçuk aylıkken vitamin vermişti onun dışında hiç bir ilaç falan vermedi bu aya kadar.böyle giderse karnında ölür yada doğumdan sonra ölür falan gibi şeylerle canımızı sıktı.ama moralimi yüksek tutmaya çalışıyorum.
    hafta başında başka bir doktora gidicem. ama yinede ne yesem bebeğim kilo alabilir bi fikri olan varmı yada böyle bişey yaşan varmı.lütfen yardımcı olurmusunuz

2. 31 Aralık 2009
  3. GIYMATLIM

GIYMATLIM Emrine Şükürler Olsun.. Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148
    canım önceki doktorunun verdiği ilaç ve vitaminler karnende yazmıyor mu? eski günleri bi kontrol et istersen.. belki yazılı birşeyler bulursun..
    olumsuz yorum yapan doktorlara aldırış etme.. sonuçta önceki hamileliğinde sağlıklı bi bebek dünyaya getirmişsin.. doktora ne oluyormuş..

4. 31 Aralık 2009
  5. xxayazxx

xxayazxx Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    malesef canım o zaman ssklıydım şimdi bağkurluyum.işte doktor diye gittk özel muayenesine 20 dakikayı geçmiştir bebeği görmek için ultrasonda kaldım nasıl canımı acıttı anlatamam bebek kıvrılmış açılsın diye sallıyo karnımı böyle sinir oldum ya yüzünü bile görmek istemiyorum

6. 31 Aralık 2009
  7. GIYMATLIM

GIYMATLIM Emrine Şükürler Olsun.. Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148
    ah canım benim ya bu ne biçim iş böyle.. yeni bi doktor arayışına girmişsindir mutlaka.. inşaallah o sana önce moral daha sonra bebeğinin doğru beslenmesi için bilgi verecektir.. üzülme sen.. 1 lt süt içiyormusun her gün.. bide hurma ye canım.. sütü özellikle gece sabaha kadar kalktıkça iç. yatarken baş ucuna koy oda ısısına gelir, her kalkışta koca bi bardak iç. sabaha kadar ondan bebek beslenir tecrübeyle sabittir..sıkma canını.. insanın böyle düşüncelerle iştahıda kapanır..:1ninca:

8. 31 Aralık 2009
  9. xxayazxx

xxayazxx Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    güzel temennilerin için teşekkürler arkadaşım inş. bulurum iyi bir doktor.her gün 2 bardak süt içiyorum ben.hurmada yemeye başldım.pek iştahımda yok aslında.azıcık bişey yesem hemen tıkanıyorum bilmiyorum neden.hayırlısı inş. düzelir

10. 31 Aralık 2009
  11. Nrrr_1985

Nrrr_1985 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    108
    canım ben ayranın bebeğe kilo aldırdığını duymuştum
    ben ilk hamileliğimin son 2 ayında baya ayran içmiştim bebeğim 3.600 doğdu
    ablamda çok elma yemişti ve süt içmişti bebeği 4.350 doğdu

12. 31 Aralık 2009
  13. xxayazxx

xxayazxx Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    TeŞekkÜrler meysacım.denerım bende

14. 31 Aralık 2009
  15. megryann

megryann Aşkımın aşkı.... Üye

Beğenildi:
    20
    Ödül Puanları:
    146
    Bir salak doktorda bana aynısını yapmıştı.Bebeğimin tepki verdiğini bize göstermek için elindeki ultrasonla karnıma vurmuştu.Canım yanmadı ama eliyle bile dokunmaya incitmeye korkan eşim o manzarayı görünce sinirleri bozuldu.Üstelik çok övdükleri bir doktordu.Bir daha gitmedim eşimle kavgayla çıktık resmen adamın muayenesinden birde mal gibi onca sıkıntılı muayeneye moral bozukluğuna 100 lira verip çıktık.Bize bu doktoru anlatan hanım akrabalarımzda muayenesinden çıkarken dünyanın en mutlu hamilesi olarak çıkıyorsunuz demişti.Yaşadıkllarımıza bakınca şaka gibi resmen.Şimdi bunları anlatsam inanmazlarda... Onların çok sevimli doktoru ya ... Ben yalancı çıkarım...

16. 31 Aralık 2009
  17. xxayazxx

xxayazxx Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    aynen bizde sanki doktorun canımızı sıkmasına moralimizi bozmasına 100 lira verdik.bizede arkadaş tavsiyesiydi.çok iyi bi doktormuş her hastasına vakit ayırıyormuş vs vs...tabi onlara göre.inanırmısın dayak yemişim gibi bi kaç gün karnım acıdı dokunamadım.bu arada bebeğim neler hissettti bilemiyorum

18. 31 Aralık 2009
  19. zeyra

zeyra rabbimin mucizesi gizemim Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    canım muz , pekmez ve bal canımcım bunları muhakkak sabah kahvaltılarında ye birde bol bol ayran yoğurt süt iç gerçi ben süt içemiyoruum ama ayran ve yoğurtla dengeliyorum hiçte öyle canını sıkma doktorların bazıları felaket tellallığı yapıyo zaten hamilenin durumunu anlamıyo madem öyle diyeceğine sana şunu yap şöyle beslen falan deseymişya yaa ne düşüncesiz insanlar var güzel haberlerini alırız inşallah