Şimdi ben mi suçlu oldum???

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve zuzum24 tarafından 11 Mayıs 2010 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    11 Mayıs 2010
    Konu Sahibi : zuzum24
  1. zuzum24

zuzum24 askim+cocuklarim=ben Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    merhaba kizlar,esim 1 yil sonra birkere daha kumar oynadi bende ailesini aradim türkiyede onlar ,sikayat ettim neler söyledim ,onlar tamam kizim sen haklisin biz söyleriz felan filan yaptilar,3 gün oldu ben arayali esimle ilk gün sicaga sicagina konusdular birdaha konusmadilar,3 gündür neyaptiniz diye arayan soran olmadi ,ben bosanicam dedim anneme gidiyorum dedim ne yaptin diye arayip sormadilar bile,1000 euro kaybetmis esim ,ben ilk dedigimde kayinvalidem eee kizkardesinin dügünü olcak 3 hafta sonra babasina destek olsaydi ya teyzesine borcumuz vardi eee onu verseydi ya dedi,yani kizim sen ne yapicaksin kirani felan ödeyebilcekmisin 2 cocugun var aybasini nasil getirceksin diye soran olmadi,esim gitmememiz icin cok yalvardi cok agladi bukez gecen seneye bakarak daha cok pismandi 3 gündür sürekli agliyor bana belli etmiyor ama ben farkindayim,ama ben 3 gündür hala düsünüyorum bosanmayi iki yabanci givbiyiz evde düsünmekde oldugumu biliyor oda,kararimi bekliyor ,ben neyapicam bilemiyorum cok seviyorum onu oda beni sevdgine inaniyorum ama bu kumar nasil bisey anlamiyorum kumar disinda her konuda anlasiyoruz 9 yildir tanisiyoruz 7 yildir evliyiz asla beni kimseye hele ailesine ezdirmedi ,cok memnumum aslinda ondan evlilim cok iyi gidiyor ama maddi sikintimiz vardi o sira girdi kumara tedavlik bisey oldu bu artik hastalik bence kumar ,ama ailesininde öyle duyarsiz davranmasi beni deli ediyor dün dedim artik bende sizin gibi umursamaz davranicam dedim ,gecen yilda oynadiginda hic aramadilar ,1 bin euro yardim ettiler onu hala vermedik diyemi acaba aramiyorlar anlamiyorum ben dün resti cekince bugün esimi aradi kayinpederim o uyuyordu caldi caldi sustu tel ama arkasindan beni aramadi insan bir arar,kötü durumda olan benim simdi suclu benmi oldum anlamadimki:

Son düzenleyen: Moderatör: 8 Aralık 2010
  2. 11 Mayıs 2010
  3. sessizlikicinde

sessizlikicinde DesigneR Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    kumar yüzünden çok kötü durumda olan insanları görüyoruz.

4. 11 Mayıs 2010
  5. hurrem

hurrem iyilik güzellik Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    bu da hastalık gibi işte
    başlamış bırakamıyor ama ilk başta bence parasal sıkıntınızı gidermek adına iyi niyetle kötü bir şey yapmış
    kolay yoldan para kazanmaya çalışıyor anlaşılan ama bağımlılığa dönüşmüşse kötü
    eşinin ailesinin yaptığı da hiç doğru değil neden destek olmuyorlar
    sen bence onlardan umudu kes eşinin problemini kendin halletmeye çalış
    oturup iyice anlat durumu bir daha yaparsan böyle böyle olacak göze alıyorsan devam et diye
    Allah yardımcın olsun

6. 11 Mayıs 2010
  7. kar

kar içim buz tutmuş.. Pro Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    148
    onun aılesının tepkı vermemesını gecın derım cunku sız bı aılesınız esınız ve cocuklarınızla..sız dusunup karar verın onlar dugunlerı oldu ıcın mesgul olabılırler ..
    esınızden bı soz alın ve bu sozu bozdu zaman ayrılcanız soyleyerek arayı duzelte bılırsınız ..
    3 gun boyunca buna cok uzulmesıde pısmanlıgını dıle getırmıdr zaten..

8. 11 Mayıs 2010
  9. yercekimlikaranfil

yercekimlikaranfil Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    35
    Ödül Puanları:
    108
    Gerçekten bu bir rahatsızlık. ıyi bir insansa, evliliğiniz geneli ile yolundaysa ve en önemlisi düzelme çabası varsa eşinize destek olun, tedavi olsun.
    Ailesine gelince. Daha önce ve ilk başta ilgilendiklerine göre, belki de bir art niyet yoktur diye düşünüyorum. Belki siz kötüyseniz karı koca arasına girmiş gibi olmamak için üstüne düşmemişlerdir. Hemen kesin karar vermeyin. Konuşun bakalım onlarla da sakince tekrar. Düğün zamanı belli olur tavırlarından.

10. 11 Mayıs 2010
  11. Seloxsx

Seloxsx Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    Kumar bağımlılığı psikolojik bir hastalıktır ve aynı uyuşturucu bağımlılığı veya alkol bağımlılığı gibi psikolojik tedavi gerektirir.Eşinizin bu durumdan kurtulmak için bir psikiyatriste muayene olması ve onun göstereceği şekilde tedavi olması gerekiyor. Senin yapabileceğin de tedavi olmayı kabul etmezsen seni bırakır giderim demektir. Yoksa sadece kumarı bırakacağına söz ver falan demek boştur çünkü bu bir bağımlılık tedavi edilmeden bırakması çok zor.

12. 11 Mayıs 2010
  13. mirayhale

mirayhale Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    severkende ayrilmak cok zor olur ya.
    bir sans daha ver ama son sansi oldugunu iyice belirt.
    bu bir hastaliksa gidip tedavi olsun.seni ve yavrularini kaybetmek istemiyorsa bir kumar illeti icin tedavi olsun.

14. 11 Mayıs 2010
  15. Mihriban

Mihriban Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    196
    ailesini falan boşver canım sen eşinle konuş
    arkadaşların dedikleri gibi psikiyatra gidin uzman yardımı alsın eşin
    onu bunun için ikna et çünkü gerçektende kumar oynayan bir erkekle ömür geçmez
    madem eşini seviyorsun ona destek ol tabii o da çaba sarfetmeli

16. 11 Mayıs 2010
  17. NisaNurum

NisaNurum Canım Kızım Canım oğlum Üye

Beğenildi:
    28
    Ödül Puanları:
    148
    bencede ilk önce siz kendinizi düşünün iyi bir eş diyosunuz
    sadece kötü alışkanlığı bu diyosanız etraflıca bi konuşun
    ve birdaha yaptığında böle toleranslı davranmcanızı belitrin ve kararlı olduğunuzu
    hissettirin ama ilk önce bu hastalık haline geldiyse tedavi içinde ikna edin
    inş düzelir aranız bu kumarda çok kötü bi alışkanlık
    insanın varını yogunu alıyo erkekler biraz sorumsuz olurlar
    sen borcu düşünürüsn o düşünmez
    yaratılışları öle kadınlra daha ine fikirliler erkekler vurdumduymaz olurlar
    ondan söz alın sözünü bozduğu andada arkanıza bile bakmayın

18. 11 Mayıs 2010
  19. zuzum24

zuzum24 askim+cocuklarim=ben Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    yorumlariniz icin cok tesekür ederim,tedaviyi bende cok düsündüm esimin biraz dil problemi yani uzun uzun psikologda dert anlacak kadar dili yok,birde okadar maddi durumdan dardayizki kirami suan bekletiyorum hersey askiya alindi heran ac kalabiliriz tedavide parali ne yapicam bilemiyorum ,3 gün oldu hala cok sogum ona karsi farkinda yüzüme hic bakmiyor ama öfkemi dindiremiyorum bir türlü,o ise gidince icime oturuyor bazen yaptigim tavir felan ,ama ne yapayim elimde degil.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.