sinagis adlı aşıyı yaptıran var mı?

Konusu 'Premature Bebekler ve Paylaşımlarınız.' forumundadır ve gxoxkyxuxzxuxm16 tarafından 9 Ekim 2009 başlatılmıştır.

9 Ekim 2009
    Konu Sahibi : gxoxkyxuxzxuxm16
  1. gxoxkyxuxzxuxm16

gxoxkyxuxzxuxm16 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Kızım 30 haftalık doğdu,doktoru sinagis adlı gribe karşı koruyucu aşıyı önerdi,aşı çok pahalı,tek dozu 800tl,beş doz yapılıyormuş,ancak devlet prematüre bebekler için karşılıyormuş,heyet raporuyla.Biz kontrollerimizi fakültenin yeni doğan bölümünde de devam ettiriyoruz.Oradaki doktor "Biz bu aşıyı solunum makinesine bağlanan,ağır ciğer tahribatı yaşayan bebeklere yaptırıyoruz,sizin bebeğinize yapılmasına gerek yok "dedi. Siz yaptırdınız mı bu aşıyı?

2. 9 Ekim 2009
  3. mecbue

mecbue se sipşaşe fokaye reğuğ:) Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    öncelikle geçmiş olsun annesi sen fakültedemi doğum yaptın orayamı götürüyosun sürekli yoksa başka bi doktora götürüyosunda o doktormu önerdi sana bizim doktor o tür bişey söylemedi ama bak şimdi benimde aklım karıştı senin bebeyin kaç aylık oldu ki annesi

4. 11 Ekim 2009
  5. gxoxkyxuxzxuxm16

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Benim bebeğim Zübeyde'de doğdu.Zübeyde de prematüre bebeklerle ilgilene Aygün Küçükerdoğan'a götürüyoruz.Doktoru kontrollerimize Fakülte de devam etmemizi söyledi,yeni doğana,fiziğe,nörolojiye de götürdük,ultrason falan çekildi.Bebeğimin herşeyi çok iyi çok şükür,ama biz tedbiri elden bırakmıyoruz.Bu zamana kadar her ay bir defa fakülteye gitti,rop muayeneleri falan da orada oldu.Doktoruna da götürüyoruz her ay.30 haftalık doğdu 19 mayısta,şu an 5. ayının içinde.

6. 11 Ekim 2009
  7. gxoxkyxuxzxuxm16

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Düzeltilmiş yaş olarak 2-2,5 aylık

8. 12 Ekim 2009
  9. mehtap3

mehtap3 BERKAY'IN ANNESI Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    148
    Canım ben de burada bebeğine synagis aşısı yaptıran var mı diye geçen ay bir konu açmıştım. Bir kişi yaptırdığını ve bebeğinin hiç hasta olmadığını söylemişti. Onun dışında kimseden yaptırdık diye bir cevap gelmedi.
    Benim bebeğim de 28 haftalık doğdu. Bizim özelden gittiğimiz doktorumuz da bu aşıyı önermişti. Ama bebeğim hiç cihaza bağlanmadı. Sağlığı da şimdilik iyi çok şükür. Bu aşı bebeğimiz grip olmasın diye yapılıyormuş. Özelde yapılırsa 800 tl civarı ama heyet raporuyla üniversite hastaneleri yapıyor ücretsiz olarak.
    Ben şöyle düşündüm bu aşıyı yaptırmak için kış aylarında 5 ay boyunca bebeğimi ÇAPA'ya götürüp oralarda çeşitli mikroplara maruz bırakmaktansa evde ciddi bir koruma yapacağım. Devlet hastaneleri ve üniversitelerin durumu çok kötü. ROP muayenelerinde ÇAPA'ya götürüyordum bebeğimi ve her gittiğimde bekleme bölümleri hiç hijyen olmadığından ve çok kalabalık olduğundan bir sürü korku yaşamıştım. Bebeğim buralarda hastalanacak diye. Bir de bunlar yeni bulunan ve bizim ülkeler gibi ülkelerde denenen aşılar. Belki çok iyi bir aşı ama yeni olduğu için bende tedirginlik yaratıyor. Bebeğim şimdi kronolojik 5 ay 3 günlük; düzeltilmiş 2 ay 12 günlük. Evde annem eşim ve benimle temas ediyor. Başka kimseyi kabul etmiyoruz. Bu kış biz de kendimize çok dikkat edeceğiz. İnşallah bebeklerimiz grip olmadan bu kışı atlatır.

10. 12 Ekim 2009
  11. figen2115

figen2115 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    merhaba, benim kızımda 25 haftalık ve 670 gr. doğdu. Biz bu aşıyı 6 ay yaptırdık.Evet bu aşı prematüre bebekler için özel koruyucu bir aşı, grip, soğukalgınlığı gibi rahatsızlıklara karşı yapılıyor. Çünkü bu tür rahatsızlıklarda prematüre bebeklerde özellikle ciğerlerde kalıcı tahribat olabiliyormuş, bunu önlemek amacı ile yaptırdık. Çok şükür benim bebeğim daha hiç grip falan olmadı.

12. 13 Ekim 2009
  13. pitos25

pitos25 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    benim üçüzlerimde 33 haftalık doğrdular dün özele gittik dr bu aşıyı bebeklerim küvözdeyken onlarla ildgilenen dr sorun dedi bu hafta sorucam bende eve kimseyi kabul etmiyoruz herşeye dikkat ediyoruz ama bu tarz bir aşı varsa bencede uygulanmalı rabbim bebeklerimizi korusun

14. 13 Ekim 2009
  15. nxixnxixm

nxixnxixm nınım ve ata'm herşeyim Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    yeni duyuyorum bu aşıyı..
    drumuza gittiğimde sorayım.

16. 13 Ekim 2009
  17. gxoxkyxuxzxuxm16

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    sizin aşınızı devlet karşıladın mı peki?

18. 14 Ekim 2009
  19. Diamond

Diamond Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    Arkadaşlar heyet raporunu aldıktan sonra aşıyı yazdırıp eczaneden alıp,doktorun muayenehanesinde yaptırdık biz.Hastaneye gitmedik yani aşı yaptırmaya.ımkanınız elverdiği ölçüde yaptırın bu aşıyı.Sadece grip diye düşünmeyin.Ciğerlerle ilgili tüm sorunları kaldırıyor ortadan.En ufak bir enfeksiyonda etkilenir bebekler.Rop için bile hiç enfeksiyon kapmaması lazım.