Sıkılıyorum...

Konusu 'Arşiv' forumundadır ve mart09 tarafından 18 Nisan 2009 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    18 Nisan 2009
    Konu Sahibi : mart09
  1. mart09

mart09 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    228
    Ödül Puanları:
    113
    Merhabalar bayanlar;
    Canım cok sıkkın ve düşündüm düşündüm kendim altından kalkamayınca buraya yazmaya karar verdim belki vereceginiz destek beni biraz ferahlatır.

Eşimin işi dolayısıyla yurtdışına geldik ve bende ücretsiz izin alıp onunla birlikte geldim. Yurtdışına dediğimde lütfen bunu Amerika, Fransa, İngiltere gibi algılamayın, bir Ortadogu ülkesindeyiz. Türkiyedeki evimizi kapattık dogal olarak.
    Burada eşyalı bir ev tuttuk. Evimiz evet çok kötü degil, ama kendi evimizde degil. Oturdugumuz koltuk, yattıgımız yatak hatta yemek yediğimiz tabaklar bile bize ait degil. Evde temizlik bile yapamıyorum çünkü içimden gelmiyor. Koltukların her tarafını silsem yıkasam ki(bunları tabiiki yaptık) yinede fikir olarak o koltukta kimler oturdu, neler oldu düşüncesi kafamdan çıkmıyor ve ne kadar temizlenirse temizlensin bu ev benim için her daim "pis". Türkiyede her Allahın günü duş yapan ben buraya geldim geleli haftada 1 duşa zor giriyorum çünkü akan suyun bile temiz olmadığına inanıyorum. Bu ülkeyi sevemedim, bizim ülkemiz gibi degil, sokaga cıkamıyorsunuz çünkü sokaklarda yürüyen bir Allahın kulu yok, dahası kaldırım bile yok. Herkes arabalarda. Eşim arabayı bana bırakmayı öneriyor hergün, ama gidip oturabilecek, bir cay içilebilecek 1 tek yer yok. Tek bir arkadasım yok. Hergünüm sabah uyanıp tv'nin karsısına geçip interneti açmak ve akşama kadar öylesine zaman öldürmekle geçiyor. İlk zamanlar kitap okuyordum ama getirdiğim bütün kitapları filmleri hepsini bitirdim.

Bu arada birde hamile kaldım, cok ama cok mutluyum. İstediğimiz beklediğimiz bir bebek bu. Ama bebeğim için alısveriş yapamıyorum, hayal kuramıyorum. Bebeğimin bir yatagı, bir odası, dogrudüzgün bir oyuncagı bile olmayacagını düşündükçe dahada geriliyorum. Doğrudüzgün beslenemiyorum çünkü burada hiçbirseyin tazesini yada güzelini bulamıyorum.

Hergünüm ağlayarak geçiyor ama bunu eşime minimum şekilde yansıtmaya çalışıyorum çünkü biliyorum onun elinden gelen birseyde yok. Köreliyorum, yıpranıyorum ve her geçen gün kendimden birseyleri yitirdiğime inanıyorum. Lütfen bana akıl verin belki sizlerden gelen fikirler benim için hayatı biraz olsun kolaylaştırır.

2. 18 Nisan 2009
  3. LayLayLomHop

LayLayLomHop Guest

ne kadar süredir oradasınız ve ne kadar süre kalacaksınız?

4. 18 Nisan 2009
  5. Egem

Egem Yokluk içinde Cumhuriyeti kuranların torunuyuz. Pro Üye

Beğenildi:
    9.435
    Ödül Puanları:
    238
    önce sakinleş bakalım.karnındaki bebeği düşün.ne yapacaksın senin kaderin de buymş hep kahırlanacağına kendini telkin etmeye,güzellikler bulmaya çalış.ne demişler doğduğun yer değil,doyduğun yer, sizin ekmek kapınızda orasıymış eminim ki hep orada duracak değilsiniz.hamile halinle hep kötü şeyler düşünürsen bebeğede yansır ,bebekte huzursuz olur

6. 18 Nisan 2009
  7. mart09

mart09 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    228
    Ödül Puanları:
    113

Daha bir yıl olmadı ve yaklasık 3 yıl buradayız:KK43:

8. 18 Nisan 2009
  9. LayLayLomHop

LayLayLomHop Guest

canım düşünmemeye çalış eşyalar pismiş şuymuş buymuş kendini o psikolojiden çıkart
    imkanın varsa sende çalışsan dicem ama :uhm:

10. 18 Nisan 2009
  11. unattainable

unattainable bitter Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Cok uzuldum canım senın adına..
    Ama bu gecıcı bır donem bende yasadgm yerı seven bı ınsan olarak dusunuyorumda zorlanırdım.Ama dusunmen gereken bır bebek var artık ve bır Turk kadını olarak kesınlıkle sabretmelı ve guclu olman gerektgını dusunuyorum ve emınım kı de oylesındır.:lepi: Gecıcı donem odlgu ıcın keyıf almaya bak derım ben sonunun guzel olucagnı bebegın orda dogsa bıle yıne buraya gerı donecgnı dusun..Keyıf almaya bak derım ben ama sakın uzulme

12. 18 Nisan 2009
  13. dilarem

dilarem erdim,serdim :) Pro Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    148
    Soyle dusun canim.Bebegin gelince o uc sene uc ay gibi gececek.Ayrica biraz uzun bir askerlik yapiyormus gibi dusun.Bu ise esinin,senin ve bebeginin ihtiyaci var.
    Hic mi otelde kalmadin,hic mi baskalarinin yattigi yatakta yatmadin?En azindan burda temizligi senyapiyorsun.Ayrica ne kadar kafana takarsan o kadar buyur dertlerin.Kolay gelsin,hamilelik zor bir surectir,bebisin bi gelsin bu kotu psikolojiden de kurtulacaksin gor bak.

14. 18 Nisan 2009
  15. Gxuxlsxuxm Sultan

Gxuxlsxuxm Sultan Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    146
    Canim bir problem varsa cözeceksin cözemiyorsan onu problem haline getirmeyeceksin.

Elinden geldigi kadariyla alismaya calisman daha iyi olur bence...

Orda mutsuz oldugun icin herseye olumsuz bakiyorsun, ..bende bir gurbetciyim almanyada yasiyorum sen yine günün birinde Türkiyeye dönecek orda yasayacaksin benim o sansim bile yok...:nazar:

Suan icin sabir etmekten baska caren yoksa sabir edeceksin arkadasim...:teselli:

Allah yardimcin olsun

16. 18 Nisan 2009
  17. demircool

demircool kişisel rütbeymiş hıh Pro Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    canım bulundugun ülkeyi cok merak ettim hangi ülke acaba

18. 18 Nisan 2009
  19. mart09

mart09 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    228
    Ödül Puanları:
    113
    Evet askerlik gibi düşünmek işe yarayabilir, bitmeyen askerlik:KK43:

ışin en komik tarafı hayatımda ilk defa calısmıyorum okumuyorum yani bir zorunluluğum yok, hayatım boyunca böyle bir zaman diliminin hayalini kurmustum. Bir süre işe gitmemek ne güzel olurdu diye. Simdi işe gittiğim günleri mumla arıyorum...

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.