silikon göğüs ucu ile emzirenler

Konusu 'Doğum Yapanlar' forumundadır ve eylulum tarafından 31 Mayıs 2008 başlatılmıştır.

31 Mayıs 2008
    Konu Sahibi : eylulum
  1. eylulum

eylulum Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    108
    ya arkadaşlar gögüslerim tekrar yara oldu.wee nin silikon göğüs ucunu aldım bununla emziririm diye ama bu ne biçim bişeymiş ya.Ağzına değdirir değdirmez kızımın midesi bulanıyo ve hemde benim kendi göğüs ucum buna çok uzak kalıyo.Hemde ucu kare gibi bişey..Sizinkilerde böylemiydi. emzirebildinizmi?

2. 31 Mayıs 2008
  3. yaseminsen

yaseminsen rabbım sen evladımı koruu Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    106
    cnm bende almıstım ama hıc kullanamadık sacma bısey sen bence lansınoh adlı kremı al ıyılessın gögüslerin

4. 31 Mayıs 2008
  5. janet

janet Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    neden onu kullanıyorsun ben ğögüs ucu porepleminden dolayı kullanmıstım düz ğögüsüm ucu süt oldugundan bebek ağzına alamıyordu biz yaklasık 1 ay kullandık bebek emdiginden dolayı süt ğeliyor zaten ama sırf ağrı icin kullanıyorsan bence kullanma sürekli zeytin yağı sür ğögüsüne hem bebeğe zararı olmaz hem ğögüs ucun iyilesir yara olmaz

6. 31 Mayıs 2008
  7. elanurum

elanurum Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    eylülcüm ben dogumdan hemen sonra silikon gögüs ucu kullanmıştım markasını hatırlamıyorum eczaneden almıştık kısa bi süre sonra bıraktık
    geçenlerde gögüs ucum yara oldu tekrar ucu denedim canım daha çok yanmıştı bende gögsüme bebek yagı srdüm bikaç sürmede toparladı tavsiye ederim

8. 1 Haziran 2008
  9. DAYCA

DAYCA Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    76
    Silikon gogus ucu katiyyen kullanma. Mantar, mastit gibi enfeksiyonlara da sebebiyet veriyor ustelik. Motherlove diye bir Amerikan markasi var, Onun gogus kremini siddetle tavsiye ederim. Ilk surmeden itibaren muthis fayda ediyor. Yarayi iyilestiriyor. yuzde yuz organik bitkiler icerdigii icin temizlemek ve silmek gerekmiyor. Internette de satiliyor bazi eczanelerde de var. www.ebebek.com da da varmis mesela, ben www.dogalecza.com dan aldim. Ikinci oglum 15 gunluk ve ben ilk gun acir acimaz kullanmya basladim, hic sorun yasamadim.

gfb csm bunu beğendi.
  10. 1 Haziran 2008
  11. ckozkan

ckozkan Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Ben 1 aya yakın süre Avent'in silikon meme ucunu kullandım (küçük) hem meme ucum yoktu hemde acayip göğüs uçlarım yara oluyordu kanıyordu lansinoh kremde kullandım beraberinde pek sıkıntı olmadı şimdi düzeldi silikonsuz emziriyorum ama her seferinde (pakette iki tane var) birini yıkayıp steril edip diğerini kullandım çok memnun kaldım

12. 1 Haziran 2008
  13. WaterLilly

WaterLilly Rüya'm benim Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    eylülüm, geçmiş olsun inşallah göğüs uçların çabucak iyileşir de silikon koruyucuya ihtiyaç duymazsın.

dayca tavsiyen için teşekkürler ben de hamileyim ve bu tür bilgiler ileride bana da lazım olacak ancak dikkatimi çeken bir şey oldu senin motherlove markasını övdüğün başka bir mesajını daha okumuştum o yüzden tüm mesajlarına bir göz attım ve %90'ında bu markayı övdüğünü hatta neredesye reklamını yaptığını farkettim, neredeyse senin bu ürünü pazarladığını düşünmeye başlayacağım, ürün seni o kadar etkilemiş olmalı ki bu denli ateşli savunucusu olmuşsun tekrar teşekkürler.

Rossella bunu beğendi.
  14. 2 Haziran 2008
  15. murgiz

murgiz kuşum ardam Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    benim hala yara ve aventinkini kullanıyorum st6ndart olanını ngögüs ucum büuyük ve şekilsizdi düzene sokjtu tavsiye edi,yorum bundan önce wee ninkini almıştım gösümü daha beeter yara yaptı ve oğlum onu tutmak istenmiyordu bunu tutuyor ve bu acıtmıyor gögüs ucu yaramada iyi geldi

16. 2 Haziran 2008
  17. eylulum

eylulum Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    108
    ya arkadaşlar benim durumum çok vahim. göğüs ucum çatlak diyodumya ağrımın onunla alakası yokmuş.Çatlak iyileşti ama ağrım geçmedi.bütün gçğsüm 1 haftadır bıçak saplanır gibi ağrıyo. Emzirditen sonra başlıyo yarım saat sürüyo ama o yarım saat ölücek gibi oluyorum. Bugün yine tuttu ama geçmedi 1,5 saat evde ağladım geçmesini bekledim ama nafile acil doktora gittik.Aynı göğsümde daha önce mastitte oluşmuştu ama geçti.Bu ağrı çok farklı ultrasona giridim tekrar yine bişey yok. Herzaman emzirdikten sonra oluyodu.Doktor kanallar süt dolarken kasılma oluyo dedi vede pompayla kasları zedelemişsin dedi.Tabi bunlar ihtimal.Ağrı kesici krem hap ve antibiyotik alıyorum biraz rahatladım.Kısacaası ne olduğunu çözemedik.Böyle bişey yaşayan varmı aranızda.

18. 3 Haziran 2008
  19. ckozkan

ckozkan Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    bendede senin dediğin gibi emzirdikten sonra oluyor ben doktora gidecek kadar ağrı duymuyorum ama süt tekrar toplanırken olduğunu sanıyorum