şimdide kaka yapmıyoruzz

Konusu 'Doğum sonrası Annelerin Sorunları' forumundadır ve TRAKYALI tarafından 12 Nisan 2009 başlatılmıştır.

12 Nisan 2009
    Konu Sahibi : TRAKYALI
  1. TRAKYALI

TRAKYALI Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    106
    :1shok:SELAM KIZLAR YAKLAŞIK 10 GÜNDEN BERİ 4. AYINI DOLDURAN BEBEĞİM KAKA YAPMA PROBLEMİ YAŞIYORUZ TAM 3 GÜN YAPMIYOR BEN DE MÜDAHALE ETMEK ZORUNDA KALIYORUM 3. GÜNÜN SONUNDA ZEYTİN YAĞ İÇİRDİM YAPMADI POPOSUNA DERECE SOKTOM YAPMADI ARMUT SUYU VERDİM YİNE YAPMADI EN SONUNDA FİTİL ATTIM İNANIRMISINIZ YİNE YAPMADI KAFAYI YEMEK ÜZEREYKEN BİR GÜN SONRA YAPTI BU KADAR ŞEY DENEDİM NİYE YAPMADI ANLAMADIM ARADAN Bİ ÜÇ GÜN DAHA GEÇTİ YİNE AYNI DURUMDAYIOZ MÜDAHALE ETMEDEN ÖNCE GÖRÜŞLERİNİZE İHTİYACIM VAR ACELE YARDIM LÜTFEN NİYE BÖYLE OLUYO .

2. 12 Nisan 2009
  3. Movenpick

Movenpick suzi19 Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    merhaba canim bence stres etme kendine benim kizimda önceden 4 gün yapmadigi oluyodu ebe ve doktora sordum bu durumu onlarda bebekte herhangi bir zorlama ikinma yoksa normal dedi yani 8 güne kadar normalmis benimki 4 günün sonunda dolu dolu yapiyodu ama simdi düzene girdi yani sorun yok icinin rahat etmesi icin istersen doktorunu arayabilirsin ama ben sordugumda cevaplari sabitti

4. 12 Nisan 2009
  5. cicikizsinem

cicikizsinem Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    120
    Ödül Puanları:
    153
    bizimde kaka sorunumuz var canım ben 5-6 gün bekliyorum ıkınmasını bekliyorum bende çok şey yaptım yine yapmadı ertesi gün fitili çok küçük parçaya ayırdım öyle verdim o şekilde yaptı fakat mama veriyosan yada ek gıda kabız olabilirmiş bu normalmiş ama anne sütü veriyosan bu normal değil anne sütü alan çocuk kabız olmazmış kayısı kaynatıp suyunu içir istersen

6. 12 Nisan 2009
  7. TRAKYALI

TRAKYALI Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    106
    yaptıĞı zaman sıvı yapıyo ama kabız olsa katı Şekılde kuzu kakası gıbı yapar ayrıca yalnızca anne sÜtÜ alıyor arada bır elma armut suyu verıyorum oda Çok az

8. 13 Nisan 2009
  9. KuzeyEge

KuzeyEge Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    148
    benim kızımda o aylarda kaka yapma günleri çok değişirdi bazen 3 günde bir bazen 4 günde bir bazende hergün yaaprdı dr umuzla konuştuğumuzda anne sütü alan bebeklerde kabızlık yada ishal olmaz demişti ek besine geçtikten sonra önemli demişti bence dr unuza sormadan bunun için bişey yapmamanı tavsiye ederim

10. 13 Nisan 2009
  11. montesori

montesori metin's and kaan's mother Pro Üye

Beğenildi:
    18
    Ödül Puanları:
    148
    aksamları 1 tatlı kasıgı saf zeytin yagı içir hemen arkasından emzir gecer probleminiz ben öyle yapıyorum..........

12. 13 Nisan 2009
  13. thymus20

thymus20 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    aynı sorun bizde var ve biz bir hafta yapmıyoruz ben sadece zeydinyağı verdim diğer hiçbişeyi yapamdım doktora sordum anne sütü alan bebekelrde 4 güne kadar yapmamam normal dedi 4 günden sonra bebek sıkıntıya girer dedi ama benim kzımz bir hafta yapmazsa zorlanmıyo 7 günden sonra zorlanıyor ve doktorun verdiği fitili yarım koyuyuruz anında yapıyo ayrıca sıvı yapıyo kabızolsa sert yaparmış doktor dedi bende sıkıntı içersindeyim her defasında fitilmi verceğim diye ama başka çare yok

14. 13 Nisan 2009
  15. TRAKYALI

TRAKYALI Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    106
    pekı zeytın yaĞ her gÜn ıÇırmenın bı zararı oolmazmı kı

16. 13 Nisan 2009
  17. pisicik_26

pisicik_26 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    148
    bizde aynı durumdayız ve fitilsiz kaka yapmıyor kızım alıştı fitile...
    saf zeytinyağı bile fayda etmedi

18. 14 Nisan 2009
  19. ebser

ebser Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    bizde de aynı sorun var doktor debridat isimli bagırsak duzenleyici ilaç verdi bence bi doktora git çünkü zeytinyagı geçici bi çözüm ama ilaç bagırsaklarını düzenliyor