Sinema günleri 2. hafta anketi - Asmin

Konusu 'Sinema & Tiyatro' forumundadır ve Asmin tarafından 16 Kasım 2009 başlatılmıştır.

?

Hangi filmi izlemek istiyorsunuz?

Anketin kapanma tarihi 18 Kasım 2009.
  1. Edward Scissorhands

23,5%
  2. Spirited Away

Oylanma: 0
    0,0%
  3. Daisy

35,3%
  4. Twelve Monkeys

41,2%
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    16 Kasım 2009
    Konu Sahibi : Asmin
  1. Asmin

Asmin Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    193
    Ödül Puanları:
    153
    BU KONU VE ANKETI SINEMA KULUBUNE UYE OLANLARA ACIKTIR.

Edward Scissorhands (1990- Tim burton/ ABD yapimi)

Tim Burton (I)

sure: 105 dak
    imdb puani: 8/10
    tur: fantastik

Hikaye rengarenk Amerikan banliyösüne geniş bir tepeden bakan metruk fakat süslü bir konakta yaşayan Edward adındaki utangaç ve garip bir çocuk ve
    Banliyöde yaşayan , kozmetik temsilcisi Peg Boggs etrafında örülür. Klasik Amerikan ailesi kültürünü temsil eden bayan Peg'in gözlerinden,
    ellerine makaslar adapte etmiş bir gencin (Johnny Depp) görünümü anlatılır. Dünya çapında 78 milyon dolarlık hasılata ulaşan yapım, eleştirmenler
    tarafından Burton'ın en kişisel filmi olarak değerlendirilmektedir.Johnny Depp ve Winona Ryder'in kişiliklerini ortaya koydukları duygusal bir yapımdır.

Spirited Away (2001-Hayao Miyazaki/ japon yapimi)

Sen to Chihiro no kamikakushi (2001)

sure: 125 dak
    imdb puani: 8.5/10
    tur: animasyon, fantastik

Ruhların Kaçışı, orijinal adı Sen to Chihiro no Kamikakushi (Japonca: 千と千尋の神隠&#12375:KK66: olan, Hayao Miyazaki tarafından yazılıp yönetilen 2001 yılında
    En ıyi Animasyon dalında Oscar kazanan Studio Ghibli yapımı Japon animasyon(anime) filmidir. Bir çok ödül kazanan film aynı zamanda Oscar kazanan
    ilk animedir.
    Chihiro, kasabasından taşınmış on yaşında küçük bir kızdır. Yeni taşındığı kasabada ise karşılarına ilginç bir yapı çıkar.
    Her ne kadar bu yapının içine girmek istemese de anne ve babasının peşinden girer. ışte bu ilginç yolculuk böyle başlar.
    Önceleri terk edilmiş görünen bu yapı geceleri büyük bir canlılık kazanır. Bu yapı ruhların bir tür dinlenme ve temizlenme yeridir.
    Chihiro sihirli yiyeceklerden yiyen ve domuza dönüşen anne babasını kurtarabilmek için genç Haku'nun yardımı ile oradan kurtulmaya çalışır.

Daisy (2006,Wai-keung Lau/ guney kore yapimi)

Daisy (2006)

suresi: 110 dak
    imdb puani:7.2/10
    tur: drama romantik aksiyon

Hye-Young, Amsterdam’da yaşayan genç ve güzel bir ressamdır. Şehrin en işlek meydanında insanların resimlerini yaparak ve kendi tablolarını satarak geçimini
    sağlamaktadır. Park Yi ise, şehirde uluslar arası uyuşturucu trafiğinde önemli rol oynayan Kore mafyasının emrindeki bir kiralık katilidir.
    Park Yi, bir papatya tarlasında resim yaparken gördüğü Hye-Young’a aşık olur.. Onun çalıştığı meydanı karşıdan net bir şekilde gören bir daire kiralar
    ve hergün onu izler. Ancak kendini gösterme cesaretini bulamaz. Bunun yerine hergün saat 4:15’de onun dükkanının önüne bir demet papatya bırakıp,
    “çiçekler” diye bağırıp ortadan kaybolmaktadır. Bu gizemli hayranından hergün aynı saatte çiçekler alan Hye-Young, hiç görmediği bu adama aşık olmuştur.

Twelve monkeys (1995, Terr Gillams/ ABD yapimi)

Twelve Monkeys (1995)

sure:129 dak
    imdb puani: 8.1/10
    tur: bilimkurgu, gerilim,dram

1997'de ortaya çıkan bir virüs, 5 milyar insanın ölümüne yol açar. Çok az sayıda insan, yer altına çekilip virüsten korunmayı başarır.
    Kurtulanlar, çözüm bulabilmek için bir zaman makinesi geliştirirler. Henüz test aşamasında olan cihazı kullanmak üzere,
    mahkumlardan James Cole'u seçerler.
    Cole, ilk denemesinde yanlış bir tarihe gider. Başarılı olan ikinci denemesi sonucunda, kendisini 1990'da bir akıl hastanesinde bulur.
    Burada psikiyatrist Kathryn Railly ve çılgın oda arkadaşı Jeffrey Goines ile tanışır. Goines'un virüsün yayılmasında kilit rol oynadığından
    şüphelenen Cole, tekrar zaman yolculuğu yaparak birkaç yıl ileri gider. Ona inanmaya başlayan Dr. Railly'nin de yardımıyla Goines'un bu virüsü
    yaymasını engellemeye çalışan Cole, kendisini karmaşık olayların içinde bulur.

ATTENTION PILIIIIIZ:)
    - seceneklerin arasinda izlediginiz film varsa izlediginiz filme oy vermeyiniz.. izlemediginiz filmlere oy vermenizi rica ediyoruz..
    - anketin suresi 1 gundur.. 1 gunden sonra anket kilitlenip, izlenecek olan film belirlenmis olup, konu devam edecektir..
    - oy birligi ile secilen filmi izlediyseniz yeniden izleyip izlememk size kalmis.. ancak yorum yapabilecek kadar dahi hatirlamiyorsaniz bence izleyin derim..

Son düzenleme: 18 Kasım 2009
  2. 16 Kasım 2009
  3. Malice

Malice WTF?! Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    Asmin mükemmeellll filmler seçmişsinnn hepsi harika :lepi: sprited away seçilirse tekrar izlemekten müthiş keyif duyarım aslında her ne seçilirse seçilsin izlemekten keyif duyarım tenk yuuu :sm_cool:
    edit: ben daisyi izlemedim ama 12 maymunu da o kadar uzun zaman önce izledim ki unuttum, o yüzden ona verdim ama dediğim gibi hangisi seçilirse seçilsin benim için keyif

4. 16 Kasım 2009
  5. Asmin

Beğenildi:
    193
    Ödül Puanları:
    153
    benim sahsen oyum edward dan yana.. en sevdigim filmlerden biridir..
    ama bu hafta ne secilirse secilsin izlerim ben.. hepsi de sevdigim filmler :)

6. 16 Kasım 2009
  7. TheShe

TheShe Guest

Edward scissorhands dışında hiçbirini izlemedim ve hepsini çok beğendim. Tercihim 12 monkeysden yana, ama anime sevmeme rağmen spirited awayi de izlicem, önerilen güzel filmler için çok teşekkürler opuyorumnanaktan

8. 16 Kasım 2009
  9. Hic_Kes

Hic_Kes Probisim benim :) Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    106
    edward ve twelve monkeys arasında gidip geldim, bu makas elleri başka bir yerden hatırlamıyosam , bu filmden hatırlıyorumdur kaydirigubbakcemile3 ama cok uzun zaman oldu tabi :1ninca: Tercihimi Twelve Monkeys 'ten yana kullanıyorum, zamanda gidip gelmeler hoşuma gidiyo sanırım kaydirigubbakcemile2 iyi olan kazansın, biz de izleyelim :jeyyar:

10. 16 Kasım 2009
  11. EU3

EU3 Guest

süper yaaa 3 tanesi izlemediğim fimlerden delikafadulden

daisy izlemiştim..sipirited away tarzı animasyon filmlerinden pek hoşlanmıorum, onu eledim oyüzden..

ama 12maymunla makas eller arasında çok kaldım yaa, sonunda %51 le makas elleri seçtim kaydirigubbakcemile3

güzel seçimler, teşekkürler asmin a.s.

12. 16 Kasım 2009
  13. Asmin

Beğenildi:
    193
    Ödül Puanları:
    153
    valla cok zorlandim filmleri secerken kizlar:)
    kafamda o kadar cok film arasinda gidip geldim ki inanamazsiniz :))
    film onerisi vermekte zorlanan olursa seve seve yardim ederim onumuzdeki haftalarda simdiden soyliyim :)
    bu arada edwardla 12 monkeys kapisacak gibi geliyo :))

bu arada begendinize sevindim:))

14. 16 Kasım 2009
  15. mayalihamur

mayalihamur scarface Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    çok güzel filmler seyretmediğim daisy filmini seeçtim.diğerlerini tekrar seyretmekte hoş olur.teşekkürler

16. 16 Kasım 2009
  17. prensesin.uykusuyum

prensesin.uykusuyum standart. Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    146
    Güzel seçimler Asmin tebrik ederim :)
    Edward Scissorhands,Spirited Away,Twelve Monkeys izlediğim için Daisy seçtim :) umarım bu sefer benim izlemediğim film seçilir :))

bu arada tim burton dan edward makaselleri seçeceğin aklımın ucundan dahi geçmedi ama mükemmel seçim çok severim :) ruhların kaçışına olan ilgimi biliyorsun ztn.. :KK70:

18. 16 Kasım 2009
  19. oOopitipiti

oOopitipiti Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    twelve monkeys ve edwardı izlemiştim, daisy yi merak ettiğim için onu seçtim

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.