Silikon Göğüs Ucu ??

Konusu 'Doğum Yapanlar' forumundadır ve Charm tarafından 4 Ekim 2008 başlatılmıştır.

4 Ekim 2008
    Konu Sahibi : Charm
  1. Charm

Charm Whats up ? Pro Üye

Beğenildi:
    19
    Ödül Puanları:
    198
    Merhaba Anne arkadaslar.. :1rolleyes:
    Aranızda silikon göğüs ucu ile bebeğini emziren yada daha onceden öyle emzirmiş olan varmı ?
    benim göğüs uclarımda yara olusmus emzırırken bazen dayanılmaz cok acıyor bazen dayanılcak kadar, gecene kadar sılıkon uc kullan dedıler hastaneden..
    ama silikon uc ile emzırırken sankı bıraz daha uzuyor emzırme suresi (5-10 dk gibi bazende normalle aynı) ve gaz yapıyormu acaba dıye kafama cok takılıyor ?..
    bu konuda bılgınız var mı ? bazen basta onu kullanıp yarısında cıkarıp göğsümü verıyorum ama yaralar gecene kadar en azından bu sekılde emzırmelıyım.. bır sakıncası varmıdır ? yeterlı doyuyormudur ? yada hava yutuyormudur ? bılgısı olan varsa aydınlatırsa cok sevınırım.. benneyaptımki

2. 4 Ekim 2008
  3. ghaneli

ghaneli ^AhmetBarışCanan^ Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    canım öncelikle gözün aydın allah analı bablı büyütsün
    ben doğumdan hemen sonra göğüs ucu kullanmaya başladım çünkü göğüs uçlarım hiçç yoktu allaha şükür hiç yara olmadı 2 ay emzirdim gaz yapıp yapmadığını bilemiycem çünkü benim oğlum gazman gibiydi kendi sürekli gazını atardı
    şimdi çıkardım göğüs uçlarını ama göğüslerim feci yara oldu emzirirken çookk canım yanıyo
    hatta göğsümün ucu alttan yarıldı
    arada yine göğüs ucu kullanıyorum
    sürekli kaynatıyorum
    ama dikkat et etten verince daha silikonu kabul etmeye bilir sonra öyle acı içinde emzirirsin daha çok yeni şimdi silikon uçla devam et ama sürekli krem kullan sonra verirsin etten
    ben şimdi etten veriyorum ama çokk feci acıyolar

4. 5 Ekim 2008
  5. sedef20

sedef20 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    canım benim oğlum doğduğunda emememişti bende silikon uçla emzirdim. 5-6 gün filan bu şekilde emdi. bence doyuyordur. ama gaz yapıp yapmayacağını bilemem.

6. 5 Ekim 2008
  7. DIONYSOS

DIONYSOS :) nasılım??????? Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    mrb betül, ben aventin kullandım 2-3 kez ve hiç içime sinmedi, oğlum çok yoruluyordu hem gözlemlediğim kadarıyla aralardan havada giriyordu.zaten küçücük ağızları var silikonun uçlarıda kocaman ve sert! emzirme bittikten sonra yavrumun ağzı 2-3 dakika açık kalıyordu bende dayanamadım silikonsuz verdim şimdi 1 ay oldu ağım çok çok az , ağrının azalmasının nedeni hem doğru emzirmeyi öğrenmemden hemde zamanla duyarsızlaşmasından kaynaklandığını düşünüyorum ..emzirirken göğsünün kahverengi olan kısmı tamamen ağzına vermeye çalış
    benim göğüslerim yarılmıştı içinden et gözüküyordu dişim sıka sıka verdim iyi ki vermişim
    yoksa silikona alışıp tekrar memeye dönmesi çok zor olacaktı sende memeye döneceksen bir an önce yap..silikona devam edeceksen de temizliğine dikkat etmeye çalış..
    iyi geceler..

8. 5 Ekim 2008
  9. baranxixnannesi

baranxixnannesi cantanem baranım benım Pro Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    canım hıc bısı olmaz emzır yaraların gecene kadar havada almaz dıkkatlı kullanırsan doyar merak etme sen sure bıraz uzar ama o doyunca ceker kendını korkma. betulcum

10. 5 Ekim 2008
  11. sezin05

sezin05 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Benimde bebeğim doğduğu gün hemen gögüslerimi yara yapmıstı ben zaten önceden medelanın smal boy gögüs ucunu almıstım bir gögüsümün ucu yok çünkü.kızım 2 aylık oldu.gögüsümü direk verince birkaç emzirmeden sonra çok acıyorlar bende ara ara gögüs ucunu kullanıyorum..gaz yapmadı benim kızımda emiyor gazınıda kolay çıkarıyor.gögüsümüde reddetmiyor allaha şükür.ewet yapı olarak gögüs ucundan daha geniş ve sert ama yinede işe yarıyor..

12. 5 Ekim 2008
  13. fiko

fiko deniz'in annesi Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bende wee nin göüs ucunu kullandım.göğüs uçlarım yoktu 1 ay kadar kullandım ara ara çıkartıp verdim 1 ayın sonunda bıraktık silikon ucu her defasında sıcak suyla yıkayıp ılıkken göğsüme taktım daha iyi yapışıyor hava boşluğu kalmasın hava yutmaz ama vakumladığı için uçta süt birikiyor daha fazla geliyor yetişemiyor tabi o zaman boğazına kaçırıyor hava yutuyoda olabilir tabi gazını çıkartırsan bence sıkıntı çekmezsin

14. 5 Ekim 2008
  15. Prm.Oznur

Prm.Oznur Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    ben tam 2 ay bebegimi slikon meme ucuyls emzirdim hem yara olmuştu hemde mem ucum küçüktü 2 ay sabırla onunla emzirdim evet dediğin gibi emzirme süresi uzun oluyor. ve bebeğe gaz çok yapıyor havada emebiliyor onun için sende kullanacaksan gaz çıkarmasına yardımcı ol metsil falan kullan yaraların içinde kremler kullan ve zeytin yagı sür yumuşasın valla benimki sadece kremle geçmedi zeytin yagı falan kullandım çook geçmiş olsun bebeginle saglıklı mutlu günler.a.s.

16. 5 Ekim 2008
  17. Axsxk-xix Asi

Axsxk-xix Asi Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Ben de doğumdan hemen sonra mecburen 1,5 ay kadar silion kullandım. Hem uç yoktu, hemde 2300 gr doğan bebişim beceremiyordu emmeyi :KK43:

Bizde gaz sorunu hiç olmadı, 10 günde bir yenilerini aldım. Temiz kullanmaya dikkat ettim. Yaraların çoğalır da hiç emziremezsen daha kötü olur. Tereddüt etmeden kullan bence :)

18. 5 Ekim 2008
  19. Charm

Charm Whats up ? Pro Üye

Beğenildi:
    19
    Ödül Puanları:
    198
    çok tesekkurler arkadaslar..
    bende wee nın silikon ucunu kullanıyorum bır göğsmden cok guzel alıyor sılıkon ıle dıgerınden bıraz rahat degıl gıbı..
    zaten huzursuz oldugunu anlarsam emerken cıkarıp çıplak göğsü verıyorum.. ağzımın tadını biliyorum der gıbı saldırıyor :))..
    gaz problemımız cok yok ama yınede bazı geceler uykuda cok huzursuz oluyor kendı kendıne cıkarmaya calısıyor bende ovuyorum fılan ama.. bazen rahatlıyor bazen sabaha kadar suruyor :KK43:..