Sinameki ile Kabızlığa Son

Konusu 'Bitkisel Kürler - Şifa Reçeteleri' forumundadır ve Gulpare tarafından 18 Ekim 2007 başlatılmıştır.

18 Ekim 2007
    Konu Sahibi : Gulpare
  1. Gulpare

Gulpare Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    86
    KUVVETLİ müshil olarak kullanılan sinameki, bağırsakları uyararak 10 saat içine boşalmalarını sağlar. Bağırsak parazitlerinin düşürülmesinde yardımcıdır. Bunlar için sinameki ılık suda 6-12 saat bekletilip sudan çıkartılır ya da toz halindeki yapraklarından 2-3 tatlı kaşığı, 1 bardak kaynar suda 10-15 dakika demlenir. Günde 2-3 kez 1'er bardak içilebilir. UYARI : 8 veya tıbbi denetim altında en fazla 10 gün kullanılabilir. Uzun kulanımlarda bağımlılık yapabilir. Hamile kadınlar, 6 yaşın altındaki çocuklar, bağırsak tıkanması olanlar, henüz tanısı konmamış mide ağrısı olanlar, apandisit belirtileri olanlar, ishali olanlar, kalın bağırsak iltihabı olanlar, bağırsak ülserleri olanlar kullanmamalıdır.

2. 19 Ekim 2007
  3. EU1

EU1 Guest

ya migdeye çok zararlıymış dieduymuştum ben..... zayıflamdada çok etkili ama sancısı berbat ya kıvrandırıyo insanı

4. 19 Ekim 2007
  5. KarKralicesi

KarKralicesi hoppppp Gümmmm (: Pro Üye

Beğenildi:
    17.077
    Ödül Puanları:
    488
    Devamlı içilmezse bagırsaklarda düzensizlik yaratıyor...
    En güzel Maydonuzu kaynatıp suyunu içme ve suyunada limon sıkmak..Anında cözümmmmlaelaelaelaelae

6. 19 Ekim 2007
  7. yessillim

yessillim Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    19
    Ödül Puanları:
    108
    aslında hiç sağlıklı değil arkadaslar
    en son care başvurulmalı bence
    bir tanıdığımız vardı kabızlık sorunu cekiyodu
    doktor hergün yarım çay bardağı iç demiş
    şimdi bağırsakları çalışmayı unutmuş
    kötü durumda yani

8. 23 Ekim 2007
  9. EU1

EU1 Guest

Benim kabızlığıma çözüm olmadı.

10. 23 Ekim 2007
  11. NEFERTARi

NEFERTARi Ne mutlu TÜRKÜM diyene!!! Pro Üye

Beğenildi:
    155
    Ödül Puanları:
    113
    Bu çok doğru...Sakın ha:1no2: Doktorlar tüm hayat boyunca üç kez içilen sinamekinin bağırsağın mukozal yapısını bozduğunu söylüyorlar...

12. 23 Ekim 2007
  13. CreeP

CreeP Melankolik Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    108
    bende tavsiye etmiyorum arkadaşlar.su kaybı çok yapıo sancısı zaten tam felaket.doktor bigün bekunis die bi ilaç vermişti.sinamike içerikli bi ilaç.o kadar sancısı olmuo ve faydasınıda görmüştüm..

14. 24 Ekim 2007
  15. gulseven

gulseven Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    bana hiç çare olmadı bu sinemaki.
    içenleri görüyorum, bazen şöyle işe yarıyo,çok iyi geliyo falan diyince kazanla kaynatıp içesim geliyo o an

16. 24 Ekim 2007
  17. melis82

melis82 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Yatmadan önce KETEN TOHUMU nu biriki kaşık yoğurtla yiyin... görüceksiniz işe yarıcak doğal müsil olarak bilinir. faydasını gören çok kişi var...

18. 24 Ekim 2007
  19. XIXLVEM

XIXLVEM Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    ya arkadaşlar ben tuvalete cıkamıyodum dıye aldım sinemekıiçtım offfff sormayın halımı ne olmadıkı banaiçtım hepten kötü oldum aşiri kabızlık oldu 1 haftaya yakın tuvalete cıkamadım ınanın onu içince sadece cıkabılıyodum demekkı vucudumda oyle değişiklık yaptıkı ben cok zor durumda kaldım ve doktara gıttım,işte derdımı anlattım aşiri kaintıdan duramadıgımı tvalate cıkamadıgımı dedım oda bende yırtılma oldugunu söyledı ılac verdı bı melhem,şurup verdı valla cok işe yaradı allaha ükürler kurtuldum nıhayet bıdaha mı kullanmak tövbeeeeeeee...
    yanı size yarıyosa kullanın derım ama bende ilk cok yarıyodu sonradan işte cok kullanmaktan bagırsaklarım gıtmışti.