Şimdi ben nasıl devam edeceğim?

Konusu 'Diyet Yöntemleri ve Deneyimlerimiz' forumundadır ve CanKusum_427 tarafından 22 Aralık 2009 başlatılmıştır.

22 Aralık 2009
    Konu Sahibi : CanKusum_427
  1. CanKusum_427

CanKusum_427 bekle beni 60kg :)) Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Herkese iyi günler bu konuyu dogru yere mi actim bilmiyorum..Bi sorunum var yardimci olacaginizdan emin oldugum icin buraya yazmaya karar verdim..18yasindayim yeni nisanlandim 2006 yilinda en son tartiya ciktigimda 69 kiloydum :KK43: okul falan bitti evde otura otura 1ay öncesine kadar 100.7 kiloya ciktim :KK43: diyet yapamiyordum cünkü kendimi tutamiyordum tam tamina beynime geciremiyordum ama bu 100kiloydu görünce yeter artik dedim ve 3hafta oldu diyete baslayali 3.6 kg verdim..gercektende kararliyim artik cünkü herseyimi kiloya bagliyorum mutlu olamiyorum bu kilo yüzünden evet diyete basladim beynimde kararli ama simdide tek sorunum nasil beslenmezleliyim ben ya :KK43: sabahlari kahvalti yapiyorum azda olsa yiyorum 3saat sonra acikiyorum sebze tavukgögsü gibi seyler hazirliyorum kendime saat 17.00 gibide meyve yiyorum..saat 18.00den sonra hic bise yemiyorum...ama cok yavas kilo veriyorum nedenki acaba suyu cokmu icmeliyim eskiden diyete basladigim zaman ilk hafta cok cabuk verirdim biseyi yanlis yapiyorum ama anlayamadim fazla harekette etmiyorum acaba ondanmi :KK43: annemde hersey ye az ye diyo oda olmuyo illa fazla kaciriyorum o yüzden annemide dinlemek istemiyorum evet hizli kilo vermekten kaciniyorum artik sacma sapan diyetler denedim hizli kilo vereyim diye sonra beynime yerlestirdm sagliksiz oldugunu ama bukadarda yavas kilo vermem tuhaf gelio bana :KK43: uzun oldu galiba kusura bakmayin ablalarim okuyan herkesin gözlerine saglik

2. 22 Aralık 2009
  3. kelebekcik

kelebekcik evli ve çook mutlu:) Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    148
    canm bence sağlıklı bi şekilde kilo veriyosun uzmanlar idealin haftada 1 kilo olduğunu söylüyolar..moralini bozmadan deam et..biraz da hareket etmeye çalış..ayrıca günde 2 lt su iç ve beyaz ekmek ile tatlıyı hayatından çıkar..3 ana 2 de ara öğün ye..bu şekilde devam edersen sağlıklı ve rahat bi şekilde kilo veririsin emin olopuyorumnanaktan

4. 22 Aralık 2009
  5. CanKusum_427

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    yorumun icin tsk ederim ne biliyim bukadar yavasta veeeer veeeer bitmez bu kilo vermeler gibi geldi bana :))

6. 22 Aralık 2009
  7. kelebekcik

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    148
    biter tatlım merak etme 1 ayda 10 kilo verip geriye 15 olarak almaktansa yavaş bi şekilde sağlıklı kilo vermek daha iyi..spor da yapmaya çalışırsın 1 ayda verdiğin 4 kilo 6-7 kilo gibi durur zaten moralini bozmadan devam et

8. 22 Aralık 2009
  9. beren2008

beren2008 2013 benim yılım olacak:) Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    86
    merhaba canım aslında normal seyirde veriyorsun ama hayatına şunlarıda ekle bence hareket et evde spor yapmaya çalış yürüşüşe çık markete falan sen git hareket olsun merdiven kullan sık yemek ye sık su iç bide istersen bir diyetisyene git sana güzel bir liste verir vede onla daha sağlıklı kilo verirsin ayrıca canım senin yaşında daha ufak 18 yaş tam büyüme çağı bence sen bir uzman yardımı alarak diet yap canım en azından tahlil falan yapılır kan oranın hormonların falan ölçülür her hafta kilo takibin yapılır nerde oturuyorsun bilmiyorum ama kızılayda diyetisyenler varmış istanbuldaki kızılayda (yani ana sağlıklarda)bide bağcılar devlet hastanesinde burada tüm takipler yapılıyormuş canım bence bir ilgilen

10. 22 Aralık 2009
  11. CanKusum_427

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    diyetisyene hic gitmek istemedim cünkü diyet listesi veriyor skntiya giriyorum öyle yok sunu yicen yok bunu yemicen sanki hersey daha zorlaniyormus gibi oluyor öle hissetmeme yol aciyor bu diyetisyen :)) ama hareket yönünden eveeeet cooook tembelim spor yapmam lazim

12. 22 Aralık 2009
  13. kelebekcik

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    148
    en azından evde mekik falan çek ve mümkün olduğunca yürümeye çalış canm..ayrıca üzüm muz incie kuru incir kuru üzümden uzak dur kesinlikle..günde 2 kere fln da yeşil çay içmeni tavsiye ederim

14. 22 Aralık 2009
  15. CanKusum_427

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    eveeet yesil cay iciyorum zaten severek zayiflamak icinde cok iyimis öyle okumustum cok tsk ederim yorumlariniz icin bakalim bu pazar kac kilo vermis olucam :)))

16. 22 Aralık 2009
  17. kelebekcik

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    148
    sürekli paylaş burdan canm bizde haberdar olalımopuyorumnanaktan

18. 22 Aralık 2009
  19. CanKusum_427

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    tabi haber veririm banada moral oluyor böyle :))