Sıla - Atv

Konusu 'Diziler - Yeni Sezon' forumundadır ve Kazen tarafından 21 Aralık 2006 başlatılmıştır.

21 Aralık 2006
    Konu Sahibi : Kazen
  1. Kazen

Kazen Babalar ve Oğulları Yönetici

Beğenildi:
    17.197
    Ödül Puanları:
    488
    Mezopotamya'nın bereketli toprakları. Hiçbir penceresi birbirine bakmayan, yüksek avlulu evleri, daracık sokakları olan topraklarda kanun tanımaz töreler, töreye karşı gelen aşk!

Kalbinde hep hasret büyütmek zorunda kalan bir kızla, töreleri ve kalbi arasında kalan Boran'ın tutkulu aşk hikayesi!

Yazgısı, onu üç yaşındayken özünden, ailesinden koparıp, İstanbul'a sürükler. Kökleri Doğuda, Batı dünyasına ait Sıla, bir yalanla büyür. Sıla başka bir dünyaya kök salmaya çalışırken o farkında değildir ki, o topraklarda kızların kaderini başkaları yazar. Sıla'nın hiç duymadığı Berdel kelimesi, hayatının tüm seyrini değiştirir. Hiç tanımadığı ağabeysinin canını kurtarmak için, hiç görmediği aşiret reisi Boran'la zorla evlendirilir.

Artık Sıla kocaman bir evde, yıkılmaz kuralları olan bir töreye hapistir. Sıla her gün kaçış planları yapar ama farkında değildir ki, asıl kaçmaya çalıştığı şey, içinde yavaş yavaş büyüyen Boran'a duyduğu umarsız aşktır.

2. 21 Aralık 2006
  3. olilya

olilya Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    ben sılayı cok severek seyredıyorum
    bız her ne kadar medenı ve kulturlu yasşasakta ıst doguda torenın devam ettıgını bılıyoruz tore yuzunden azmı kadınlar oldu

egııtıım şart

4. 22 Aralık 2006
  5. kuzum

kuzum Bu konida hassasum Pro Üye

Beğenildi:
    252
    Ödül Puanları:
    163
    Hiç izlemedim. Ama bazen fragmanlarına denk geliyorum. Cansu Dere hiç olmamış bana göre.

6. 22 Aralık 2006
  7. Mahbile

Mahbile Acem Kızı Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    Doguda yaşananları tasnip etmiyorum tabiki egitim şart ,bende diziyi hiç izlemedim ama; çevremde duyuyorum vay be diyorlar cansu dereye bak nası oynamış, başkaldırıyor bunlar maalesef sadece dizilerde normal hayata böel güçlü bi kadın olmak gerek

8. 22 Aralık 2006
  9. EU1

EU1 Guest

SILA DİZİSİ TAMAM BELKİ GÜZEL AMA GÖZDEN KAÇAN BİRŞEY VAR HİÇKİMSE O YÖNE BAKMIYOR.BİRİNCİSİ BERDER KÖTÜ BİRŞEY FAKAT BERDERDE AŞK DOĞUYOR.İŞTE GÖZDEN KAÇAN BU:1shok: YANİ BUNDAN ÇIKAN MESAJ ŞU BERDELE BOYUN EĞİN NASILSA AŞK KENDİ GELİR.:kızgın: BENİM BU DİZİDE KARŞI OLDUĞUM NOKTA BU:uhm: ŞİMDİ SİZDE BUNU DÜŞÜNÜN VE YANLIŞSA BANA AÇIKLAYIN:uhm:

10. 23 Aralık 2006
  11. BitliPufi

BitliPufi Guest

filimde tek güzel olan şey aşk ama oda yanlış anlatılıyor ayrıca cansu dere çok kötü bi oyuncu film nekadar güzel olsada cansu dereee igrençç

12. 23 Aralık 2006
  13. therita

therita Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    bence de cansu dere yerine daha farklı biri olsa film çok çok daha güzel olurdu iyibir oyuncu değil neden seçmişler onu

14. 23 Aralık 2006
  15. yexsxil gxoxzlxuxm

yexsxil gxoxzlxuxm Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    farklı bi yorum diziyi seyrediyorum.doğrusu hiç böyle düşünmemiştim gerçekten o törelerle yaşayan biri bu diziyi seyrediyorsa kızlarına örnek verebilirler. ayrıca ordaki ağa kadar zengin ve okumuş değil bütün doğuda yaşayanlar bu kadar rahat bi yaşam verebilirmi,töre için kimsenin canına kıyılmamalı.
    sizlere katılıyorum cansu dere olmamış...

16. 25 Aralık 2006
  17. serayy

serayy çook şeker Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    Cansu Dere hiçççççç olmamış, gudubet şey.

bencede berdel imrenilecek bir yönden işlenmiş, aslında hiç bu yönden düşünmemiştim ama şimdi arkadaşım söyleyince, evet bende o kanıya vardım.

18. 25 Aralık 2006
  19. Elif

Elif Onur Üyesi Pro Üye

Beğenildi:
    5.147
    Ödül Puanları:
    438
    Boran herkesten gizli Sıla’nın burnunun dibine kadar sokulur. Sıla’yı gölge gibi izletir ve onu yalnız yakalayacağı anı kollar. Bedar’ın bütün çabalarına karşın Celil, silahını kuşanıp Sıla ve Azad’ın peşine düşer. Evlatlarını korumak uğruna Bedar da boş durmaz ve bütün çaresizliklere rağmen Emir’i de yanına alarak İstanbul’a gider. Sıla yaşadığı bütün zorlukların arasında, bir de Emre’nin yakınlaşma çabalarını engellemekle uğraşmaktadır. Narin ise abisine yaşattığı acının yükünü taşıyamaz hale gelir. Yaşadığı üzüntünün sebebi olarak Azad’ı suçlamaya ve ondan uzaklaşmaya başlar. Azad’ın Narin’e ulaşma çabaları sonuçsuz kalır. Celil Sıla’yı görmek için iş yerine gider ama Emre’nin kendisi için hazırladığı tatsız sürprizle karşılaşır. Sıla ise annesinin İstanbul’a geldiğini öğrenince, onun varlığıyla huzur bulmaya çalışır. Bedar’dan Emre için de hüküm verildiğini öğrenen Sıla şok olur. Celil Bedar’ın İstanbul’da olduğunu öğrenince onunla konuşmak ister ama Bedar kesin bir tavırla Celil’e karşı çıkar. Koca şehirde yapayalnız kalan Celil boşlukta gibidir. Boran’la Sıla birbirlerini hala özlemektedirler, ama gururları birbirlerine ulaşmalarına engel olur.