Şimdi ben ne yapmalıyım :(?

Konusu 'Aşk Hikayelerimiz/Dertlerimiz' forumundadır ve merve27 tarafından 15 Ocak 2009 başlatılmıştır.

15 Ocak 2009
    Konu Sahibi : merve27
  1. merve27

merve27 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ben 17 yaşındayım 23 yaşında sevgilim var.1 yıldır birlikteyiz.O Tekirdağlı ve orda oturuor ben Gaziantepte.Lise 3 e gidiorum.okulumun bitmesine 1 yıl kaldı ama evlilik planlarımız var ve ben bu fikre iyice kendimi alıştırdım.annem filan istemior.şehir dışına gideceğim için.vazgeçmemi istiolar ama ben bu fikri aklıma bile getirmiorum.bu yüzden annemle sorunlar yaşıoruz ne yapmalıyım sizce.

2. 15 Ocak 2009
  3. durugulus

durugulus KOREL im hoşgeldin... Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    nasıl tanıştınız?çok uzak memlekette olduğunuzdan internet geldi aklıma?bence büyüklerinin özelliklede annenin sözünü göz ardı etmemelisin.benim bir lafım vardır?annemin rızası olmadan yaptığım işten asla hayır gelmez.hem daha çok gençsin.ben öğretmenim canım ve senin yaşında öğrencilerim var.herşeyden önce bende o yaşta oldum.ve sana abla tavsiyesi birkaç sene sonra hatırlamazsın bile bu dert ettiğin şeyleri,o yüzden aileni üzecek bişey yapma.

4. 15 Ocak 2009
  5. flamenko

flamenko Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    148
    canım benim daha 17 yaşındasın.hayatının en güzel yıllarındasın.bu yaşta evlenirsen ilerde keşke daha geç evlenseydim diye pişman olabilirsin.büyüklerinin sözünü dinlemelisin.onlar bazı şeyleri bizden daha iyi görebilirler.hem daha liseye gidiyosun.üniversiteye git bi meslek sahibi ol hayatını ondan sonra şekillendirirsin bence..

6. 16 Ocak 2009
  7. Derin__Su

Derin__Su derin sular ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    118
    Ödül Puanları:
    163
    Ah ah nasıl toz pembedir o yaşlarda aşk... Dikkatli ol ve ne olursa olsun anneni dinle..Sakın unutma sevdiğin değil yine ailendir sana sahip çikan.. Zamanla hallolur herşey sen okulunu ilk plana almalısın herzaman..

8. 16 Ocak 2009
  9. MaviEge

MaviEge DENİZCİM VE BİRİCİK KIZLARIM Üye

Beğenildi:
    28
    Ödül Puanları:
    148
    yaşın çok erken evlenmek hatta gelecek kurmak için.ilk önce okulunu bitir mesleğini eline al sonra evlilik.hayatın gerçeği bu yani bundan kaçamazsın.aileni üzme kendini üzme.seviyorsanız zaten bu sürede beklersiniz.daha fikrin çok değişir inan buna.

10. 16 Ocak 2009
  11. Sensible

Sensible Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    97
    Ödül Puanları:
    108
    Bence kendine gelmelisin canim acik konusayim.
    17 yasindasin daha, basinda kavak yelleri esiyor.
    Evlilik icin cok erken.
    Acele etme bu kadar.
    Daha hayata tam anlamiyla hazir degilken evlenmek niye anlamiyorum.

Sevdiginden vazgecme tamam ama bekleyin biraz.
    Sen egitimini tamamla, biraz daha olgunlas.
    Belkide bir iki sene sonra su anki halinden cok farkli düsüneceksin ki genelde öyle oluyor.
    Senin yaslarinda olgun oldugum söylenirdi herzaman ama inan simdi kendim düsünüyorumda aslinda söyledikleri gibide degilmis.
    5 senede neler degisti.

Zaman ver kendine acele etme. Bu yorumlarida kötü algilama canim olur mu.
    Ailende, yorum yapan arkadaslarda iyiligini istiyorlar.

Insallah hakkinda hayirlisi olur.

12. 16 Ocak 2009
  13. irem naz

irem naz Canım OĞLUM Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    148
    ah yeni nesil ahhh...
    canım neden şimdi evliliği düşünüyorsun daha çok küçüksün ,sen derslerini çalış üniversiteyi oku eline mesleğini al o zaman düşünürsün...
    böyle yapma sonra çok pişman olursun...
    kızkardeşim 24 yaşında üniversiteyi bitirdi şimdi çok iyi yerlerde hala hayatına birini sokmadı işim ve kariyerim diyo...
    daha çok küçüksün be güzelim yazık değilmi sana...

14. 16 Ocak 2009
  15. Cahil Peri

Cahil Peri Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    evlenmek için çok erken canım. daha insanları ve hayatı tanımıyorsun. annenin dediklerini dikkate al bence.
    bir de ben eminim ki sevgilini de yeterince tanımamışsındır. ayrı şehirlerde olup ne kadar görüşebilirsiniz ki. sadece bikaç buluşma, telefon ve msn ile tanıyamazsın karşındakini. sonradan pişman olma ihtimalin yüksek. bizleri nasihat veriyor gibi görebilirsin ancak herkes senin yaşlarında bulundu. ben de senden çok büyük değilim 22 yaşındayım. 17 yaşındaki hislerimle şimdiki hislerim arasında dağlar kadar fark var. sakın pişman olacağın bişey yapma canım, ablalarına güven sen

16. 16 Ocak 2009
  17. charming

charming Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    17 yaşında,düşünmen gereken bir geleceğin ve eğitim hayatın dururken kalkmış evlilik hayalleri kurduğundan bahsediyorsun.
    Annenin tek istememe sebebi senin şehir dışına çıkmansa o daha da ilginç.
    Hayat her zaman 17 yaşındaki gibi toz pembe görünmüyor insana.
    Kendin ve geleceğin hakkında daha doğru kararlar almalısın bence.

18. 16 Ocak 2009
  19. Halikarnas

Halikarnas DÖNDÜM Pro Üye

Beğenildi:
    30
    Ödül Puanları:
    198
    sen "bu kafayla gidersen askere zor alırsın tezkere"

canım benim okuluna dört elle sarılıp geleceğin için kendi ayakların üzerinde durma altyapısını oluşturacağın yerde evlilik planları yapıyorsun...

çok üzücü çoook.