Silikon Jel mi, Cohesiv Jel mi daha iyi?

Konusu 'Meme Estetiği' forumundadır ve panedlla tarafından 28 Mart 2009 başlatılmıştır.

28 Mart 2009
    Konu Sahibi : panedlla
  1. panedlla

panedlla Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Herkese merhaba...

Foruma yeni üye oldum. 2 yıldır göğüs büyütme ameliyatlarını araştırıyorum, ama sanırım iki hatfa içinde cesaret edebilirsem olucam... :) Forumda yazdıklarınızı okuyorum bazen ürkerek bazen sevinerek... Doktorların sitelerini ve konuyla ilgili yazılmış pek çok yazıyı okudum. Yoğun çalışma temposu içinde 4-5 doktorla telefonla görüştüm. Kas altı, yuvarlak ve pütürlü yüzey silikonlar aklıma yattı. Ancak benim için en önemlisi protez takılan göğüslerin meme dokusu kıvamına ulaşması. Bunun için de doktorlar 1. tip jel protezlerden bahsetti. Yani yumuşak ve akışkan jeller ile dolu protezler. Tam meme dokusu ve hissi yakalanabiliyormuş. Cohesiv jel ise 3. tip jel grubuna giriyormuş ve sertmiş. Yani doğal meme dokusundan daha sertmiş. Doktorlardan en önemli ricam doğallığı yakalamaları. Görüştüğüm isimlerden biri Yeditepe Üniversitesi Rekonstrüktif Cerrahi Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Ahmet Karacalar ve Haydarpaşa Numune Hastanesi Esstetik Cerrahi Birimi Klinik Şefi Doç. Dr. Mustafa Tercan. Doktorlar bana cohesiv jeli değil 1. tip dedikleri jel protezleri önerdiler. Ancak tek sorunu araştırdığım kadarıyla Allah korusun kazada yaralanmada ya da dışındaki silikon kılıf zarar gördüğünde içindeki jel göğüs dokularına akıp yayılabiliyormuş ve bu da ancak cerrahi bir müdehaleyle temizlenebiliyormuş.

Arkadaşlar öncelikle aranızda cohesiv jel değil, normal jel protez taktıran var mı? İkincisi yumuşaklığı nasıl? kaydirigubbakcemile2

2. 28 Mart 2009
  3. miraculous

miraculous Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    121
    Ödül Puanları:
    93
    cohesiv jeller daha sert silikon olduğu daha belli oluyo fakat avantajı allah korusun bir kaza anında kesildiği zaman vücuda aksa bile zararı yokmuş.

4. 28 Mart 2009
  5. panedlla

panedlla Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Teşekkürler miraculous, evet ben de cohesiv jellerin daha sert ve dokunulduğunda daha yapay olduğunu doktorlardan öğrendim. Kafam çok karışık. O kadar araştırdım ki normal jel proteze karar vermiştim, ama şimdi düşünüyorum acaba normal jelden vaz mı geçsem de cohesiv jel mi koydurtsam. ama o da dokununca yapay duruyormuş. Yani sert,,, Şimdi bekerım ama evlendiğimde eşim için sorun olsun istemem. Üstelik söylemeyi bile düşünmüyorum.

Aranızda normal jel protezlerden yaptıran var mı arkadaşlaaar? Dokunma hissi gerçekten meme dokusuna yakın mı? Ve protezin zarar görüp vücuda yayılma olasılığı nedir?:uhm:

6. 28 Mart 2009
  7. xoxykxux76

xoxykxux76 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    ben ameliyat olmadım ama bir kaç doktorla görüştüğüm için artık fikir sahibiyim akışkan jel dolu protezler her hastada minimum düzeyde sızma yapıyormuş zamanla protezin katmanları yoruldukça bu oran dahada artıyormuş canım. katı jelle dolu olanlara gelince.eğer damla şeklinde katı jelle dolu bir protez kas dokusunun üstüne yerleştirilirse ozaman göğüsün altında ve yanlarında muhakkak belli olacaktır çünki proteze damla şeklini veren kenarları daha kalın ve sert..kuzenim kas üstü damla protez yaptırdı ilk zamanlar mükedmmel görünüyordu ama zamanla şekli bozuldu uzandığı zaman oluşan görüntü hiç hoş değil ben bu yüzden yuvarlak protez düşünüyorum ayrıca bir bilgi daha...... doktor nekadar usta olursa olsun damla protezin dönme riski çok çok yüksek bunu bütün doktorlar kabul ediyorlar lar zaten....umarım başınızı ağrıtmamışımdır sevgiler

8. 28 Mart 2009
  9. panedlla

panedlla Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    olur mu öykücüm ne baş ağrıtması, bilakis mutlu oluyorum bilgileri ve deneyimleri paylaştıkça,,,
    haklısın canım ben de yuvarlak kasaltı protezde kesin kararlıyım. damla protez koydurup dönme riskine katlanmak istemiyorum. aklıma takılan tek şey işte bu: cohesiv mi olsun , yoksa jel mi? hangisi daha yumuşak ve iyidir? her yönüyle doğal dursun istiyorum, boyutuyla, görünümüyle, hissiyle,,,

ayrıca cohesiv koyduran ya da jel koyduran arkadaşlar da deneyimlerini anlatırsa çok memnun olurum...

Son düzenleme: 28 Mart 2009
  10. 28 Mart 2009
  11. miraculous

miraculous Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    121
    Ödül Puanları:
    93
    bildiğim kadarıyla sitedeki çoğu arkadaşımız normal jel olandan yaptırdı...onlara bi danış istersen cnm..bana doktorum dediği şey cohesivlerin sert olduğu..örneğin demet akalınınki gibi

12. 28 Mart 2009
  13. miraculous

miraculous Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    121
    Ödül Puanları:
    93
    bu arada öykü damlanın dönme riski çok çok yüksek değil,aksine çok çok düşük...iyi bir doktora yaptırdığın zaman neredeyse hiç...ablam 4 sene önce yaptırmıştı...ne döndü ne de yatınca belli oluyo...hatta tamamen kendi göğsü gibi duruyo

14. 28 Mart 2009
  15. xoxykxux76

xoxykxux76 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    damla protezlerin damla şeklini koruyabilmeleri için kenarları çok daha sert birde eğer içi katı jelle dolu ise gerçek meme dokusuna çok yakın olacağını zannetmiyorum..her damla protezin dönmesi tabikide mümkün değil ama böyle bir risk olmalıki doktorlar bu konuyu muhakkak hatırlatıyorlar..eğer yumuşak bir göğüs isteniyorsa bence akışkan jelli protezler tercih edilmeli ama bence güvenlikte son derece önemli buyüzden ben sanırım cohesiv jelli bir protez tercih edeceğim ... göğüslerimin dik ve sert olmasını tercih ederim....tabii bütün bu yazdıklarım nacizane kendi fikirlerim son kararı herzaman işini iyi bilen bir cerraha bırakmak taraftarıyım..herkese sevgiler

16. 29 Mart 2009
  17. miraculous

miraculous Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    121
    Ödül Puanları:
    93
    rastgele bir doktora yapıldığı zaman tabii dönme riski olur...ama tecrübeli bir doktora yapılığı zaman bu risk yok denecek kadar aza iner diye düşünüyorum...
    ben ameliyat günümü aldım ama hala damlamı yuvarlakmı karar veremedim..bana her ikiside uygunmuş..çok kararszım haftaya pazartesi son kararımı vermiş olmam lazım

18. 30 Mart 2009
  19. panedlla

panedlla Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Teşekkür ederim öykü ve miraclous,,, umarım ben de birine karar verir de harekete geçerim :)