Silikon dnen bayanlar, bir okuyun, kafam kart

Konusu 'Meme Estetiği' forumundadır ve abcj tarafından 11 Haziran 2009 başlatılmıştır.

  11 Haziran 2009
  Konu Sahibi : abcj
 1. abcj

  abcj Aktif Üye Üye

  Katılım:
  1 Kasım 2008
  Mesajlar:
  537
  Beğenildi:
  2
  Ödül Puanları:
  86
  bir sitede okudugum su bilgiler kafamı karıştırdı ... şu bilgilere ne diceksiniz kızlar?

  Dr. Osman Oymak, göğse yapılan estetik ameliyatları ve risklerini anlattı:
  Jöle silikon zararlı mı?
  Türkiye'de sıkça kullanılmasına rağmen jöle silikon, ABD'de yasak. Sızarsa, vücutta bulunduğu bölgede ciddi problemler yaratabiliyor. (GERCEKTEN KULLANILMIYOR MU ?)

  Siz hangi silikonu kullanıyorsunuz?
  Ben bütün meme ameliyatlarında tuzlu su yani serum fizyolojik kullanıyorum. Benim hastamın
  bunu değiştirme mecburiyeti yok. Sızarsa korkmasına hiç gerek yok, çünkü tuzlu su, üstelik ömür boyu da kullanabiliyor. Ancak bunun da olumsuz tarafı, dokununca içinde su olduğu için daha sert olması. Üstelik cerrah
  açısından da içi su dolu bir protezi yerleştirmek, jöle protezi yerleştirmekten çok daha zordur. Çünkü su dolu protezi memeye yerleştirmek ve düzgün olmasını sağlamak daha zordur.

  Göğüslere takılan silikonları zaman içinde yenilemek gerekir mi?
  Jöle silikonları sekiz senede bir değiştirmek
  gerekiyor. Çünkü kılıfı eskirse sızma yapıyor. Diğer silikonları ise değiştirmek gerekmiyor.
  (DOKTORUNUZ SıZEDE 8 SENE SONRA DEĞıŞTıRMEK GEREKıR DEDı Mı)

  Silikonun içindeki madde niye sızar?
  Sızıntı mikro seviyede meydana gelir. Ama bu seviye bile vücut için önemlidir. Kişi her nefes alışverişte bu bölge oynar. Sürekli nefes aldığımıza göre bunda yorgunluk kırığı oluşuyor. Tıpkı metal yorgunluğu gibi. Bu durumda da minicik bir noktadan bile sızabiliyor. Eğer içindeki malzeme su ise 'Acelesi yok bir ara uğra, değiştirelim' diyoruz. Ancak başka bir malzeme ise 'Hemen gel' demek gerekiyor.


  Korkmayın infilak etmez!
  ıçinde hava olmayan bir şey basınçla patlamaz. Yani 'Uçağa bindi basınçtan patladı', böyle bir şey asla olmaz. 'Biri sıktı patladı' bu da olmaz. Ama eğer fabrikasyon hatası varsa veya eğer yerleştirilirken ufak bir kıvrım kaldıysa nefes almayla birlikte zaman içinde kendiliğinden patlayabilir. Bu da bir infilak şeklinde olmaz. Sabah bir kalkarsınız
  memenin bir tanesi sönmüş. Silikon eğer derinin altına yerleştirilirse deriyi deler geçer. Bu basına çokça yansıyan Sevda Demirel'in vakasındaki olaydır. Yani tamamen doktorun protezi yanlış yerleştirmesiyle ilgili. Patlamasının hayati bir tehlikesi yoktur.

  ALINTIDIR.

  Deriyi deler geçer nasıl bi durum fikri olan var mı ?????????
  bu bilgiler bir gazetenın sıtesınde yayınlanmıs ama tarıhı eski . acaba eski tarihli oldugu için mi bilgiler bu şekilde?
   
  Son düzenleme: 11 Haziran 2009
 2. 12 Haziran 2009
  Konu Sahibi : abcj
 3. sevindikce

  sevindikce Aktif Üye Üye

  Katılım:
  13 Mayıs 2009
  Mesajlar:
  104
  Beğenildi:
  3
  Ödül Puanları:
  86
  Merhaba abcj hiç korkma şekerim Aylin hanım 1 sene önce muayene esnasında bunların tümünü açıklamıştı bana. Silikonun protezden az da olsa sızdığını ancak farelerle yapılan deneylerde bunların çok afedersin küçük abdest yoluyla atıldığını, vücutta birikmediğini falan anlatmıştı ben sormadan. Patlar mı dediğimde de o bayanda düz yüzeyli protezin kıvrılıp derisini aşındırdığını söylemişti.Bunlar eski haberler!!!
   
 4. 12 Haziran 2009
  Konu Sahibi : abcj
 5. sharman

  sharman Aktif Üye Üye

  Katılım:
  24 Şubat 2008
  Mesajlar:
  50
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  76
  haber eski sanirim!!! her yil yenilikler oluyor estetik cerrahide. silikonlarda da. her dr un tercih ettigi bi teknik ve silikon var. hepside kendikini ovuyor. burda takip ettigim yazilar sonucunda buna kesinlikle emin oldum. sana en uygun olan dr u bulgunda eminim mutlu olacaksin.