sinagis aşısı

Konusu 'Premature Bebekler ve Paylaşımlarınız.' forumundadır ve lorasima tarafından 3 Kasım 2010 başlatılmıştır.

3 Kasım 2010
    Konu Sahibi : lorasima
  1. lorasima

lorasima Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    slm aranızda sinagis aşısı yaptıran varmı yarın bizimkilere yapılacak yan etkisi ne oldu bilgi verirseniz çok sevinim şimdiden teşekkür ederim

2. 3 Kasım 2010
  3. il_nar

il_nar Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    108
    Merhaba canım, Ben kızım için synagis aşısını gecen sene yaptırdım. Bu sene de 5 doz olarak yapılacak. Koruma aaçlı yapılıyor bu aşı. Aylık olarak koruyor. Benim kızım uzun süre oksijende kaldı, yaklasık 5 ay küvezde kaldı. BPD hastası. O yüzden de doktorumuz synagis asınısı yaptırıyor. Bu yıl sondefa olucaz. 5 doz olacak. Korkulacak bir ası degil. Yan etkisi İdil de olmadı..
    İlk dozu ekim ayında yapıldı, 2. doz da kasım ayında bayramdan hemen sonra yapılacak..

4. 3 Kasım 2010
  5. ucrubana

ucrubana Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    benim evdeki oğluma ilk doz geçen ay yapıldı ikinci dozda haftaya yapılacak 6 doz olacakmış hiçbir yan etkisi olmadı bacaktan vurdular
    hastanedeki oğlumada geçen ayın sonunda yapılmış bu ayın sonunda yine olacak
    rsv virüsüne karşı koruma amaçlı 1500gr altında doğan bebeklere yapılan bir aşı
    ileri prematüre bebekler rsv virüsüne yakalanırsa Allah korusun çok ciddi sorunlar hatta hayati tehlike yaşayabiliyorlarmış önlemek ve korumak için devlet ödeneğinde uygulanıyor özelde tek doz 1000tl

6. 3 Kasım 2010
  7. Winston

Winston EGE & ECE Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    bana söleyecek bişi kalmamış

8. 3 Kasım 2010
  9. akimera

akimera Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    106
    ya kızlar benim niye bu aşıdan haberim yok ilk defa duyuyorum benim bebişimde 30 haftalık 1180 gr doğdu.medipolde doğum yaptım doktorumda doçent ama ama bana bişey sölenmedi.şu an 7 aylık düzeltilmiş 5 aylık geçmi kaldım acaba:KK43:(

10. 4 Kasım 2010
  11. lorasima

lorasima Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    slm arkadaşlar bugün oldu ilk aşılarını 2. sini 9 aralıkda olacak inş fazla yan etkisi olmaz oğlum biraz iştahsız ama genelde öyle olduğu için aşıya pek bağlamadım

12. 4 Kasım 2010
  13. Elif

Elif Onur Üyesi Pro Üye

Beğenildi:
    5.161
    Ödül Puanları:
    438