Sıkıştım....

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve hemsirehanim tarafından 18 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

18 Ağustos 2010
    Konu Sahibi : hemsirehanim
  1. hemsirehanim

hemsirehanim Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Buraya yazanları okurum ama benim yazacağım aklıma gelmemişti..
    Benim derdim koca,sevgili yada aile değil..
    Aslında belki buraya yazılcak birşeyde değil ama yazıp rahatlamam lazım..
    Benim babam isim vermeyim çok büyük bir gıda firmasının önemli bir pozisyonunda üst düzey yöneticiydi.13 sene orda çalıştı.Sonra ordaki kötü niyetli bazı insanlar yüzünden işten çıkarıldı.İşini çok titiz yapar mükemmelliyetçidir.Başarısını çekemeyenler oldu.Babam geçen yıl eylülde işten çıkartılmıştı 9 ay sonra ufak bir marketler zincirinde tekrardan lojistik müdürü olarak işe girdi ama çalışma şartları çok kötü,verdikleri maaş önce aldığımızın yarısı,ve günde gidiş +geliş 140 km yol yapıyordu.53 yaşında bir insan için çok ağır ve hor bir işti.Neyse 4 ay sonra (yani 5 gün önce) bu işyerindende çıkartıldı.Sahipleri doğulu.Yönetici adı altında hep akraba insanlar.Hiçbiri iş bilmiyor.Doğululara lafım yok yanlış anlaşılmasın.Ama parasına güvenip iş yapmaya çalışan tiplerdi.Neyse işte babam işten çıkarıldı.
    Şimdi diceksiniz bu kızın derdi ne..
    Derdim geçim sıkıntısı..
    Benim 7 500 tl okul masrafım var(sadece öğrenim ücreti).Ayrıca erkek kardeşim konyada metalurji ve malzeme mühendisliği kazandı şimdi.Orda akrabalarımız var ama yinede masraf olcak.Evde ablam var psikolog aldığı 1500 tl.Babamında 1000 tl emekli aylığı var.Bunun dışında gelirimiz yok.Annem arkadaşların işe girip çalışıolar okul dönemi sende gir dedi.
    Benim migrenim var.En ufak uykusuzlukta yada yorgunlukta migrenim tutar.2 gün sürünürüm.Ayrıca okul dönemi 4 arkadaş tez hazırlıcaz.Son senem.Zaten haftada 5 gün gidiyorum okula.Çapada staja çıkıyoruz.Şimdi çalışsam okul dönemi nasıl devam etcem.ne ara ödev yapcam? ne ara dinlencem?
    Ayrıca öğrenci hemşireyi tanıdık olmadan hastanelere almıyolar kimse istemiyor.Benim tanıdığımda yok.
    Sadece paylaşıp rahatlamak istedim..Allah hepimizin yardımcısı olsun..

2. 18 Ağustos 2010
  3. leylek82

leylek82 çok zor bazen.... Pro Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    148
    büyük bi imtihandan geçiyosunuz canım
    ailecek üstesinden gelirsiniz inşallah
    bu sene okulunu bitirince çalışmaya başlar biraz olsun nefes alırsınız inşallah
    geçim derdi zor gerçekten hele de okuyan evlatlar ve büyük şehirde yaşamak zor oluyor
    babanız için de üzüldüm Allah yardımcınız olsun

4. 18 Ağustos 2010
  5. eftelya24

eftelya24 Sen benim en kıymetlimsin Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    allah yardımcınız olsun

6. 18 Ağustos 2010
  7. fiyonk_

fiyonk_ Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    düzenli bir hayata pek çok şey sığar. eğer durum ciddi olmasa annen çalış demezdi. yabancı ülkelerde insanlar 18 yaşından itibaren çalışıyorlar. eğer uygun bir şey bulabilirsen bence denemelisin.

8. 18 Ağustos 2010
  9. acemicadi

acemicadi Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148
    7500? maltepe ya da yeditepede öğrenim görüyorsun sanırım. aslında asıl büyük yük bu olmuş devlette olsan para derdniz olmazdı.

burs alabilme ihtimalin yok mu okuldan, vakıftan, belediyeden ya da yök'ten?

10. 18 Ağustos 2010
  11. hemsirehanim

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    cnm ben haliç üniversitesindeyim.kendisi vakıf olmasına rağmen çok para sömüren,1 gün taksidi geç yatırsan okula almayan,kronik hastalığı olan öğrenciye burs vermesi gerekirkenvermeyen,bölüm birincilerine burslarını ancak 2 yıl sora tenezzül edip veren bir okul.o yüzden okuldan almam imkansız.

12. 18 Ağustos 2010
  13. hemsirehanim

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0

cnm bide o sorun var öğrenci hemşireleri tanıdık ısrarı olmazsa çalıştırmıyorlar genelde yasak çünkü..inşallah bulcam ya

14. 18 Ağustos 2010
  15. hemsirehanim

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ya bide çocukluğumdan beri maddi yönden rahat bir hayat yaşayıp sonradan böle düşmek çok koyuyo.

allah hepimizin yardımcısı olsun..

16. 18 Ağustos 2010
  17. hemsirehanim

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    amin cnm hepimizin

18. 18 Ağustos 2010
  19. dertlisezen

dertlisezen Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    146
    Bızım de akrabamız var.Kızlarından bırı kıbrısta okuyordu dıgerı de beykentı kazandı.Bırının son senesıyken dıgerı daha yenı okula baslamıstı.Kucuk kızın yıllık 12500 tl okul odenegı vardı.Baba 1250 tl maas alıyor bı de 450 tl kıra alıyorlar.Zaten babanın maası okul taksıtıne gıdıyordu.Baba emeklı olmasına ragmen ek ıse gırdı.Buyuk kız kıbrısa gıtmedı sadece sınavlara gıtmeye karar verdı.Bır takıcıda calısmaya basladı.Yol parasını cıkardı.Kucuk olan da haftasonları sınav zamanı olmadıgında part tıme ısler buldu kendı harclıgını cıkrdı.Annesı de evden dantel ısı hatta bayram zamanları para karsılıgı baklava bıle yaptı.Şimdi buyuk kız stajyer avukat 1200 tl maas alıyor.Kucuk kı yaz tatılınde bır ay tatılden sonra part tıme ıste calısmaya basladı yıne.Baba hala calısıyor.Anne tum yaz bu erıste denılen seylerden yaptı sattı. Yanı canım ıstersenız herseyı basarırsınız,herseyın ustesınden gelırsınız.